Виконком Полтавської міськради підтримав ініціативу «Останнього Бастіону»

Позиція
01 лютого, 13:09

Нарешті в обласному центрі відбудеться відновлення історичної справедливості. Джохару Дудаєву встановлять у Полтаві пам'ятну дошку.

Подвиг нескореного чеченського лідера, який мав честь проживати у нашій громаді у 1980-х роках, уже закарбовано у назві вулиці (колишня Нікітченка), чому так противилися колаборанти та манкурти, в очікуванні на російську окупацію торік весною. Тепер справа дійшла до меморіальної таблички.

За увічнення славної пам'яті Джохару Дудаєву напередодні проголосували всі члени виконавчого комітету Полтавської міської ради. Фактично, депутати з чиновниками виявили спроможність дослухатися до багаторічних закликів та спроб «Останнього Бастіону» надати почесне місце у полтавській топоніміці нескореному ічкерійцю.

Рівно 3 роки тому, про що красномовно свідчить нижче викладений ролик, голова Громадської спілки «Останній Бастіон» Геннадій Сікалов ініціював встановлення у Полтаві меморіальної дошки першому президенту незалежної Чеченської республіки Дудаєву. Відповідне клопотання було подане до міської ради, але так і пилилося у кабінетах.

Дошка уже давно мала би бути встановлена на будинку за наступною адресою — вулиця Джохара Дудаєва, 4 (мікрорайон Сади-2); тобто саме там, де Дудаєв проживав разом із сім'єю, командуючи 13-ю важкою бомбардувальною авіаційною дивізією. Витрати на встановлення меморіальної дошки «Останній Бастіон» повністю взяв на себе.

«На жаль, дозвільні документи та відгуку на них від чиновників ми не отримали й по нині. А починаючи з 24 лютого 2022 року, на тлі широкомасштабної російської воєнної агресії по всій Україні, й у Полтаві зокрема, триває кампанія з дерусифікації топонімів і демонтаж пам'яток окупаційного (царського і совєцького) режимів. 18 жовтня 2022 року Верховна Рада визнала незалежність Чеченської Республіки Ічкерія, чим укотре продемонстровано прихильність небайдужих українців до визвольної боротьби чеченського народу.

Відразу ж у Кременчуці з'явилася навіть вулиця Джохара Дудаєва, тоді як у Полтаві нічого подібного не відбулося. Тепер, по роках тривалої й виснажливої боротьби за історичну справедливість і правду, виконавчий комітет Полтавської міської ради нарешті припинив відвертий саботаж, дослухавшись до наших законних вимог та взявши втілювати у життя нашу ініціативу», — прокоментував ситуацію Геннадій Сікалов.

Власне, завдяки зусиллям команди «Останнього Бастіону», вулиця у Полтаві, на якій 40 років тому жив перший президент Чеченської Республіки Ічкерія, зараз названа ім'ям Джохара Дудаєва. Він був і лишається прикладом для наслідування більшості народів Північного Кавказу.

Дійшла багатостраждальна справа і до встановлення меморіальної таблички. У виконкомі заявили, що виготовлення здійснювалося за гроші неназваних меценатів, а встановлять пам'ятну дошку на фасаді будівлі дитячого поліклінічного відділення №2 (вулиця Джохара Дудаєва, 2).

Очільниця департаменту культури Олена Ромас пояснила, що меморіальну дошку планують урочисто відкрити у середині лютого; конкретну дату чиновниця не назвала. На відкриття приїде виконувач обов'язків дипломатичного представника Чеченської Республіки Ічкерія Ахмед Закаєв, який як політичний біженець вимушено перебуває у британській столиці.

Важливо наголосити, що під час свого побуту у Полтаві, Джохар Дудаєв запам'ятався не лише як чудовий командир (начальник штабу авіадивізії — прим. ред.), але і як людина зразкових моральних чеснот; яких досі бракує деяким громадянам України. Ті полтавці, котрі були знайомі із ним особисто, бережуть про нього теплі спогади незалежно від політичних поглядів.

Ще у 1990-х роках лідер чеченського народу передбачив агресивну агресію РФ-Московії проти України. Без жодного перебільшення він — людина-символ своєї доби, яка кликала до свободи не тільки ічкерійців та інші кавказькі нації, а й українців, він — постать-смолоскип, який не скорився імперії, даючи нащадкам гідний приклад для наслідування.

Автор : Останній Бастіон
Читайте також:
Історія
Попри щорічні істерики московитів і сіоністів, ми пам'ятаємо українських Героїв. А ще не забудемо про відібрані історичні землі Закерзоння.
28 квітня, 10:27
Історія
Більшовицькі загарбники завжди відрізнялися своїм дикунським ставленням до поневолених народів. Не тільки європейців мордували, а й азійців.
27 березня, 13:27
Історія
Влітку 1912 року у піщаних дюнах між Новими Санжарами та Кустоловим випадково знайдено історичний скарб. 800 предметів із золота та срібла!
18 березня, 20:28