Від війни холодної до війни голодної: росія провокує колапс глобальної економіки

ЕКОНОМІКА
12.05.2022, 06:58
Від війни холодної до війни голодної: росія провокує колапс глобальної економіки
Фото: Nasdaq

Світове зростання цін на паливо та харчові продукти, швидше за все, неминуче призведе до заворушень у більшості країн.

Про це свідчать відомості міжнародної консалтингової компанії "Verisk Maplecroft", оприлюднені авторитетним виданням "Reuters".

Зазначається, що станом на тепер особливому ризику наражаються країни так званого "другого світу" із середнім рівнем доходу населення (Бразилія, Єгипет, Філіппіни тощо).

«На відміну від країн із низьким рівнем доходу, ці були достатньо заможні, щоби запропонувати своїм громадянам соціальний захист під час пандемії коронавірусу. Проте нині в Арґентині, Бразилії, Тунісі, Єгипті, Пакистані, Філіппінах, Індонезії щосили намагаються підтримувати високі соціальні витрати, які надважливі для рівня життя значної частини тамтешнього населення. Цілком очевидно, у наступні 6 місяців ми спостерігатимемо зростання суспільного невдоволення, вуличні заворушення, бо вказані країни вкрай залежні від імпорту продовольства та енергоресурсів. Проблема полягає у тому, що війна росії проти України прискорила зростання цін на харчі та ліки, досягши вже у березні рекордного рівня. І далі ситуація тільки погіршуватиметься», – повідомили у компанії "Verisk Maplecroft".

Також прогнозується, що зважаючи на відсутність вирішення конфлікту на Сході Європи, глобальна криза якості життя триватиме щонайменше до 2023 року і викличе голод уже у країнах "третього світу" (Сенеґал, Банґладеш, Гондурас тощо).

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", російські окупаційно-терористичні сили повернулися до перевіреної більшовиками практики: масово викрадають агропродукцію з України.

Читайте також:
Життя
Фото, що пронизує душу. Біле ведмежа обіймає свою мертву матір, близько Шпіцбергену.
22 жовтня, 10:28
Світ
Науковці з Університету Колорадо з'ясували, чому люди отримуємо мітохондріальний геном не від батька. Причина в яйцеклітинах.
13 жовтня, 08:18
Історія
Пращури сучасних людей почали обмінюватися із чужинцями генетичним матеріалом на Середньому Сході. Це сталося понад 50 000 років тому.
17 вересня, 08:26
Історія
Час не може бути циклічним, як вважали в Античності, оскільки є події, які вже не можуть повторитися.
07 вересня, 13:25
Життя
Очікується, що до 2100 року у 183 країнах світу рівень народжуваності буде вкрай низьким.
30 травня, 11:16
Світ
Держави старіють, і з часом поступово стають більш схильними до припинення свого існування. Чи може це стати уроком для сьогодення?
06 травня, 11:05