Валерій Пекар: російське населення – химера, обернена обличчям у минуле

ПОЛІТИКА
02.09.2023, 18:16
Валерій Пекар: російське населення – химера, обернена обличчям у минуле

Західним політикам, науковцям і митцям не слід ставитися до жителів РФ як до єдиного, а не клаптикового суспільства, об'єднаного Москвою.

Насправді росіяни не були та не є нацією, ні у політичному, ні у культурологічному, ні в історичному, ні навіть в етнічному значенні, бо їхнє минуле – вкрадена пам'ять поневолених народів.

Таку думку у прямому етері на телеканалі "Суспільне.Новини | Культура" висловив провідний викладач Києво-Могилянської бізнес-школи та фаховий аналітик Валерій Пекар, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Він стверджує, що саме відсутність у реальному часі та у плині історії такого явища, як "російська нація" – чи не головна причина та наслідок теперішньої російсько-української війни, бо ватажкам у Кремлі потрібне обґрунтувати "звідки пішла їхня (тобто, умовно московська – прим. ред.) Русь".

«Звісно, можна мати імперську ідентичність, але вона не є національною. У чому тут засаднича причина російсько-української війни? – Та у тому, що Україна хоче в майбутнє, а Росія хоче у минуле, і не тільки сама туди хоче, але й затягти туди і Україну, і всіх інших. Про це ще Джохар Дудаєв свого часу говорив.

Будьмо відверті: Росію не влаштовує майбутнє, ні своє, ні України. Чому Росія хоче в минуле? Тому, що є дві речі, як маяки, котрі світять Україні, а ще – приваблюють поневолені Москвою народи. Перший такий маяк – це Європа. Нумо, подивімося на себе: ми – українці завжди були європейцями, наша Русь народилася як частина Європи й зараз ми захищаємо європейські цінності. А що ж каже Росія? А вони кажуть, що ніколи не були Європою, їм достатньо бути ворогом Європі, бо для них вона інша цивілізація.

Другий маячок – це націоналізм. Тому, що каже Україні націоналізм? – Українцям український націоналізм говорить: нація має свою країну і це добре, і це заможне щасливе справедливе життя. А чому ж Росія не може мати таке ж? Бо немає ніякої російської нації, проте є імперія російська. Тобто, як тільки Росія приймає концепцію нації, це означає, – що немає ніякої Росії, а є:

  • незалежний Татарстан;
  • незалежний Башкортостан;
  • незалежна Бурятія;
  • незалежна Якутія;
  • незалежна Чеченська республіка Ічкерія;
  • незалежна Інгушська республіка;
  • і багато-багато інших власне національних утворень, включно з незалежним Сибіром і незалежним Уралом.

І, звичайно ж, незалежною Інґрією, про яку сьогодні вже співає і танцює напозір російська санкт-петербурзька культура по всьому світу, починаючи з "Оксіморона" й закінчуючи "Масянею", яку всі добре знають. А де ж тоді Росія? – Її нема.

Тоді Московія є така собі от маленька державка в межах XV сторіччя. Відтак, як тільки росіяни приймають концепцію нації, вони припиняють бути імперією, тому що нація – це модерн, це майбутнє, а імперія – це, якщо не Середньовіччя, то первісна доба», – заявив Валерій Пекар, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

А проте, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам, що всі впокорені народи від Балтійського та Чорного моря і до Тихого океану Москва завжди прагнула поставити на службу своїх інтересів.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Мільйони представників поневолених корінних народів зреклися коріння і записалися руzzкімі. Тамтешні українці — у перших лавах манкуртів.
18 листопада, 14:52
Політика
Небажання бачити геополітичну суб'єктність України спотворює дійсність європейців та американців. Вони досі переконані, що РФ — наддержава.
26 серпня, 14:52
Опінії
Світ має визнати поневолені росією народи
22 серпня, 16:35
Політика
Поки на полі бою від Куп'янська до Кінбурна вирішується доля України, дезінтеграцію ресурсної федерації московії просувають у Балтії.
08 квітня, 14:56
Політика
10 років поспіль влада у Києві свідомо ігнорує вагомий фактор у війні проти РФ. Не всі жителі країни-окупанта підтримують кривавий конфлікт.
05 квітня, 13:45
Опінії
Потрібна підтримка антиімперських національних і демократичних рухів у середині РФ. На жаль, цього багато хто досі ніяк не може зрозуміти.
24 березня, 10:24