Вітчизняні фермери пропонують владі допомогу у галузі харчування воїнів ЗСУ

ЕКОНОМІКА
29.09.2024, 10:36
Вітчизняні фермери пропонують владі допомогу у галузі харчування воїнів ЗСУ
Фото: AgroPolitNews

Держава і підприємці мають об'єднатися задля порятунку свинарство в Україні. Спалах африканської чуми винищує худобу, впливаючи на ціни.

Про це заявили в Асоціації свинарів України, пропонуючи компроміс владі. Якщо держава не може виплачувати компенсації тваринникам за утилізованих свиней, як роблять в ЄС, то можна неінфіковану частину стада доправити на перероблення.

Худобу можуть спрямувати у цехи, де вироблятимуть м'ясні консерви, яких зараз потребують воїни Сил оборони України. Фермери переконані, такі дії частково компенсують бізнесу величезні втрати й водночас допоможуть з їжею нашим захисникам.

«Що робить держава? Наразі — тільки аналізує ситуацію, веде діалог з учасниками ринку, збирає пропозиції з поліпшення ситуації шляхом зміни нормативки. Такий висновок можна зробити із виступів посадовців. Ми ж пропонуємо наступні рішення: постійний моніторинг цін; пошук дешевої сировини для підготовки кормів; впровадження біопаливної генерації на власній сировині в умовах відключень електроенергії; використання гною свиней як добрив; передача незараженої свинини на потреби армії», — коментують ситуацію фермери.

Своєю чергою, представники постачальників кормів звернули увагу на інноваційних підходах у галузі. Наприклад, застосування ензимів у кормах, що підвищують ефективність травлення у тварин, які здатні підчепити африканську чуму свиней.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляв про те, що Глобинський м'ясокомбінат зупинив виробництво «ворожої» продукції. На прилавках більше не буде ковбаси «Московської» та сиру «Російського», адже асоціюються з агресором.

Читайте також:
Економіка
Вперше за роки відновленої незалежності на вітчизняному ринку може постати дефіцит жита. На крайній випадок рятуватимемося імпортом.
22 червня, 10:34
Економіка
Вітчизняне сільське господарство опинилося у складному становищі. Зе-влада ніяк не сприяє покращенню, роздаючи чергові марні обіцянки.
16 червня, 07:14
Економіка
Громадяни стали частіше скаржитися на різке здорожчання головного їстівного коренеплоду. Попит зростає, але пропозиція навпаки занепадає.
10 червня, 19:15
Економіка
Через цьогорічні весняні заморозки постраждали не лише вітчизняні плодові, городні й розсада. Зернові культури також опинилися під загрозою.
28 травня, 21:41
Економіка
Наперекір популістським заявам вітчизняних чиновників щодо цьогорічного врожаю, їхні заокеанські колеги не оптимістичні. Врожай буде меншим.
20 травня, 06:08
Економіка
Дефіцит цього овочу, символу національної ідентичності білорусів, пов'язаний із цінами, встановленими державою. Владі байдуже на громадян.
12 травня, 20:30