ВАКС знову продовжив строк досудового розслідування у справі Валерія Головка

01.08.2023, 17:44
ВАКС знову продовжив строк досудового розслідування у справі Валерія Головка

Сам Валерій Головко намагався отримати закордонний паспорт, імовірно, для втечі з України, але суд йому відмовив

Вищий антикорупційний суд продовжив до 26 липня строк розслідування справи за підозрою колишнього голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка, його експершого заступника Андрія Пісоцького та радника Олександра Литвинова у шахрайстві та одержанні неправомірної вигоди.

Таке рішення 21 липня ухвалив ВАКС, повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон".

До Вищого антикорупційного суду надійшло клопотання детектива Національного антикорупційного бюро України (далі - НАБУ), погоджене заступником Генерального прокурора - керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора, про продовження строку досудового розслідування (далі - Клопотання) у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 52018000000000499 від 25.05.2018 за підозрою Валерія Головка у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 368 та ч. 4 ст. 190 КК України, Андрія Пісоцького та Олександра Литвинова - у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368 та ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 190 КК України (далі - Кримінальне провадження), в якому детектив просить:

- продовжити строк досудового розслідування у Кримінальному провадженні до 12 місяців.

В обґрунтування поданого Клопотання детектив зазначає, що детективами НАБУ здійснюється досудове розслідування, а прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора (далі - САП) - процесуальне керівництво у Кримінальному провадженні.

З метою виконання завдань кримінального провадження, органу досудового розслідування у Кримінальному провадженні необхідно провести/завершити проведення ряду слідчих (розшукових) та процесуальних дій, проведення яких потребує додаткового часу: допитати заявника у кримінальному провадженні, а також провести одночасні допити з іншими свідками та підозрюваними; здійснити аналіз тендерних процедур із закупівлі послуг на утримання доріг в Полтавській області, що проводилися Укравтодором до 2018 року, порівняти вказані суми грошових коштів з вартістю тендеру, що проводився Полтавською ОДА; дослідження всього ланцюга руху коштів - предмету неправомірної вигоди, після її отримання на рахунок компанії «PROFIT MEDIA GROUP LP»; отримання двох висновків комплексних судових комп`ютерно-технічних та телекомунікаційних експертиз; отримання матеріалів в рамках скерованих запитів про міжнародну правову допомогу; дослідження всіх речових доказів, які вже вилучені у цьому кримінальному провадженні (носії інформації, захищені системами логічного захисту), у тому числі які надійдуть після виконання комп`ютерно-технічних експертиз; після отримання висновків експертиз провести їх аналіз, та у разі необхідності провести інші слідчі (розшукові) дії щодо перевірки отриманої інформації.

Здійснити вказані слідчі та процесуальні дії до закінчення строку досудового розслідування, у тому числі продовженого, не виявилося за можливе у зв`язку із винятковою складністю Кримінального провадження, значним обсягом вже проведених слідчих та процесуальних дій, кількістю учасників кримінального провадження (3 підозрюваних), необхідністю отримання відповідей на запити, завершення проведення призначених судових експертиз.

Описані вище слідчі (процесуальні) дії дозволять підтвердити або спростувати показання допитаних свідків, наведені на свій захист доводи підозрюваних, а здобуті докази можуть бути використані в суді для доведення фактів, що підлягають доказуванню у Кримінальному провадженні. Зокрема, завершення та проведення запланованих слідчих (процесуальних) дій надасть змогу: здобути докази щодо суб`єктивної сторони інкримінованих злочинів; здобути докази, що точно підтверджуватимуть кваліфікацію вчинених діянь, зокрема, щодо всіх дій та дійсних намірів кожної із причетних осіб; встановити всіх осіб, причетних до злочину, що імовірно вчинено, зокрема, серед посадових осіб Полтавської обласної державної адміністрації; отримати належні та допустимі докази, доступ до яких наразі не отримано, зокрема, документи на носіях інформації із системами логічного захисту.

З огляду на викладене, найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування, становить 12 місяців.

Слідчий суддя ВАКС Біцюк А.В. дійшов до висновку про наявність підстав для часткового задоволення Клопотання.

«Клопотання задовольнити частково. Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №52018000000000499 від 25.05.2018 до 10 місяців, тобто, до 26.08.2023 року включно», – йдеться в рішенні.

21 липня 2023 року Слідчий суддя ВАКС Біцюк А.В. також розглянув клопотання захисника Валерія Головка, подане в інтересах підозрюваного, про зміну запобіжного заходу підозрюваному Валерію Головку у кримінальному провадженні № 42018000000000499 від 25.05.2018 р.

До Вищого антикорупційного суду надійшло клопотання захисника підозрюваного Валерія Головка про зміну запобіжного заходу, застосованого до підозрюваного у кримінальному провадженні № 52018000000000499 від 25.05.2018, зокрема, за підозрою Головка у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 368 та ч. 4 ст. 190 КК України (далі - Кримінальне провадження), в якому захисник просить:

- змінити порядок виконання Валерієм Головком обов`язку здати на зберігання до УДМС у Полтавській області усі свої паспорти для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в`їзд в Україну;

- зобов`язати УДМС в Полтавській області повернути Валерію Головку тимчасово, в період з 00:00 годин 24.07.2023 до 23:59 годин 03.08.2023, паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_1 , дата видачі 04.07.2019;

- покласти на ОСОБА_6 обов`язок письмово повідомити Національне антикорупційне бюро України (далі - НАБУ) про дату, час та маршрут виїзду та повернення на територію України;

- покласти на Головка обов`язок не пізніше 23:59 годин 03.08.2023 здати на зберігання до УДМС у Полтавській області паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_1 , дата видачі 04.07.2019.

Клопотання мотивовано тим, що Валерій Головко, як голова ГО «Асоціація футболу Полтавщини», запрошений представляти Асоціацію на міжнародному футбольному матчі другого відбіркового раунду Ліги Конференцій 27.07.2023 у м. Тихи (Республіка Польща).

Оскільки, на виконання покладеного на Головка обов`язку у зв`язку із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави, ним здано на зберігання до УДМС у Полтавській області свої паспорти для виїзду за кордон, з метою представлення Головком Асоціації у Лізі Конференцій виникла необхідність у зміні способу виконання покладеного на підозрюваного обов`язку.

В судовому засіданні захисник та підозрюваний Головко доводи Клопотання підтримали, просили задовольнити з викладених у ньому підстав. Валерій Головко зазначив, що оскільки на вказаному футбольному матчі будуть присутні перші особи польського футболу, у нього буде можливість спілкування з ними щодо надання гранту на будівництво футбольних полів у м. Полтаві.

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора (далі - САП)  заперечував проти доводів Клопотання, зазначив, що сторона захисту фактично просить тимчасово скасувати покладений на підозрюваного Головка обов`язок, який упереджує його виїзд за межі території України та запобігає ризику його переховування від органу досудового розслідування, прокурора, суду.

Суд зазначив, що:

Згідно витягу із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Валерій Головко є керівником Громадської спілки «Асоціація футболу Полтавщини».

Відповідно до протоколу № 1 засідання установчих Зборів засновників громадської спілки «Федерація футболу Полтавщини» (у подальшому змінено назву на «Асоціація футболу Полтавщини» - зі слів захисника), головою громадської спілки є Валерій Головко.

Як вбачається із листа президента футбольного клубу «Ворскла» Романа Черняка від 10.07.2023, футбольний клуб запрошує Валерія Головка, як керівника футбольної спільноти Полтавщини, представляти Асоціацію на міжнародному матчі другого відбіркового раунду Ліги Конференцій 27.07.2023 в м. Тихи (Республіка Польща).

Однак, згідно зазначеного витягу та протоколу, правом представляти Асоціацію наділені й інші особи. Крім того, стороною захисту не доведено, що на вказаному футбольному матчі у м. Тихи (Республіка Польща) буде вирішуватись питання щодо надання коштів на будівництво футбольних полів у м. Полтаві та що таке питання не може бути вирішене іншою особою, окрім Валерія Головка, або без виїзду підозрюваного за межі території України.

При цьому, захисник у судовому засіданні зазначив про відсутність надмірної обтяжливості покладених на підозрюваного обов`язків, а підозрюваний Валерій Головко не наполягав на задоволенні Клопотання, зазначивши про його вирішення на розсуд суду.

Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги мету покладання/продовження строку дії зазначеного у Клопотанні обов`язку - запобігання ризику переховування підозрюваного Валерія Головка від органів досудового розслідування та/або суду, який продовжує існувати, тимчасове скасування такого обов`язку, не відповідатиме принципу пропорційності та, з урахуванням, недоведеності вагомості підстав для такого скасування, може мати негативні наслідки для Кримінального провадження.

За такого, у задоволенні клопотання суд відмовив.

Імоварно, Валерій Головко хотів скористатися можливістю, та утекти з України за кордон, де мав намір переховуватися від правосудя, як це вже зробили Кирило Шевченко, Дмитро Сенниченко, Владислав Трубіцин, Вадим Рабінович, Ілля Кива та інші зрадники і ТОП-корупціонери.


12 березня 2019 року Президент України Петро Порошенко ініціював звільнення Валерія Головка з посади голови Полтавської ОДА у зв’язку з підозрами щодо участі чиновника у корупційних схемах, які, ймовірно, завдали значних збитків Державному бюджету України.

Національне антикорупційне бюро відкрило низку кримінальних проваджень за підозрами у вчиненні особливо тяжких злочинів Валерієм Головком, його першим заступником, а також їхніми чиновними соратниками.

15 березня 2019 року п'ятий Президент України Петро Порошенко звільнив з посади тодішнього голову ОДА Валерія Головка.

Детективи Національного антикорупційного бюро з'ясували, що керівники Полтавської облдержадміністрації вимагали від підприємців мільйонні “відкати” та хабарі у вигляді сотень тисяч доларів, елітних машин та коштовних гаджетів.

Про це йдеться в ухвалі Солом'янського райсуду Києва про надання НАБУ дозволу на проведення обшуків у топ-посадовців Полтавської ОДА.

Як зазначається в судовому рішенні, слідчі НАБУ встановили, що голова ОДА Валерій Головко, його перший заступник Андрій Пісоцький та директор департаменту будівництва і ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан створили злочинну схему з вимагання хабарів від підприємців за забезпечення їхньої перемоги в державних закупівлях, які проводить обладміністрація.

За даними слідства, у серпні 2017 року представник консорціумів "АЛВІ РОД"  (про нього ми вже згадували вище) та "Укрбуддор" на бізнес-форумі в Полтаві познайомився з Головком і Пісоцьким, після чого керівники ОДА взяли в підприємця 200 тисяч доларів хабаря за неперешкоджання веденню бізнесу на Полтавщині.

Окрім того, губернатор отримав у представника хабар у вигляді оплати відпочинку чиновників ОДА в Іспанії. У жовтні сам Головко, його заступник Пісоцький і директор департаменту ОДА Іщенко здійснили цю подорож, яка вартувала 70 тисяч євро.

Як з'ясували детективи, також на вимогу Головка були придбані 12 мобільних телефонів iPhone 10 та комп'ютер MacBook Pro. 6 телефонів забрав голова ОДА, 6 телефонів і ноутбук – Пісоцький.

За даними НАБУ, наприкінці 2017 року Головко отримав від представника компаній на день народження ще один хабар: автомобіль Mercedes G 63 AMG 2017 року випуску (у комплектацію AMG від "АЛВІ РОД" входили численні банки шпрот і хамон - у всіх закутках автомобіля). Автівка із тюнінгом обійшлася підприємцям у 320 тисяч євро.

Пізніше Головко повідомив представнику "АЛВІ РОД", що з 1 січня 2018 року компанії можуть приступати до ремонтних робіт, прибирання снігу тощо в Полтавській області, та пообіцяв допомогти виграти тендер на вказані роботи.

Згідно з даними слідства, 17 січня 2018 року Головко взяв у представника компаній в борг 100 тисяч доларів, але повернув лише частину цих коштів.

Як повідомили в НАБУ, в середині квітня 2018-го голова ОДА відмовився заплатити фірмі "Укрбуддор" за виконані нею роботи, натомість запропонувавши представнику компаній наступну схему з відкатом: консорціум "АЛВІ РОД" виставляє області рахунок на 80 мільйонів гривень, але отримує лише половину, решта йде до кишень Головка і його заступника Пісоцького.

Реальна вартість робіт, зазначають в бюро, склала 38 мільйонів гривень.

За даними слідства, представник будівельників спочатку відмовився, оскільки вважав схему злочинною, але йому дали зрозуміти, що іншого варіанту отримати гроші немає.

Провадження відкрили за заявою громадянина Азербайджану Альберта Уварова – директора міжнародного консорціуму «Алві род». Останній у 2018 році мав утримувати дороги області.

Уваров мав особисту зустріч із головою НАБУ Артемом Ситником. Але справі заважала прокуратура. Уваров доповів про це тодішньому президенту Петру Порошенку. Після цього було вирішено звільнити з посад Головка та Пісоцького.

Корупційні схеми обласної влади, які очолював Валерій Головко, мали системний характер. У своїй корупційній діяльності учасники схем використовували різні методи, не гребуючи відвертим вимаганням “подарунків” учасникам злочинного угрупування.

Корупційну справу Валерія Головка розслідувало НАБУ, а розглядали її районні суди Києва та Вищий антикорупційний суд.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (після "вироків" Трухіну і Мамаю ми розуміємо, що це Спеціалізована корупційна прокуратура) двічі переводила справу з-під відомства НАБУ до Національної поліції.

Перший раз перевести справу до поліції вона спробувала влітку 2019 року. Відповідну постанову 21 червня виніс заступник керівника САП Володимир Кривенко. 

Однак, вже 7 жовтня 2019-го тодішній Генпрокурор України Руслан Рябошапка видав постанову, якою повернув справу знову до НАБУ.

Але на цьому поневіряння гучної кримінальної справи не закінчилося, цього року САП вдруге передала її поліції.

"Підставою "стала правова перекваліфікація справи з ч. 4 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди) на ч. 4 ст. 190 (шахрайство) 9 травня 2020 року.

Підставою для перекваліфікації злочинів, імовірно, став хабар в особливо великих розмірах. Інших причин ми не бачимо.

Але НАБУ підслідні топ-чиновники, зокрема — голови обласних адміністрацій. Детективи НАБУ розслідують злочини передбачені статтями: 191, 206-2, 209, 210, 211, 354 (стосовно працівників юридичних осіб публічного права), 364, 366-1, 368, 368-5, 369, 369-2, 410. Статті 190 в цьому списку немає, то ж шахрайство посадових осіб має розглядати поліція. 

Тому керівник САП Назар Холодницький доручив здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні управлінню Національної поліції України.

4 червня матеріали кримінального провадження були скеровані до поліції, яка й повинна була здійснювати досудове розслідування.

І корупційну справу вже екс-голови Полтавської ОДА, члена команди «Народного фронту» Валерія Головка "розслідувало" відомство, яке підпорядковується одному з лідерів цієї партії Арсену Авакову.

Знову про корупційну справу Валерія Головка ми почули лише в жовтні 2022 року.

26 жовтня 2022 року НАБУ та САП повідомили колишнім голові Полтавської обласної державної адміністрації Валерію Головку, його заступнику Андрію Пісоцькому та раднику про підозру у одержанні неправомірної вигоди та шахрайстві.

Дії осіб кваліфікували за ч. 4 ст. 368 та ч. 4 ст. 190 КК України.

  • 28 жовтня 2022 року Колишньому заступнику голови Полтавської ОДА Андрію Пісоцькому ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 3,9 млн грн.
  • 31 жовтня 2022 року колишньому голові Полтавської ОДА Валерію Головку ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 6 202 500 гривень.
  • 10 листопада 2022 року Апеляційна палата ВАКС за результатами розгляду апеляційної скарги прокурора САП збільшила розмір застави з 6 до майже 10 млн грн колишньому Голові Полтавської обласної державної адміністрації, викритому на одержанні неправомірної вигоди та шахрайстві.
  • У березні ВАКС продовжив строк дії обов'язків покладених на ексголову Полтавської ОДА Валерія Головка до 22 квітня 2023 року.

Варто зауважити, що у 2022 році представляти інтериси Валерія Головка в суді взявся Кирило Вікторович Легких.

"Останній Бастіон" звернувся до правоохоронних органів із заявою про те, що член комісії з обрання Директора НАБУ Кирило Вікторович Легких має прямий конфлікт інтересів, оскільки він виступав та виступає до цього часу представником у суді Валерія Головка, розслідування справи якого проводиться детективами НАБУ, директора якого Кирило Легких відбирав.

Легких жодним чином не заявив про наявність у нього конфлікту інтересів. І незрозуміло, яким чином його взагалі було призначено до цієї комісії, враховуючи прямий конфлікт інтересів.

06 березня, попри те, що член комісії з обрання Директора НАБУ Кирило Вікторович Легких має прямий конфлікт інтересів, Уряд призначив нового директора Національного антикорупційного бюро. Ним став Семен Кривонос.

Заява "Останнього Бастіону" про наявність у члена комісії з обрання Директора НАБУ Кирила Легких конфлікту інтересів розглядалася Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Відреформовані Арсеном Аваковим члени ОЗУ МВС не знайшли під час перевірки : "сукупності факторів, які б свідчили про порушення вимог щодо запобігання корупції та врегулювання конфлікту інтересів з боку Кирила Легких".

ВАКС знову продовжив строк досудового розслідування у справі Валерія Головка_1
ВАКС знову продовжив строк досудового розслідування у справі Валерія Головка_3

Враховуючи те, що Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України не знайшов у Кирила Легких конфлікту інтересів, ми розуміємо, чому НАБУ досі не передало справу Валерія Головка до суду.

19 квітня 2023 року Вищий антикорупційний суд продовжив строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000000499 від 25.05.2018 за підозрою Валерія Головка у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 368 та ч. 4 ст. 190 КК України, Андрія Пісоцького та Олександра Літвінова у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених - ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368 та ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 190 КК України, до 9 місяців тобто до 26.07.2023 року включно.

21 липня Вищий антикорупційний суд вкотре продовжив строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000000499 від 25.05.2018 за підозрою Валерія Головка у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 368 та ч. 4 ст. 190 КК України, Андрія Пісоцького та Олександра Літвінова у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених - ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368 та ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 190 КК України, до 10 місяців тобто до 26.08.2023 року включно.

Валерій Головко й надалі переконує оточуючих, що йому вдасться уникнути відповідальності за вчинені ним злочини, а син його бізнес-партнера Кирило Легких може йому в цьому посприяти. Адже адвокат Валерія Головка брав участь у відборі директора НАБУ, і хотів обратися на суддю ВАКС.

Головко впевнений, що його справу закриють в суді, і він уникне покарання. Впевненості Головку, ймовірно, додає відібраний за участі Кирила Легких директор НАБУ Семен  Кривонос. А можливо порнографічні фобії, які переслідують Головка все його життя.

 Семен Кривонос
Семен Кривонос

Члени корупційного ОЗУ Валерія Головка, навіть отримавши підозри від НАБУ та САП продовжують всіх запевняти, що зможуть уникнути заслуженого покарання. Валерій Головко, Андрій Пісоцький та Олексій Басан, справи яких "правоохоронці" розслідують роками та не можуть довести до логічного завершення, продовжують вести розкішний спосіб життя та витрачати вкрадені бюджетні кошти.

Нагадаємо, що під час каденції хапуги Головка, його перший заступник Андрій Пісоцький, разом з очільником Щербанівської ОТГ Проциком, намагалися отримати від керівника спортивної федерації  300 тисяч доларів за виділення земельної ділянки для будівництва льодової арени.

Національно-визвольний рух "Правий сектор", Громадська організація "Добровольчий Український Корпус", ГС "Останній Бастіон" та інші численні військові формування та громадські організації продовжують пильно спостерігати за корупційними справами полтавських корупціонерів.

Слава Нації !

Смерть Ворогам !

Автор : Гнап Нерушима
Читайте також:
Кримінал
САП подала позов про визнання необґрунтованими активами житловий будинок загальною площею 242 кв. м та землю під ним.
16:42
Політика
Місяць тому заступником начальника митного посту «Ягодин» призначено корупціонера Бурдейного.
вчора, 11:07
Політика
Катерина Сікора, котра має проблеми з НАЗК, задекларувала велику кількість нерухомості, а також фірми, які оформлені на її родичів.
вчора, 10:27
Політика
1 листопада Коболєву було надано дозвіл на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада.
20 листопада, 15:15
Кримінал
Чиновник, члени його сім'ї та знайома володіють активами (автомобілі, земля й нерухомість), обґрунтувати придбання яких не змогли
20 листопада, 10:09
Політика
Слуга народу Тетяна Єгорова-Луценко не задекларувала нерухомість у франції на 88 тис. євро, записану на її чоловіка.
19 листопада, 15:01