Відсутність насіння в українських аграріїв призведе до масштабного зростання цін на ринку

27 березня, 10:20
Відсутність насіння в українських аграріїв призведе до масштабного зростання цін на ринку

Коронавірусна пандемія у світі та надзвичайна ситуація в Україні негативно впливають на посівну.

Про це у коментарі для видання "Інфоіндустрія" наголосив завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Олександр Захарчук.

Станом на сьогодні забезпечення сільгосптоваровиробників насіннєвим матеріалом соняшника, кукурудзи, ріпаку і цукрового буряка знаходиться на доволі низькому рівні.

«Через неефективну державну підтримку розвитку українського насінництва, а звідси, і нижчу конкурентоспроможність вітчизняного насіннєвого матеріалу наша країна значною мірою є залежною від імпорту насіння», — наголосив Олександр Захарчук.

З метою забезпечення необхідною посівною продукцією, аграрії вдаються до активного імпорту насіння для посіву ранніх зернових.

«Аби не лишитися восени "без хліба", влада України повинна вже зараз реалізувати цілу низку тимчасових заходів, спрямованих на забезпечення агротоваровиробників насіннєвим матеріалом. По-перше, скасувати усі заборони на ввезення та продаж насіння, а по-друге, забезпечити проходження усіх логістичних потоків і надати посильну допомогу для закупівлі насіння малим та середнім товаровиробникам», — підсумував Олександр Захарчук.

Читайте також:
У перших числах серпня Мін’юст запустив оновлення реєстру юросіб. І за день до закриття старого реєстру, була здійснена рейдерська атака.
10 серпня, 17:53
Фермерам нереально взяти кредит за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%», оскільки банки вимагають у заставу майно.
07 серпня, 17:42
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі скасувала квотування імпорту в Україну деяких азотних добрив.
25 червня, 10:23
Упродовж перших 5 місяців поточного року в Україні значно зменшилося виробництво молока.
18 червня, 13:39
Постачальники торговельних мереж замість утилізації запропонували віддавати прострочені продукти на виробництво кормів.
01 червня, 10:00
Влада Полтавщини сприятиме розвитку аграрного комплексу громад області за пріоритетними напрямками упродовж всього 2020 року.
11 травня, 11:11