В Японії автомобілісти поважають пішоходів, а в Україні – вбивають
Безпека на дорозі залежить від усіх учасників руху, але здебільшого – від автомобілістів.
Про це свідчить багаторічний досвід країни Сонця, що сходить, на вулицях міст якої дорожньо-транспортні пригоди є вкрай рідкісним явищем.
Головною причиною цього, як переконують самі японці на своїй сторінках у соціальних мережах, слід вважати вкорінену національну традицію, сперту на кодекс честі самураїв.
Науковці ж називають такий культурний феномен "груповою поведінкою", адже суспільство в Японії ставить колективні норми та інтереси вище за індивідуальні.
У цьому сенсі Україна виглядає відвертою полярною протилежністю, де усталене дотримання законодавства і правил дорожнього руху межує з фантастикою.
До всього приклад громадянам показують і можновладці: якщо японська еліта та чиновники 100%-во понесуть кару за вчинені ними ДТП і публічно покаються, то українські "небожителі" перекладуть відповідальність на своїх жертв і "відмажуться".
Як наголошують туристи, і з цим важко не погодитися, культура та звичаї країни Сонця, що сходить, дуже жорстко регулюють кожен пункт соціальної активності й поведінки людини у групі, відтак рівень безпеки на дорозі там доволі високий.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що напередодні 16-річний мажор на елітному авто став винуватцем смертельного ДТП у центрі Харкова.