Економічна стабільність в Україні закінчиться восени, затим – багаторічна криза

ЕКОНОМІКА
09.05.2022, 07:00
Економічна стабільність в Україні закінчиться восени, затим – багаторічна криза

Розгортання повномасштабних бойових дій напівмісяцем від Житомирщини до Миколаївщини відгукнеться небаченим колапсом економіки.

Про це в інтерв'ю виданню "Gazeta.ua" заявив ексзаступник голови департаменту Національного банку України Євген Дубогриз, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Як стверджує провідний вітчизняний економіст, в України запас міцності буквально – на кілька місяців, а валовий внутрішній продукт "просів" на 35% і його річний рівень буде надалі зменшуватися.

«За підрахунками нашого аналітичного центру, навіть вказана цифра не межа. Певно, може бути всі 60% падіння ВВП. Перша причина – війна. Знищені будівлі, об'єкти промислові. Проблеми з посівною. Але важливіша проблема – це те, що руйнується інфраструктура і логістичні зв'язки. Вивезти основні експортні продукти з України стало набагато важче. Цей експорт ішов через порти. Перенаправити все залізницею через західні області надто важко. Третя складова – невизначеність. Треба готуватися до інфляції витрат. Це означає, що ціни зростатимуть через те, що товарів бракує. Економіка менше виробляє, товарів менше, а грошей у людей десь так само. Вже зараз Нацбанку доводиться друкувати гривню», – зазначив Євген Дубогриз.

Водночас економіст радить вітчизняним урядовцям сприяти збільшенню надходжень до державного бюджету, але не підвищувати податки: отримувати гроші, або виходити на зовнішні ринки та розміщувати євробонди.

«Але найгірша ситуація, що Нацбанк масово друкуватиме гроші, здійснюватиме емісію гривні. Гроші йтимуть на потреби бюджету: армія, соціальні виплати. Бо результат цього – інфляція. Сподіваюся, що цього не доведеться робити. Є високі ризики емісійного фінансування економіки. Якщо ми не отримуватимемо в достатній кількості кошти з-за кордону, якщо банки не почнуть своїм коштом фінансувати бюджет і не відновляться податкові надходження, тоді Нацбанк буде змушений у великих обсягах друкувати гривню. У березні надрукували 39 мільярдів гривень. У квітні – уже 70 мільярдів. Це не надто добра тенденція», – розмірковує Євген Дубогриз.

Насамкінець ексзаступник голови департаменту НБУ підсумовує, що найближчі рік-два ніхто з-за кордону не інвестуватиме ні в Україну у цілому, ні у постраждалі регіони зокрема, оскільки ризик втратити все в іноземних бізнесменів надто великий.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що у 2022 році в Україні засіють не більш як 70% сільськогосподарських угідь, тобто там, де не було жодних бойових дій.

Читайте також:
Опінії
Кремлівська пропаганда і корисні ідіоти на Заході знову поширюють панічні настрої. Московитам незламний Харків як кістка у горлі.
вчора, 13:56
Світ
Америка та Європа не просто можуть, але мають підготуватися до того, що буде відбуватися далі у війні. Україна не повинна бути самотньою.
23 квітня, 06:00
Світ
Воєнна агресія спровокована Москвою проти України, катастрофічною для обох країн. Однак жертва завжди страждає більше за нападника.
14 квітня, 07:00
Війна
У Кремлі добре усвідомлюють схильність НАТО берегти своїх військових і цивільних Тож у РФ може виникнути стимул застосувати ядерну зброю.
08 березня, 19:04
Війна
Московські стратеги ніколи не відмоляться від імперських зазіхань на землі сусідів. Люди їх турбують менше за все.
04 березня, 08:27
Життя
38% тропіків Південної Америки може не просто перебудуватись на інший тип екосистеми, а цілковито деградувати. Із цим треба щось робити.
26 лютого, 06:09