Корови почали хворіти на пташиний грип

05 квітня, 12:34
Корови почали хворіти на пташиний грип

Спалах небезпечної інфекції виявили на 4-х молочних фермах у США. Хвороба охопила велику рогату худобу у штатах Техас, Канзас і Нью-Мексико.

Про епідемію через поширення штаму H5N1 серед тварин повідомила пресслужба міністерства сільського господарства США. Це перший на теренах Північної Америки спалах високопатогенного пташиного грипу у домашніх корів, які були млявими, погано їли та давали густе знебарвлене молоко.

Зі слів ветеринарів, жодна із тварин не загинула і всі вони, після проведеного огляду, повинні одужати впродовж 7-10 днів. Аналіз виявив у зразках непастеризованого молока з двох канзаських та однієї техаської ферми присутність високопатогенного пташиного грипу.

Серед іншого, інфекцію виявили в мазках із ротоглотки тварин не ще одній із ферм у Нью-Мексико. Зважаючи на все, переконані фахівці міністерства сільського господарства США, корови заразилися від диких птахів, в яких зараз у розпалі весняна міграція до місць розмноження.

«Ми можемо з упевненістю стверджувати, що зараження великої рогатої худоби вірусом H5N1 не загрожує людям. Молоко від захворілих особин не потрапить у продаж — і пастеризація в будь-якому разі знищила б інфекцію, що присутня в ньому. Крім того, в РНК вірусу не було виявлено мутацій, які б полегшили його передачу людям і між ними. Молочне тваринництво також навряд чи постраждає через ситуацію, що склалася», — заявили американські чиновники.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла своїм читачам про те, що у Лубенському районі цього тижня стартувала весняна диспансеризація тварин. Заходи спрямовані на виявлення ознак захворювань.

Читайте також:
Світ
Експрезидента США звинувачують у тому, що він незаконно використав гроші з виборчого фонду для купівлі мовчання колишньої порноакторки
28 травня, 17:50
Світ
Можливу перемогу 45-го президента США багато хто вважає реальною загрозою для безпеки. При чому не тільки України, а й усієї Європи.
22 травня, 12:28
Політика
Лідер демократів у Палаті представників США наголосив на важливості подальшої підтримки нашої країни. На кону — безпека всього світу.
07 травня, 21:42
Світ
Адміністрація президента Джозефа Байдена дозволила збільшити кількість палестинців. Прохачів притулку із Ґази запрошують до США.
03 травня, 21:38
Світ
Лідер республіканців у верхній палаті Конґресу більше не балотуватиметься до американського парламенту. Він планує зосередитися на здоров'ї.
04 березня, 06:09
Політика
Найбільший республіканський штат офіційно вступив у стан війни. Дональд Трамп закликав приєднатися до підтримки влади Техасу.
28 січня, 14:47