Вітчизняне свинарство на межі кризи — фермери

ЕКОНОМІКА
27 жовтня, 08:18
Вітчизняне свинарство на межі кризи — фермери
Фото: AgroPolitNews

В Україні відбувається скорочення поголів'я основної худоби. Представники бізнесу готуються до складного 2025 року та дефіциту продукції.

Невтішним прогнозом поділилися агровиробники, передає медіаагенція «Останній Бастіон» із посиланням на видання Delo | UA. Очікується, що до кінця поточного року свинарство може втратити близько 11 мільярдів гривень через спалахи африканської чуми у тварин.

Фермери з усіх (вільних від російської окупації — прим. ред.) областей скаржаться, що можуть втратити до 30% поголів'я: 1,5 мільйона із 4,9 мільйона тварин. Рівночасно прогнозовані потенційні збитки в усій галузі досягнуть 11,7 мільярда гривень, спричинивши колапс на ринку.

«Чутки про хворобу — засіб для ринкових маніпуляцій. Як тільки з'являються розмови про спалах АЧС у певному районі, місцевих виробників починають засипати пропозиціями продати свиней на 3-5 грн/кг дешевше. Великі промислові свинарські комплекси, такі як «Нива Переяславщини» та Миргородський м'ясокомбінат, відмовилися коментувати ситуацію з АЧС в їхньому регіоні.

Експорт української свинини ускладнений через спалахи АЧС, унаслідок чого підприємства реалізують її на внутрішньому ринку. Середня роздрібна ціна свинини не досягне 300 грн/кг ні до Нового року, ні майбутньої зими. За такою ціною свинина не знайде масового покупця, її споживання скоротиться в рази», — пояснила стан справ у галузі голова асоціації «Свинарі України» Оксана Юрченко.

Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, що українцям радять зробити продовольчі запаси на зиму 2024-2025. Громадяни мусять самотужки почати запасатися харчами, бо владі не до проблем суспільства.

Вітчизняне свинарство на межі кризи — фермери_1
Читайте також:
Економіка
Нещодавно оголошений «найвеличнішим лідором світу» план не влаштовує вітчизняних аграріїв. Дехто розмірковує залишити збитковий бізнес.
вчора, 12:31
Економіка
Холодна погода спровокувала суттєве скорочення обсягів пропозиції на ринку. Огірки, картопля, яблука, виноград тепер не всім по кишені.
23 жовтня, 14:50
Економіка
Без відносно дешевих харчових товарів, вироблених нашими громадянами, ЄС чекає повторення кризи 2022 року. Продовольчий ринок лихоманитиме.
16 жовтня, 12:36
Економіка
Однорічна напівкущова рослина з родини пасльонових третій тиждень поспіль дорожчає. Несприятливі погодні умови занапастили врожай помідорів.
08 вересня, 10:36
Економіка
Ціни на основні плодові фрукти від початку 2024 року зросли на 3-4 гривні. Садівники переконують споживачів, що це — ще навіть не межа.
14 серпня, 12:31
Економіка
На внутрішньоукраїнському ринку спостерігається дефіцит зерна для виробництва хліба. Невдовзі на прилавках може стати порожньо.
29 травня, 14:54