Дудаєв у Полтаві: 40 років промайнули, як один день

ПОЛТАВА
вчора, 19:28
Дудаєв у Полтаві: 40 років промайнули, як один день
Фото: Останній Бастіон

Кожен нарід має власних національних героїв. Але є такі постаті, що єднають різні нації, навіть не сусідні, лиш одним своїм потягом до волі.

На знімку вище — офіцери 13-ї гвардійської Дніпропетровсько-Будапештської ордена Суворова важкої бомбардувальної авіаційної дивізії позують для фотосесії. У центрі із чорними вусами стоїть полковник авіації Джохар Дудаєв.

Завдяки зусиллям команди «Останнього Бастіону», вулиця у Полтаві, на якій 40 років тому жив перший президент Чеченської Республіки Ічкерія, зараз названа ім'ям Джохара Дудаєва. Він був і лишається прикладом для наслідування більшості народів Північного Кавказу.

Доволі знаково, що Дудаєв передбачив теперішню російську воєнну агресію проти України, але Захід її проспав і досі не вважає загрозливою для світу. Перший президент ЧРІ знав, куди ведуть усі домовленості з московією.

Впродовж російсько-чеченської війни, аж до моменту загибелі, Дудаєв поєднував виваженість і готовність до переговорів із непохитністю у питанні незалежності Чечні. Джохар Дудаєв був убитий росіянами 21 квітня 1996 року.

Пам'ять про Дудаєва бережуть не лише чеченці. Так, вулиці на його честь названі у Латвії, Литві, Польщі, Туреччині й, щонайголовніше, — Україні...
Автор : Северин Осташко
Читайте також:
Історія
Для Організації Українських Націоналістів нація була передусім, а от Бог і релігія мали другорядне значення. Свобода волі вважалася даром.
вчора, 07:13
Життя
Поблизу села Мигія на Миколаївщині розташувалися дві прісні водойми. Одна — стрімкий, природний водотік, інша ж — безтурботна і нерухома.
04 лютого, 21:40
Опінії
Пам'ятаймо, Москва як ніхто вміє ділити, щоби нищити! Особливо підступно цю тактику вона вчиняє віками щодо волелюбного українського народу.
03 лютого, 20:30
Історія
22 січня 1919 року у середмісті Києва було доволі гамірно й по-святковому тепло. На вулицях майоріли синьо-жовті стяги, натовп чекав дива...
22 січня, 07:12
Історія
Нинішня влада України у цілому і Львова зокрема не розшукує прізвища і нащадків каральних служб СССР. Вони й досі тут, чекають на Москву.
06 січня, 20:30
Полтава
Жителі маленького села Грякове зійшлися на урочисту подію. Днями встановили банер із портретом полеглому у боях проти московитів земляка.
23.12.2024, 20:30