Виведення американських військ з Іраку — чергова ґеополітична поразка США

СВІТ
03 серпня, 12:46
Виведення американських військ з Іраку — чергова ґеополітична поразка США
Фото: Wikipedia

Майже 20 років минуло з часу операції "Iraq Freedom", коли американська армія ліквідувала диктаторський режим Саддама Хусейна.

Нині США прагнуть поспішно залишити роздерту внутрішньополітичними чварами близькосхідну країну, посилаючися на миротворчі передвиборчі обіцянки чинного президента.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив керівник департаменту безпекової політики вітчизняного Центру політичних студій "Доктрина" Гліб Парфьонов.

За його словами, так звана ідея "Pax Americana" і всесвітньої демократії не змогли себе виправдати в Іраку, що дуже сильно підкошує позиції США у цілому на Близькому Сході.

«Усе це не несе стабільності в і так багатостраждальний реґіон. Можна повністю визнати те, що США програли не скільки цю війну, скільки боротьбу за серця та думки шиїтів, які перейшли під час правління Обами до проіранського табору. Те що дісталося Трампу це вже постфактум ситуації з якої нема адекватного виходу. Чи перемогли американці ІДІЛ? Ні, і про їх повернення писали ще на початку 2020-го року американські генерали та аналітики. Що тільки но тиск з боку коаліції та Багдаду послабиться: "чорноармійці" Аллаха одразу повернуться, ще з більшою силою ніж колись, погляньте на талібів в Афґаністані», — стверджує Гліб Парфьонов.

Він додає, допомагати законній владі Іраку, після фактичної втечі військ США, швидше за все буде Туреччина — наразі найсильніший реґіональний гравець.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що майже всі військовослужбовці НАТО вже залишили Афґаністан; першими пішли американці.

Американські війська залишають Ірак (серпень 2021 року)
Американські війська залишають Ірак (серпень 2021 року)
вибір редакції
Читайте також:
Київ – молодший партнер Вашинґтона, особливо щодо вирішення міґраційної кризи після виведення американських військ із Афґаністану.
03 вересня, 10:48
46-й американський президент не дасть українському "ґаранту" надалі перебувати у теплій ванні й зволікати у питаннях деоліґархізації.
30 серпня, 13:53
24 серпня 1991 року Україна була проголошена незалежною державою; та самостійність здобула не Українська Нація, а колоніальна адміністрація.
24 серпня, 13:16
46-й президент США Джозеф Байден запам'ятається ганебною ґеополітичною поразкою в Афґаністані, повторивши долю Джиммі Картера.
17 серпня, 08:01
"Шалений принтер" РНБО призначив ексрегіонала Юрія Васькова на посаду заступника міністра інфраструктури Олександра Кубракова.
10 серпня, 13:37
Відновити міжнародну репутацію України можна єдиним шляхом — влада має оголосити про вихід із Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.
31 липня, 14:34