Вітчизняні фермери пропонують владі допомогу у галузі харчування воїнів ЗСУ

ЕКОНОМІКА
29.09.2024, 10:36
Вітчизняні фермери пропонують владі допомогу у галузі харчування воїнів ЗСУ
Фото: AgroPolitNews

Держава і підприємці мають об'єднатися задля порятунку свинарство в Україні. Спалах африканської чуми винищує худобу, впливаючи на ціни.

Про це заявили в Асоціації свинарів України, пропонуючи компроміс владі. Якщо держава не може виплачувати компенсації тваринникам за утилізованих свиней, як роблять в ЄС, то можна неінфіковану частину стада доправити на перероблення.

Худобу можуть спрямувати у цехи, де вироблятимуть м'ясні консерви, яких зараз потребують воїни Сил оборони України. Фермери переконані, такі дії частково компенсують бізнесу величезні втрати й водночас допоможуть з їжею нашим захисникам.

«Що робить держава? Наразі — тільки аналізує ситуацію, веде діалог з учасниками ринку, збирає пропозиції з поліпшення ситуації шляхом зміни нормативки. Такий висновок можна зробити із виступів посадовців. Ми ж пропонуємо наступні рішення: постійний моніторинг цін; пошук дешевої сировини для підготовки кормів; впровадження біопаливної генерації на власній сировині в умовах відключень електроенергії; використання гною свиней як добрив; передача незараженої свинини на потреби армії», — коментують ситуацію фермери.

Своєю чергою, представники постачальників кормів звернули увагу на інноваційних підходах у галузі. Наприклад, застосування ензимів у кормах, що підвищують ефективність травлення у тварин, які здатні підчепити африканську чуму свиней.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляв про те, що Глобинський м'ясокомбінат зупинив виробництво «ворожої» продукції. На прилавках більше не буде ковбаси «Московської» та сиру «Російського», адже асоціюються з агресором.

Читайте також:
Економіка
Міністр агрополітики Віталій Коваль відреагував на здорожчання молочних продуктів, картоплі й хліба. Чиновник обмежився черговим популізмом.
08.11.2024, 14:54
Економіка
Велика російська воєнна агресія, розпочата торік наприкінці лютого, суттєво вплинула на харчові звички громадян. Їсти в Украні стали менше.
03.11.2024, 15:12
Економіка
До кінця 2024 року світова вартість кави зросте від 20% до 30%. Причина — тривала посуха у двох країнах-експортерах, Бразилії й В'єтнамі.
27.09.2024, 19:24
Життя
Сонячні батареї зайняли безліч земельних ділянок, з яким можна щороку збирати великі врожаї. Людство самознищує себе і світ.
07.07.2024, 19:08
Економіка
Виявилося, що вітчизняна молочна продукція має чималий попит у балканській державі. Тепер фермери повинні збільшити обсяги постачання.
30.04.2024, 20:32
Економіка
Держава-агресор наближається до соціально-економічного колапсу, чиї контури вже проглядаються. А російський агробізнес дихає на ладан.
22.10.2023, 10:27