Верховний Суд зобов'язав Пенсійний фонд враховувати страховий стаж учасникам АТО

ВІЙНА
19 березня, 21:52
Верховний Суд зобов'язав Пенсійний фонд враховувати страховий стаж учасникам АТО
Фото: glavnoe.ua

Обрахування стажу учасникам АТО треба здійснювати на підставі спеціальних норм.

Обрахування страхового стажу для здійснення перерахунку пенсії особам, що призвані на військову службу в особливий період, необхідно здійснювати на підставі спеціальних правових норм.                                                                                                    

Про це йдеться в оприлюдненому рішенні Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду у справі № 415/2135/17.

Обставини справи:

Учасник україно-російської війни подав позов до Управління Пенсійного фонду України (ПФУ) в місті Лисичанську Луганської області. У ПФУ відмовили чоловікові зараховувати до стажу період з 19 квітня 2015 року по 7 квітня 2016 року, коли він був мобілізований до українського війська та здійснювати перерахунок пенсії за участь в антитерористичній операції (АТО) з 1 вересня 2016 року.

Суд першої інстанції позов задовольнив частково. Судді визнали незаконними дії співробітників ПФУ щодо не зарахування до стажу роботи під час мобілізації періоду з 19 квітня 2015 року по 7 квітня 2016 року включно. При цьому стосовно перерахунку пенсії за участь в АТО було відмовлено. На думку суддів першої інстанції час військової служби в особливий період зараховується тільки до стажу державної служби, а не страхового стажу, необхідного для перерахунку розміру пенсії.

На дане рішення була подана апеляція. Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції, у задоволенні позову відмовив, оскільки на думку суддів, Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» на час звернення позивача до пенсійного органу не містить будь-яких винятків щодо включення періоду військової служби до страхового стажу.

Відповідно наступний позов учасник АТО подав до Верховного суду. І вже судді ВС вирішили, що страховий стаж, необхідний для перерахунку пенсії, обраховується особам, що проходили військову службу, на підставі спеціальних норм права, тоді як норми Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» не регулюють спірних правовідносин.

Отже, суд останньої інстанції повністю задовольнив вимоги позивача.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Літню жінку було доставлено до міської лікарні Авдіївки та надано кваліфіковану допомогу.
27 березня, 19:38
Об 11:00 в Кременчуці на Полтавщині прощатимуться із атовцем Євгеном Прохоровим. Чоловік раптово помер на роботі 17 березня.
25 березня, 09:00
Противник обстріляв позиції українських військових неподалік населених пунктів Авдіївка, Водяне, Новотошківське та Шуми.
23 березня, 19:34
Підрозділи ООС використовували чергові вогневі засоби та дали проросійським збройним формуванням адекватну відповідь.
20 березня, 19:54
Підрозділи операції Об’єднаних сил застосували наявні вогневі засоби та дали бойовикам адекватну відповідь.
20 березня, 15:37
Після конфлікту із Захарченком, Ходаковський почав розповідати про різні випадки мародерства, репресій і вбивств, скоєних бойовиками.
18 березня, 16:49