Венесуела відновлює експорт нафти до Європи

ЕКОНОМІКА
18 червня, 17:26
Венесуела відновлює експорт нафти до Європи

Перші поставки будуть до Італії та Іспанії

Вантаж венесуельської нафти обсягом 650 000 барелів, зафрахтований італійською Eni (ENI.MI), збирається вирушити у плавання з першою поставкою сирої нафти в Європу за два роки з країни, що перебуває під санкціями США, - про це свідчать дані Refinitiv Eikon, - повідомляє Reuters.

У травні Державний департамент США надіслав Eni та іспанській Repsol (REP.MC) листи, що дозволяють їм відновити прийом венесуельської нафти як спосіб погашення невиплаченого боргу та дивідендів на мільярди доларів, які належать країні-члену ОПЕК.

Другий танкер, зафрахтований Eni - дуже великий танкер для перевезення сирої нафти (VLCC) Pantanassa, нині прямує до Венесуели і, як очікується, завантажить 2 мільйони барелів сирої нафти того ж сорту (DCO) і доставить її до Європи, згідно з даними Eikon та відвантажувальними документами, отриманими Reuters.

Очікується, що цей вантаж буде доставлений венесуельською державною PDVSA в кінці цього місяця з опціоном на продаж Eni частини сирої нафти іспанській Repsol (REP.MC) для її нафтопереробних заводів у Картахені та Більбао, згідно з документом та джерелами.

Згідно з документом, Pantanassa під прапором Мальти буде завантажено біля венесуельського порту Амуай.

Eni, Repsol та PDVSA не відразу відповіли на запити про коментарі.

Експорт венесуельської нафти в травні впав до найнижчого рівня за 19 місяців через зміни контракту, нав'язані PDVSA, щоб перевести більшу частину спотового продажу на передоплату, знизивши ризик неоплачених вантажів. Зміна не торкнулася клієнтів з угод своп за договорами погашення боргу.

Європейські, азійські та американські компанії, що управляють спільними підприємствами з PDVSA у Венесуелі, у тому числі Eni, Repsol, Chevron (CVX.N), ONGC Ltd (ONGC.NS) та Maurel & Prom (MAUP.PA), накопичили мільярди доларів боргу , оскільки уряд тодішнього президента США Дональда Трампа призупинив нафтові свопи, які використовуються для обміну венесуельської нафти на паливо та платежі за боргами.

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Життя
Під час мітингу проти вирубки тропічного лісу у штаті Рондонія активісти натрапили на червонокнижну кротову кобру (Atretochoana eiselti).
13 серпня, 20:45
Війна
Якщо політики оберуть цей сценарій, «це буде дуже ризикована військова операція, яка вимагатиме значних зусиль».
01 червня, 13:45
Політика
“Путін грає на протиріччях між країнами, і протистояти цьому можна лише взаємодією”.
25.11.2021, 15:00
Життя
Цьогорічний Кліматичний саміт у Ґлазґо яскраво продемонстрував відірваність сучасних еліт від більшості населення нашої планети.
09.11.2021, 07:59
Історія
У Республіці Комі на 94 році життя помер краєзнавець і відомий російський історик литовського походження Анатоліс Смілінґіс.
19.06.2021, 12:37