Вакцинація не вирішить ситуацію з пандемією COVID-19 відразу і повністю, – ВООЗ
Проведення масового щеплення населення медичними препаратами від коронавірусу не гарантує негайного завершення глобальної епідемії.
Таку думку висловив керівник регіонального представництва Всесвітньої організації охорони здоров'я у Латвії Улдіс Мітенберґс, передає видання "Delfi".
За його словами, на початку вакцинації кількість доз буде невеликою – її отримають від 25% до 40% населення певної країни.
«Важливо зрозуміти, що урядовці спершу у добровільно-примусовому порядку щеплюватимуть тих, хто знаходиться у зоні ризику. Але цього недостатньо, щоби досягти так званого групового, "стадного" імунітету. Потрібно зважати на те, що нам ще досить довго доведеться співіснувати з цим вірусом і дотримуватися різних обмежувальних заходів. Адже вакцина від COVID-19 не вирішить ситуацію з наслідками пандемії повністю», – зазначив Улдіс Мітенберґс.
Представник ВООЗ налаштований вельми песимістично, вважаючи, що уряди держав ще рік-два вдаватимуться до практики карантинів і локдаунів, аби побороти глобальний спалах вірусної інфекції.
«За нашими даними, поки неясно, чи захистить навіть на 100% ефективна вакцина тільки від зараження, чи вже й від важкого перебігу хвороби. Також не має остаточних наукових висновків, як вакцина впливатиме на імунітет безсимптомного носія вірусу та скільки часу вона захищатиме організм від повторного інфікування», – підсумував Улдіс Мітенберґс.