В Європі почав «гуляти» ще небезпечніший вид коронавірусу

СВІТ
29 жовтня, 16:55
В Європі почав «гуляти» ще небезпечніший вид коронавірусу
Фото: www.tourprom.ru

Він отримав назву 20A.EU1.

По країнах Європи швидко поширюється новий вид коронавірусу. Він отримав назву 20A.EU1 і вперше був виявлений у сільськогосподарських робітників.

Про це пише FT з посиланням на дослідження вчених зі Швейцарії та Іспанії, опублікованому на сайті Базельського університету.

Як припускають вчені, друга хвиля пандемії в Європі може бути пов'язана з мутацією коронавірусу серед іспанських сільськогосподарських робітників.

З літа 2020 року він поширився по більшій частині Західної Європи й на сьогодні на нього припадає значна частка нових випадків зараження COVID-19.

Так, на думку генетика Базельського університету та автора статті Емми Ходкрофт, швидке поширення 20A.EU1 показує, що карантинні заходи були недостатніми для стримування пандемії.

Вона також зазначила, що вірус 20A.EU1 не схожий ані на жодну відому версію вірусу Sars-Cov-2. Крім того, в статті йдеться про те, що до нього була відома мутація, яка привела до появи штаму коронавірусу D614G.

Вчені впевнені, що він зробив вірус більш заразним.

Вчений Таня Штадлер з Вищої технічної школи Цюриха зазначила, що отримані за останній час зразки вірусу з усієї Європи базуються саме на цьому варіанті коронавірусу.

Ще один співавтор дослідження Іньякі Комас передбачає, що новий штам міг швидко розповсюдитися завдяки першому спалаху.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Європі різко зріс рівень смертності від COVID-19.
 

Читайте також:
У 2015 році хлопчик увійшов в історію медицини як перша дитина, котрій була зроблена успішна операція з пересадки обох рук.
вчора, 19:12
Постійне вдихання диму через електронні цигарки призводить до незворотних порушень гортані, трахеї, бронхів і легенів.
18 листопада, 09:39
Її планують виписати з лікарні 14 листопада.
13 листопада, 16:19
З приходом холодів організм стає вразливішим і потребує особливої підтримки. Щоб зміцнити імунітет, варто додати в раціон сезонні фрукти.
11 листопада, 15:43
Втім симптоми легкої застуди все одно, зазвичай, спостерігаються.
05 листопада, 15:55
Для цього потрібно пройти мінімум 10 тисяч кроків за день.
05 листопада, 11:04