Верховна Рада визнала право інгуського народу на створення незалежної держави

ПОЛІТИКА
23 лютого, 15:11
Верховна Рада визнала право інгуського народу на створення незалежної держави

Україна визнає право інгуського народу на самовизначення та створення незалежної суверенної національної держави

Верховна Рада України 23 лютого прийняла в цілому постанову №10344 про визнання права інгуського народу на створення незалежної суверенної національної держави, засудження злочинів московії проти інгушів та відновлення територіальної цілісності Інгушетії. «За» проголосували 248 народних обранців.

Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

Цією постановою Верховної Ради України:

  • визнає право інгуського народу на самовизначення та створення незалежної суверенної національної держави;
  • засуджує масову депортацію інгушів у 1944 році, розчленування національної території інгуського народу, руйнування інгуської національної ідентичності, масові вбивства інгушів у 1992 році, політичні репресії та інші злочини, здійснювані правлячим режимом росії з метою геноцидного знищення інгуської нації;
  • підтримує прагнення інгушів до відновлення територіальної
  • цілісності інгуського народу та збереження його національної ідентичності.

Олексій Гончаренко зазначив, що голові Верховної Ради Руслану Стефанчуку доручено надіслати цю постанову всім членам міжнародної спільноти і закликати їх ухвалити рішення на підтримку інгуського народу.

Нагадаємо, у жовтні 2022 року Верховна Рада 287 голосами «за» визнала Ічкерію окупованою московією територією. Парламентарі також засудили вчинення геноциду чеченського народу.

Україна також закликала держави-члени ООН та міжнародні організації розслідувати російські злочини в Ічкерії і притягнути винних до відповідальності та визнати країну окупованою московією.

Читайте також:
Політика
Поки на полі бою від Куп'янська до Кінбурна вирішується доля України, дезінтеграцію ресурсної федерації московії просувають у Балтії.
08 квітня, 14:56
Політика
10 років поспіль влада у Києві свідомо ігнорує вагомий фактор у війні проти РФ. Не всі жителі країни-окупанта підтримують кривавий конфлікт.
05 квітня, 13:45
Опінії
Потрібна підтримка антиімперських національних і демократичних рухів у середині РФ. На жаль, цього багато хто досі ніяк не може зрозуміти.
24 березня, 10:24
Політика
Києву вкрай важливо відкрити другий фронт проти агресора. І цим фронтом цілком можуть стати уярмлені корінні народи майбутньої постросії.
14 лютого, 08:25
Війна
Протестувальники підтримують місцевого активіста, якого судять за вказівкою голови республіки. Він закликав росіян «поїхати у свою Рязань».
15 січня, 18:30
Політика
Ґауляйтери суб'єктів ресурсної федерації цілком серйозно побоюються народного гніву. Фрагментація і дезінтеграція РФ стають ближчими.
07 січня, 15:39