В Україні запровадили електронне посвідчення ветерана

ВІЙНА
15.12.2021, 12:15
В Україні запровадили електронне посвідчення ветерана
Фото: google

Воно може використовуватися як аналог відповідного документа у формі книжечки

Верховна Рада ухвалила закон щодо запровадження електронного посвідчення ветерана.

Відповідний законопроєкт 5694 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана» підтримали 310 народних депутатів.

Документом запроваджуються електронні посвідчення, зокрема, для ветеранів війни, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників війни та постраждалих учасників Революції, а також членів їх сімей.

Передбачається, що посвідчення формується безоплатно за бажанням громадянина, на ім’я якого його видано, оформлюється із застосуванням засобів Єдиного державного реєстру ветеранів війни та використовуються на території України для підтвердження відповідного статусу, отримання пільг та компенсацій.

Електронне посвідчення може використовуватися як аналог відповідного документа у формі книжечки.

Е-Посвідчення формуються засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема через його мобільний додаток.

В Україні запровадили електронне посвідчення ветерана_1

Для формування документа використовуються відомості, передані до Єдиного державного вебпорталу електронних послуг відповідно до вимог законодавства України з Єдиного державного реєстру ветеранів війни та автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та банків даних, держателями яких є органи державної влади та місцевого самоврядування.

Порядок формування е-Посвідчення ветерана, їх електронних копій та їх перевірки органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами визначається Кабінетом Міністрів України.

Міністерство у справах ветеранів України, у вересні розпочало тестування Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ) та Електронного кабінету ветерана, повноцінний запуск яких планується здійснити до кінця 2021 року.

Створення особистого кабінету дасть можливість ветеранам отримати довідкову інформацію стосовно пільг, які вони отримують відповідно до своєї пільгової категорії. Крім того, в онлайн режимі можна буде отримати інформацію про вже отримані пільгові послуги.

Після початку активної роботи Єдиного державного реєстру ветеранів війни, посвідчення УБД (учасника бойових дій) також буде інтегруване в портал державних послуг і мобільний додаток «ДІЯ».

Читайте також:
Політика
Володимир Прохнич знаходитиметься під вартою до 5 листопада цього року.
23.09.2021, 22:50
Новини
У місті Стрий із військовими почестями поховали незламного борця за волю України — дивізійника Івана Фіалку; йому було 98 років.
18.02.2021, 07:59
Війна
А дорослі досі вірять у "благородні" цілі горезвісного кремлівського "визволення" вигаданого пропагандистами "народу Донбасу".
вчора, 19:09
Війна
На жаль, Герої, що проливають кров на передовій, виявляються зовсім непотрібними своїй владі, яка масово кидає їх напризволяще
вчора, 11:23
Війна
російські прикордонники перешкоджають виїзду з росії киргизьких трудових мігрантів із двома паспортами
вчора, 11:05