Венесуела відновлює експорт нафти до Європи

ЕКОНОМІКА
18.06.2022, 17:26
Венесуела відновлює експорт нафти до Європи

Перші поставки будуть до Італії та Іспанії

Вантаж венесуельської нафти обсягом 650 000 барелів, зафрахтований італійською Eni (ENI.MI), збирається вирушити у плавання з першою поставкою сирої нафти в Європу за два роки з країни, що перебуває під санкціями США, - про це свідчать дані Refinitiv Eikon, - повідомляє Reuters.

У травні Державний департамент США надіслав Eni та іспанській Repsol (REP.MC) листи, що дозволяють їм відновити прийом венесуельської нафти як спосіб погашення невиплаченого боргу та дивідендів на мільярди доларів, які належать країні-члену ОПЕК.

Другий танкер, зафрахтований Eni - дуже великий танкер для перевезення сирої нафти (VLCC) Pantanassa, нині прямує до Венесуели і, як очікується, завантажить 2 мільйони барелів сирої нафти того ж сорту (DCO) і доставить її до Європи, згідно з даними Eikon та відвантажувальними документами, отриманими Reuters.

Очікується, що цей вантаж буде доставлений венесуельською державною PDVSA в кінці цього місяця з опціоном на продаж Eni частини сирої нафти іспанській Repsol (REP.MC) для її нафтопереробних заводів у Картахені та Більбао, згідно з документом та джерелами.

Згідно з документом, Pantanassa під прапором Мальти буде завантажено біля венесуельського порту Амуай.

Eni, Repsol та PDVSA не відразу відповіли на запити про коментарі.

Експорт венесуельської нафти в травні впав до найнижчого рівня за 19 місяців через зміни контракту, нав'язані PDVSA, щоб перевести більшу частину спотового продажу на передоплату, знизивши ризик неоплачених вантажів. Зміна не торкнулася клієнтів з угод своп за договорами погашення боргу.

Європейські, азійські та американські компанії, що управляють спільними підприємствами з PDVSA у Венесуелі, у тому числі Eni, Repsol, Chevron (CVX.N), ONGC Ltd (ONGC.NS) та Maurel & Prom (MAUP.PA), накопичили мільярди доларів боргу , оскільки уряд тодішнього президента США Дональда Трампа призупинив нафтові свопи, які використовуються для обміну венесуельської нафти на паливо та платежі за боргами.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Життя
Журі міжнародного конкурсу Comedy Wildlife Photography Awards показало раніше не оприлюднені кадри флори та фауни. Їх навмисно приховували.
31 березня, 07:59
Світ
3,6 кілограма золота та понад 6000 діамантів використано для виготовлення унікальної монети.
06.09.2023, 20:10
Політика
Над "чорним континентом" занесено сірник, який от-от спалахне через російсько-китайське збройне втручання у країни регіону Сахель.
26.08.2023, 19:26
Життя
Вісь обертання Землі за останні роки змістилася через видобуток підземних вод, що перерозподіляє вагу на планеті.
19.06.2023, 17:00
Економіка
Маріонетковий проросійський режим Алєксандра Лукашенка винен іншому диктатору Ніколасу Мадуро мільярди доларів США за "чорне золото".
15.04.2023, 21:13
Кримінал
Російський слід державного перевороту, який не відбувся.
15.12.2022, 10:23