Виведення американських військ з Іраку — чергова ґеополітична поразка США

СВІТ
03.08.2021, 12:46
Виведення американських військ з Іраку — чергова ґеополітична поразка США
Фото: Wikipedia

Майже 20 років минуло з часу операції "Iraq Freedom", коли американська армія ліквідувала диктаторський режим Саддама Хусейна.

Нині США прагнуть поспішно залишити роздерту внутрішньополітичними чварами близькосхідну країну, посилаючися на миротворчі передвиборчі обіцянки чинного президента.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив керівник департаменту безпекової політики вітчизняного Центру політичних студій "Доктрина" Гліб Парфьонов.

За його словами, так звана ідея "Pax Americana" і всесвітньої демократії не змогли себе виправдати в Іраку, що дуже сильно підкошує позиції США у цілому на Близькому Сході.

«Усе це не несе стабільності в і так багатостраждальний реґіон. Можна повністю визнати те, що США програли не скільки цю війну, скільки боротьбу за серця та думки шиїтів, які перейшли під час правління Обами до проіранського табору. Те що дісталося Трампу це вже постфактум ситуації з якої нема адекватного виходу. Чи перемогли американці ІДІЛ? Ні, і про їх повернення писали ще на початку 2020-го року американські генерали та аналітики. Що тільки но тиск з боку коаліції та Багдаду послабиться: "чорноармійці" Аллаха одразу повернуться, ще з більшою силою ніж колись, погляньте на талібів в Афґаністані», — стверджує Гліб Парфьонов.

Він додає, допомагати законній владі Іраку, після фактичної втечі військ США, швидше за все буде Туреччина — наразі найсильніший реґіональний гравець.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що майже всі військовослужбовці НАТО вже залишили Афґаністан; першими пішли американці.

Американські війська залишають Ірак (серпень 2021 року)
Американські війська залишають Ірак (серпень 2021 року)
Читайте також:
Росія вважає пункт про не розширення НАТО ключовим
11 січня, 12:12
Цього разу в стилі неомарксизму
09 січня, 12:41
Окремим пунктом в міжнародних відносинах України стоїть Східне партнерство
30.12.2021, 11:37
Стать та сексуальність завжди турбували лівих
26.12.2021, 10:16
Що передувало такому активному стратегічному наступу московської зовнішньої політики?
20.12.2021, 16:14
Нікол Пашинян навмисно затягує підписання остаточного мирного договору з Ільгамом Алієвим, сподіваючися на воєнний реванш у Карабасі.
16.10.2021, 08:01