Двадцять шість людей сукупно володіють половиною багатств планети – Генсек ООН

СВІТ
19 липня, 09:44
Двадцять шість людей сукупно володіють половиною багатств планети – Генсек ООН
Фото: bbc.com

Понад 70% людей у світі живуть в умовах зростаючої нерівності в доходах і якості життя.

Статки 26 найбагатших жителів Землі еквівалентні доходам половини населення планети.

Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, виступаючи з лекцією, передає сайт ООН.

Зазначивши, що, разом з тим,  на сьогодні понад 70% людей у світі живуть в умовах зростаючої нерівності в доходах і якості життя.

«Різниця у рівні фінансового добробуту – єдиний критерій нерівності. Якість життя людей залежать від їхньої статі, етнічного походження, наявності інвалідності та багатьох інших аспектів. Життя мільйонів людей на планеті багато в чому визначається факторами, які виникають безпосередньо у момент їхнього народження», – поінформував Гутерріш.

За його словами, високий рівень фінансового розшарування у світі породжує економічну нестабільність, корупцію, фінансові кризи, зростання злочинності, призводить до погіршення фізичного і психічного здоров'я людей.

Генсек ООН підкреслив, що в період з 1980 по 2016 рік на 1% найбагатших людей світу припадало 27% загального сукупного зростання доходів.

За його даними, більш ніж половина 20-літніх людей в країнах з високим рівнем людського розвитку в даний час мають вищу освіту, тоді як у країнах з низьким рівнем розвитку людського потенціалу цей показник становить всього 3%.

«Ще більше жахає ось такий факт. Близько 17% дітей, народжених двадцять років тому в країнах з низьким рівнем розвитку людського потенціалу, вже померли», – сказав Гутерріш.

Також Генсек ООН спрогнозував, що пандемія коронавірусу ще більше посилила проблему економічного та соціального дисбалансу на планеті. Через неї ще 100 мільйонів людей можуть опинитися в крайньому зубожінні, а голод може досягти історичних масштабів.

За словами Гутерріша, світ переживає найглибший глобальний спад економіки з часів Другої світової війни і наймасштабніше падіння доходів населення з 1870 року.

Нагадаємо, ми повідомляли, що 25 найбагатших людей за 2 місяці карантину, спричиненого коронавірусом, заробили загалом 255 млрд доларів.

Читайте також:
МЗС України відреагувало на ескалацію між Вірменією та Азербайджаном.
15:20
Індія готова застосувати війська у разі провокації зі сторони комуністичного Китаю на спірній території у Гімалайських горах.
вчора, 17:45
Університет Карнеґі-Меллон і Массачусетський технологічний інститут провели серію експериментів над командами американських розвідників.
вчора, 09:09
Наслідком пожеж є тисячі акрів вигорілої землі, знищена флора та фауна й забруднене повітря.
25 вересня, 16:59
Згідно з оприлюдненими даними, ще один росіянин постраждав, бо вистрілив у себе з гранатомета.
25 вересня, 16:11