В українській діаспорі застерегли Зеленського від підписання нових мінських договірняків з РФ

ПОЛІТИКА
24 березня, 16:09
Євген Чолій
Євген Чолій
Фото: ukrinform.ua

Екс-президент Світового конгресу українців провів Зеленському короткий історичний лікбез.

Засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську, на якому мали обговорювати створення так званої «Консультативної ради», не відбудеться через коронавірус. Але ризик зняття з Росії статусу країни-агресора і фактично «визнання» підконтрольних їй «Л-ДНР» зберігається.

Про це у листі Володимиру Зеленському написав екс-президент Світового конгресу українців, лідер громадської організації «Україна-2050» Євген Чолій.

Представник української діаспори вимагає від «нашого гаранта» відкликати підписи української делегації під протоколом про створення Консультативної ради.

«Ми закликаємо вас видати відповідний акт, який зобов'яже представників України відкликати свої підписи у протоколі засідання Тристоронньої контактної групи від 11 березня 2020 р. і унеможливить для представників України підписання будь-яких документів, які визнають статус представників самопроголошених Донецької та Луганської народних республік, зокрема щодо створення Консультативної ради з їх участю», – йдеться у відкритому листі на сайті організації.

Чолій зазначив, що підконтрольні Кремлю «ДНР» і «ЛНР» визнані Верховною Радою терористичними організаціями, і входження із представників до «Консультативної ради» матиме серйозні наслідки для України, оскільки запропонована участь таких представників докорінно змінює оцінку історичних фактів, яка сформулювала ефективну зовнішню та оборонну політику, як України, так і міжнародної спільноти.

«Визнання Україною такого статусу представників самопроголошених Донецької та Луганської народних республік розглядатиметься і поширюватися РФ у всьому світі, як легітимізація самопроголошених Донецької та Луганської народних республік, їх керівного апарату та політики», – підкреслюється в листі.

Чолій провів Зеленському короткий історичний лікбез, нагадавши, що поточна зовнішня та оборонна політика України, щодо вторгнення РФ у Східну Україну ґрунтується на наступних історичних фактах, багаторазово підтверджених міжнародною спільнотою: Російська Федерація є державою-агресором, яка вдерлася в Україну і розмістила свої війська та озброєння на Українській землі з 2014 року.

Читайте також:
Некомпетентність влади, на думку аналітика, є безпрецедентною.
09:16
Раніше паблік перебував у так званому «тіньовому бані».
07:07
Наразі законопроєкт про землю має близько 700 правок.
06:07
«Влада блокує виробництво вітчизняних тестів на коронавірус, які дешевші за іноземні аналоги».
вчора, 18:59
Учасники обговорили ситуацію на Донбасі та обмін полоненими.
вчора, 09:28
Адміністрація соцмережі відмовляється видаляти сторінки «міністерств ДНР».
вчора, 07:16