Ветеранські організації СБУ виступили проти непродуманих реформ системи безпеки

ПОЛІТИКА
21.10.2020, 18:11
Ветеранські організації СБУ виступили проти непродуманих реформ системи безпеки
Фото: korupciya.com

Законопроєкт № 3196 може завдати серйозного удару основам безпеки держави.

Близько 15 ветеранських організацій Служби безпеки України підтримали відкритий лист колег, оприлюднений 15 жовтня 2020 року. Фахівці у сфері державної безпеки звернулися до керівництва України з вимогою не вдаватися до необґрунтованого обрізання функцій і скорочення чисельності СБ та прибрати дискримінаційні норми у законопроєкті № 3196.

Про це повідомляє vectornews.net.

Зокрема, пропозиція депутатів ВР щодо скорочення чисельності співробітників СБ України більш ніж на 10 000 співробітників за 3 роки викликала вкрай серйозне занепокоєння враховуючи й те, що чисельність ФСБ Росії – спецслужби противника – 200 тисяч осіб. 

На думку ветеранів спецслужб це може також негативно відбитися на рівні забезпечення державної безпеки України, що є вкрай небезпечним в умовах сучасної соціальної, економічної та політичної ситуації в Україні, «бо викличе надмірне навантаження на державний бюджет у зв'язку з виплатами звільненим. Та, ймовірно, зменшить соціальний захист діючих співробітників спецслужби». 

Зазначається, що вкрай негативні наслідки матиме і намагання позбавити особовий склад СБ України гарантій права на медичне забезпечення шляхом передачі закладів охорони здоров’я СБ України до Міністерства оборони України. 

«Мета та обґрунтування такої новели авторами законопроєкту не визначені. Це порушує ч.3 ст. 22 Конституції України, відповідно якої прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів забороняє звуження змісту та обсягу існуючи прав і свобод. Відтак рівень та умови медичного забезпечення співробітників СБ України, як одна із вкрай важливих складових їх соціального захисту, в ході реформи не повинні погіршуватись», – йдеться у зверненні ветеранів українських спецслужб. 

Крім того, у випадку передачі закладів охорони здоров’я СБУ до Міністерства оборони належного медичного забезпечення будуть позбавлені співробітники СБ України, які вже не матимуть статусу військовослужбовців, що передбачено демілітаризацією Служби.

Не менше занепокоєння у ветеранів викликають і норми, спрямовані на усунення Служби безпеки України від виконання функції досудового розслідування та на руйнацію працездатного механізму протидії організованій злочинності.

Тому, працівники, які багато років віддали справі забезпечення державної безпеки України, вимагають від влади розглянути питання щодо продовження доопрацювання законопроєкту «з метою вироблення його узгодженої редакції, яка надалі зміцнить правові засади забезпечення державної безпеки України».

вибір редакції
Читайте також:
Політика
За даними американської розвідки, колишнього президента України Віктора Ющенка у 2004 році отруїли російські спецслужби
23 листопада, 18:15
Війна
Серед українських підлітків шириться небезпечний тренд – співпраця з ФСБ.
09 жовтня, 17:55
Політика
Про зв'язки Дурова з ФСБ годі й говорити.
31 серпня, 19:34
Політика
А сам Telegram використовує для передачі мережевого трафіку виключно російські компанії, які тісно співпрацюють із ФСБ.
29 серпня, 14:00
Війна
Росіяни розгорнули мережу вербування диверсантів у Польщі і країнах Балтії. Як це працює?
13 липня, 18:57
Війна
росія впливає навіть на освітній процес.
07 травня, 16:45