Погана освіта – велика проблема для країни, яка боронить свій суверенітет

СВІТ
16.08.2022, 08:01
Погана освіта – велика проблема для країни, яка боронить свій суверенітет
Фото: Останній Бастіон

Але, мабуть, це аж ніяк не пріоритет для чинної влади України, котра прикриває свої помилки подвигами наших захисників на передовій.

Свідченням наведеного є оприлюднений на шпальтах видання "The Jerusalem Post" рейтингу авторитетних і популярних серед абітурієнтів вищих освітніх закладів світу.

Як з'ясувалося, серед першої сотні престижних університетів немає жодного українського (ні державного, ні приватного – прим. ред.); власне, як і з-поміж другої сотні також.

Натомість у лідерах традиційно лише всесвітньовідомі виші зі США та Великої Британії:

 1. Гарвардський університет;
 2. Стенфордський університет;
 3. Массачусетський технологічний інститут;
 4. Кембридзький університет;
 5. Каліфорнійський університет "Берклі";
 6. Принстонський університет;
 7. Оксфордський університет;
 8. Колумбійський університет;
 9. Каліфорнійський технологічний інститут;
 10. Чиказький університет.

Водночас показово, що укладачі рейтингу зосередили свою увагу виключно на досягненнях того чи іншого вишу у царині прикладних і точних наук, куди зарахували 3 університету Ізраїлю:

 • Єврейський університет в Єрусалимі (лідер у математиці);
 • Інститут Наук Вайцмана у Реховоті (займає першість у комп'ютерних та інформаційних технологіях, матеріалознавстві, загальній біології й анатомії);
 • "Техніон" – Ізраїльський технологічний інститут у Хайфі (аерокосмічна інженерія, телекомунікаційні й транспортні технології).

Доволі знаково, що з-поміж великої кількості вишів не знайдемо жодного вітчизняного, хоча за бравурними звітами Міністерства освіти, Кабінету міністрів і Офісу Президента – "нам є, чим пишатися".

Проте чомусь за межами України ось це розпіарене владою "щось" упритул не бачать незалежні міжнародні експерти, оглядачі та аналітики.

У рейтингу не буде ні Київського національного університету імені Тараса Шевченка (найбільшого споживача державного бюджету! – прим. ред.), Львівської політехніки, ані навіть Харківського авіаційного університету, навчання в яких насправді – "дороге задоволення для обраних".

Той факт, що українські виші відсутні у подібних рейтингах означає наступне: вітчизняна система вищої освіти не котирується за межами нашої держави.

А тому все частіше спостерігається "відтік мізків" на Захід і це велика проблема, котру слід починати вирішувати вже зараз пори війну та економічну кризу.

Окремо "Останній Бастіон" радить читачам згадати, що замість плекання української культури, історії та традицій Зе-влада цементує малоросійську резервацію, де панують "трубадури імперії".

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Полтава
Поки пан Володимир Зеленський святкує День народження, "Transparency International" засвідчили те, що нам усім і так добре відомо.
25.01.2022, 14:08
Опінії
Окупація Криму та частини Донбасу, багаторічна війна з тисячами жертв так і не відучили українців ставати на одні й ті самі граблі.
06.02.2021, 08:59
Світ
У 16 квітня Парламентська асамблея Ради Європи розгляне питання про прийняття Косово до складу організації.
11:43
Світ
Ганну Ґутьєррес визнали винною в ненавмисному вбивстві українки Галини Гатчинс у жовтні 2021 року.
11:28
Світ
Поки адепт культурмарксизму з Арґентини на посаді Папи Римського закликає українців здійняти білий прапор, його підлеглі почали каятися.
14 квітня, 17:21
Світ
Сіоністське лобі на берегах Потомаку знову активізувалося. Військово-релігійний режим аятол напередодні вночі завдав потужного удару.
14 квітня, 15:03