Вкрадене Москвою Благовіщення

Опінії
28 березня, 13:38
Вкрадене Москвою Благовіщення
Фото: Facebook

Російсько-українська війна триває як за землі, так і за людей та нашу культурно-історичну спадщину. Ворог знову хоче привласнити чуже.

Прес-офіцер у 112 Бригада територіальної оборони міста Києва

24 березня — свято Благовіщення. Запам'ятайте цей день, це початок нашого спасіння!

Ця ікона, що на знімку, у дослідницькій літературі часто називається «Устюзьке Благовіщення», рідше «Корсунське Благовіщення». На більшості англійськомовних джерелах ви знайдете інформацію, що «це російська ікона і зберігається у Третьяковській галереї».

Насправді ця ікона Благовіщення була написана для Благовіщенського храму на Золотих воротах у Києві на замовлення Святого князя Ярослава Мудрого. Вона датується приблизно 1022 роком.

За однією із версій, ікона написана у Корсуні, тобто у сучасному Севастополі, за іншою ж — написана корсунськими майстрами у Києві, звідси й назва «Корсунське Благовіщення».

Ця ікона була однією із найвідоміших святинь великокняжого стольного Києва. Цю ікону спіткала доля Вишгородської ікони Божої Матері — її викрали та вивезли на Московщину.

Точно відомо, що у середині XVI століття вона перевезена московським царем Іваном IV Грозним до Москви із Новгорода. Ванька-цар мріяв про славу Москви, як нового Риму — «Третього Риму, нової столиці світу», — тому і збирав різноманітні реліквії у Москві.

Для ікони була вигадана нова біографія, що нібито вона була написана майстрами у місті Великий Устюг. І з того часу московські переписувачі історії називають цю ікону «Устюжскає Благовєщєніє».

Від Івана IV Грозного ікона була храмовим образом Благовіщенського собору Московського Кремля, а на початку XVII століття її перенесли в Успенський собор Кремля. У 1918 році ікона з легкої руки більшовиків потрапляє до музею, а у 1930-му — до Третьяковської галереї.

Пам'ятаймо про святині княжої України-Руси. Не віддаваймо нашої історії споконвічному ворогу!

Читайте також:
Історія
Археологи виявили у Туреччині можливе місце поховання християнського священника грецького походження. Його переслідували у Римській імперії.
вчора, 14:54
Історія
Без перебільшення — знахідка століття! Вітчизняні архівісти відшукали у підвалах Варшави друковані зображення князів Кия, Щека і Хорива.
10 листопада, 17:30
Історія
Починаючи з 1997-го щороку на зламі жовтня-листопада українці відзначають особливе свято. Воно уособлюється із ченцем Печерського монастиря.
27 жовтня, 12:54
Світ
Власник приватної оселі неподалік Парижа випадково виявив невеликий цвинтар під час ремонту. Там 700 років тому ховали ґерманців.
16 жовтня, 06:09
Історія
Дніпровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького поповнився експонатом. Фронтовики передали кам'яну статую XII століття.
25 вересня, 21:41
Мистецтво
Музичний твір славетного австрійського композитора пилився в одній із бібліотек Німеччини. Тепер він доступний широкому загалові.
22 вересня, 12:54