Вакцинація не вирішить ситуацію з пандемією COVID-19 відразу і повністю, – ВООЗ

08.12.2020, 11:24
Вакцинація не вирішить ситуацію з пандемією COVID-19 відразу і повністю, – ВООЗ
Фото: Google

Проведення масового щеплення населення медичними препаратами від коронавірусу не гарантує негайного завершення глобальної епідемії.

Таку думку висловив керівник регіонального представництва Всесвітньої організації охорони здоров'я у Латвії Улдіс Мітенберґс, передає видання "Delfi".

За його словами, на початку вакцинації кількість доз буде невеликою – її отримають від 25% до 40% населення певної країни.

«Важливо зрозуміти, що урядовці спершу у добровільно-примусовому порядку щеплюватимуть тих, хто знаходиться у зоні ризику. Але цього недостатньо, щоби досягти так званого групового, "стадного" імунітету. Потрібно зважати на те, що нам ще досить довго доведеться співіснувати з цим вірусом і дотримуватися різних обмежувальних заходів. Адже вакцина від COVID-19 не вирішить ситуацію з наслідками пандемії повністю», – зазначив Улдіс Мітенберґс.

Представник ВООЗ налаштований вельми песимістично, вважаючи, що уряди держав ще рік-два вдаватимуться до практики карантинів і локдаунів, аби побороти глобальний спалах вірусної інфекції.

«За нашими даними, поки неясно, чи захистить навіть на 100% ефективна вакцина тільки від зараження, чи вже й від важкого перебігу хвороби. Також не має остаточних наукових висновків, як вакцина впливатиме на імунітет безсимптомного носія вірусу та скільки часу вона захищатиме організм від повторного інфікування», – підсумував Улдіс Мітенберґс.

Читайте також:
Айвіс Берзіньш хотів, щоб його діти взимку не сиділи на дивані перед телевізором, а активно проводили час на вулиці.
16 лютого, 11:03
Грем Шема вже тричі літав на літаку «Cessna 172» як стажист.
14 січня, 11:08
Елітною військовою частиною з квітня 2017 року керував Ігор Олександрович Попов.
12 січня, 14:49
У Нідерландах студенти зібрали робочий електромобіль зі сміття, виловленого з моря.
16.11.2020, 16:02
«Поки у нас немає медичної вакцини, їжа є найкращою вакциною проти хаосу».
09.10.2020, 16:06