Від війни холодної до війни голодної: росія провокує колапс глобальної економіки

ЕКОНОМІКА
12 травня, 06:58
Від війни холодної до війни голодної: росія провокує колапс глобальної економіки
Фото: Nasdaq

Світове зростання цін на паливо та харчові продукти, швидше за все, неминуче призведе до заворушень у більшості країн.

Про це свідчать відомості міжнародної консалтингової компанії "Verisk Maplecroft", оприлюднені авторитетним виданням "Reuters".

Зазначається, що станом на тепер особливому ризику наражаються країни так званого "другого світу" із середнім рівнем доходу населення (Бразилія, Єгипет, Філіппіни тощо).

«На відміну від країн із низьким рівнем доходу, ці були достатньо заможні, щоби запропонувати своїм громадянам соціальний захист під час пандемії коронавірусу. Проте нині в Арґентині, Бразилії, Тунісі, Єгипті, Пакистані, Філіппінах, Індонезії щосили намагаються підтримувати високі соціальні витрати, які надважливі для рівня життя значної частини тамтешнього населення. Цілком очевидно, у наступні 6 місяців ми спостерігатимемо зростання суспільного невдоволення, вуличні заворушення, бо вказані країни вкрай залежні від імпорту продовольства та енергоресурсів. Проблема полягає у тому, що війна росії проти України прискорила зростання цін на харчі та ліки, досягши вже у березні рекордного рівня. І далі ситуація тільки погіршуватиметься», – повідомили у компанії "Verisk Maplecroft".

Також прогнозується, що зважаючи на відсутність вирішення конфлікту на Сході Європи, глобальна криза якості життя триватиме щонайменше до 2023 року і викличе голод уже у країнах "третього світу" (Сенеґал, Банґладеш, Гондурас тощо).

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", російські окупаційно-терористичні сили повернулися до перевіреної більшовиками практики: масово викрадають агропродукцію з України.

Читайте також:
Життя
Іспанські археологи прийшли до висновку, що неандертальці занадто мало рухалися в порівнянні з їх більш успішними сусідами.
22.05.2021, 14:35
Життя
Індекс цін на харчі та продукти сільського господарства сягнув позначки 7-річної давнини – у середньому він становить 118,5 пунктів.
12.04.2021, 08:59
Життя
Попередження: Деякі фотографії можуть містити сцени насильства або неоднозначний контент.
12.01.2020, 12:05
Світ
Портрет чорної діри, квантова перевага, і лікування Еболи – головні наукові досягнення 2019 року.
25.12.2019, 12:45
Економіка
Чому виведення банку «Січ» з ринку – це небезпечний прецедент
15:45
Економіка
Нардеп Олексій Кучеренко про землетрус у «Нафтогазі»
11:15