Війна законопроєктів: уряд хоче брати кошти з пенсійного фонду?

ЕКОНОМІКА
07 лютого, 12:38
Війна законопроєктів: уряд хоче брати кошти з пенсійного фонду?
Фото: УНІАН

Очевидно таке рішення пов’язане із бюджетною діркою у 50 млрд грн.

На офіційному сайті Верховної Ради України з’явився текст законопроєкту №2743-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ефективності та цільового використання коштів соціального страхування».

Авторами законопроєкту є Наталія Королевська та Юрій Солод.

Завдання проєкту – не допустити «злиття» коштів соціального страхування з коштами Державного бюджету України, а також посилення державного нагляду за коштами соціальних фондів.

Що відбувається

На сьогодні до Ради внесено проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ефективності використання коштів соціального страхування» № 2743. Ним передбачено включення до складу Державного бюджету України коштів Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування України, Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Такий законопроєкт внесла група депутатів з правлячої фракції «Слуга народу». Очевидно таке рішення пов’язане із бюджетною діркою у 50 млрд грн, яка вже є в бюджеті. Це випливає з оприлюднення плівок із засідання уряду на чолі з прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком. 

Група депутатів переконана, що дане рішення може призвести до соціального колапсу, неможливості гарантування вчасних соціальних виплат тощо. Адже такі кошти зможуть використовувати, наприклад, на будівництво доріг.

Тобто у випадку зарахування до складу Державного бюджету України коштів централізованих позабюджетних цільових фондів держава виявиться неспроможною своєчасно і гарантовано здійснювати страхові та соціальні виплати громадянам через надвисокі ризики нецільового спрямування коштів єдиного внеску, що є очевидними у рамках діючої бюджетної системи країни. 

Що пропонується

Законопроєктом передбачено надання повноважень Рахунковій палаті щодо здійснення щорічного фінансового аудиту та аудиту ефективності використання коштів фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування.

Крім того, пропонується заборонити об’єднання коштів соціального бюджету із Державним.

Депутати переконані, що прийняття законопроєкту дозволить не допустити розбалансування централізованих позабюджетних цільових фондів соціального спрямування, прибрати ризики нецільового спрямування коштів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та створити законодавче підґрунтя для здійснення Рахунковою палатою щорічного фінансового аудиту та аудиту ефективності використання коштів фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
У парламенті зареєстрували законопроект № 3005 «Про військово-консалтингову діяльність» (ВКД).
14 лютого, 19:20
Депутати переконані, що ухвалення законопроєкту дозволить захистити пасажирів від акустичного насильства.
13 лютого, 11:21
Добровольці матимуть пільги та соцгарантії як учасники бойових дій, зможуть отримати державну соціальну підтримку.
12 лютого, 15:43
На сайті Верховної Ради з’явився текст законопроєкту про достроковий вихід на пенсію.
12 лютого, 11:17
Законопроєктом закріплюється формування вартості газу в залежності від обсягу споживання.
11 лютого, 12:15
Кілька чинних підзаконних актів по-різному трактують, як потрібно перевозити дітей в автомобілі.
10 лютого, 11:16