Вища рада правосуддя припинила роботу

ПОЛІТИКА
22 лютого, 17:05
Вища рада правосуддя припинила роботу

10 членів ВРП достроково склали повноваження за власним бажанням

Рішенням Вищої ради правосуддя припинено за власним бажанням повноваження 10 її членів. У такий спосіб ВРП припиняє свої повноваження, повідомили у пресслужбі Вищої ради правосуддя.

«10 членів Вищої ради правосуддя достроково склали повноваження за власним бажанням», – йдеться у повідомленні.

У ВРП продовжують наполягати, що повноваження Етичної ради, яка ініціювала їх оцінювання, «не мають конституційної основи».

«Наголошуємо, що принцип інституційної безперервності діяльності вищих органів влади є однією з основ конституційного ладу і саме без урахування цієї основоположної засади було ухвалено закон № 1635-IX, положення якого допускають одномоментне припинення діяльності органу державної влади, який реалізує конституційні повноваження», – повідомили у ВРП.

У ВРП нагадали, що 8 лютого 2022 року Етичною радою розпочато процедури оцінювання одночасно усіх членів ВРП (окрім голови Верховного Суду).

«Отже, можливість подальшого безперебійного функціонування ВРП за таких обставин ставиться у пряму залежність від рішень та дій Етичної ради, адже передбачена законом ймовірність відсторонення Етичною радою від посади бодай одного члена Вищої ради правосуддя матиме наслідком припинення діяльності Вищої ради правосуддя у зв’язку з відсутністю кворуму цього конституційного органу», – зазначається в повідомленні.

Вчора в Етичній раді повідомили про перші співбесіди з кандидатами на посаду члена Вищої ради правосуддя.

Засідання Етичної ради
Засідання Етичної ради

"На своєму засіданні, яке відбулося 21 лютого 2022 року, Етична рада провела співбесіди із першими трьома кандидатами на посаду члена Вищої ради правосуддя – Сергієм Бабієм, Миколою Войнарівським та Володимиром Куценком", - зазначили в Етичній раді.

"На початку засідання, Голова Етичної ради Лев Кишакевич повідомив додаткову інформацію щодо двох кандидатів, співбесіди з якими були також призначені на 21 лютого. Так, кандидатка на посаду члена ВРП Юлія Лукошкіна надіслала на адресу Етичної ради заяву про припинення участі у конкурсі. Голова Етичної ради також додав, що кандидат В’ячеслав Тиховліс звернувся до Ради із заявою про відкладення співбесіди з ним у зв’язку з хворобою, надавши відповідні підтверджуючі документи. Відповідно до Регламенту Етичної ради, питання щодо визнання причини  перенесення дати співбесіди з кандидатом Тиховлісом поважною, було поставлено на голосування. Рада одноголосно погодила відкладення співбесіди", - йдеться в повідомленні.

У ВРП вважають, що подальше функціонування цього органу в рамках такої залежності порушує гарантії діяльності її членів, що є неприпустимим.

«Наведені обставини спонукали до дострокового складання повноважень більшістю членів Ради правосуддя. Рішеннями Вищої ради правосуддя заяви десяти членів Ради про звільнення за власним бажанням задоволені», –  повідомили у пресслужбі.

У Центрі протидії корупції сьогодні зазначили, що звільнилися за власним бажанням: Лариса Швецова, Світлана Шелест, Лариса Іванова, Віктор Матвійчук, Олег Прудивус, Володимир Говоруха, Тетяна Розваляєва, Наталія Краснощокова, Сергій Болотін, Валерій Суховий.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Валерій Суховий та Світлана Шелест звільнили суддю Октябрського районного суду міста Полтави Ларису Гольник від відповідальності за невчасне подання декларацій доброчесності та родинних зв'язків.

Завтра Етична рада буде проводити співбесіди з наступними п’ятьма кандидатами на посаду члена Вищої ради правосуддя.

Серед цих п'яти кандидатів на посаду члена ВРП буде і суддя Октябрського районного суду міста Полтави Лариса Гольник.

Початок засідання Етичної ради заплановано на 10:00.

Останній Бастіон запрошує всіх охочих переглянути наступне засідання Етичної ради за посиланням.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
На дві вакантні посади претендували четверо кандидатів
15 серпня, 15:25
Світ
За 2019-2021 роки програма заощадила громадянам Китаю 1,7 млрд робочих годин.
17 липня, 16:45
Політика
Скарги на суддів пропонують зробити платними, а подавати їх можна лише через адвоката
14 липня, 15:05
Полтава
Суддя Октябрського суду міста Полтави Гольник Л.В. не відповідає критеріям професійної етики та доброчесності для зайняття посади члена ВРП
25 червня, 11:25
Світ
Підставою є те, що його компанія порушила закон про конфіденційність
16 лютого, 10:46
Політика
Низка членів ВРП подали у відставку після того, як етична рада повідомила про початок оцінювання 14 чинних членів ради
10 лютого, 16:15