В Євросоюзі зростає загроза некерованої інфляції, — Євростат

СВІТ
02.08.2021, 09:37
В Євросоюзі зростає загроза некерованої інфляції, — Євростат
Фото: Devdiscourse

Рівень інфляції у 19 країнах об'єднаної Європи, для яких євро — основна валюта, прискорився до 2,2% у липні 2021 року.

Це найвищий показник у порівнянні з непандемічним періодом, звітує Статистичне бюро Європейського союзу "Eurostat".

Водночас загальна економіка країн єврозони росла швидше, ніж очікувалося, завдяки внутрішньому державному реґулюванню і зовнішньому втручанню Європейського Центрального Банку.

«Найкращі результати сьогодні демонструють Італія та Іспанія — третя і четверта за величиною економіки ЄС, — вони щоквартально зростають на 2,7% і 2,8% відповідно. При цьому важка ситуація, яка до пандемії спостерігалася з економікою Португалії, істотно змінилася — виявлено зростання валового внутрішнього продукту на 4,9%. З початку 2020 року єврозона двічі зазнавала скорочення протягом двох кварталів поспіль — це визначає технічну рецесію, спричинену запровадженими обмеженнями у зв'язку коронавірусом. У перші три місяці поточного року торгово-фінансова активність сповільнилася в основному через слабкість найбільшої економіки ЄС — Німеччини, — де карантин з листопада 2020 року обмежив приватне споживання, вплинувши на загальну ситуацію», — йдеться у звіті "Eurostat".

Єврочиновники також підрахували, що безробіття у країнах єврозони зберігається на доволі високому рівні — 12 мільйонів 517 тисяч осіб нині не мають постійного стабільного заробітку, живучи коштом соціальних виплат.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що торік в Євросоюзі схвалили пропозицію про збільшення торгівлі з Україною.

Читайте також:
Світ
Рішення режиму Олександра Лукашенка виконувати зовнішні фінансові зобов'язання виключно у білоруських рублях провокує дефолт.
03 липня, 19:27
Економіка
Популярна серед українських відпочивальників південноазійська країна-курорт на сьогодні не спроможна дозволити собі імпорт палива.
22 червня, 20:36
Опінії
І поки невідомо, як швидко вдасться подолати приголомшливу бідність і руїну. Але вже нині корупція має розцінюватися як державна зрада.
24 квітня, 08:48
Економіка
Лідери падіння — цінні папери російських металургійних та гірничодобувних компанії
24 лютого, 15:43
Світ
Водночас відомо, що нині на міжнародному нафтовому ринку вперше з 2014 року виявлено істотний дефіцит пропозиції.
01 лютого, 06:51
Світ
Підприємці Фінляндії звинувачують Україну у непоступливості агресору, адже вони не можуть продати власну продукцію за валюту в РФ.
29 січня, 11:36