Вкрадене Москвою Благовіщення

Опінії
28 березня, 13:38
Вкрадене Москвою Благовіщення
Фото: Facebook

Російсько-українська війна триває як за землі, так і за людей та нашу культурно-історичну спадщину. Ворог знову хоче привласнити чуже.

Прес-офіцер у 112 Бригада територіальної оборони міста Києва

24 березня — свято Благовіщення. Запам'ятайте цей день, це початок нашого спасіння!

Ця ікона, що на знімку, у дослідницькій літературі часто називається «Устюзьке Благовіщення», рідше «Корсунське Благовіщення». На більшості англійськомовних джерелах ви знайдете інформацію, що «це російська ікона і зберігається у Третьяковській галереї».

Насправді ця ікона Благовіщення була написана для Благовіщенського храму на Золотих воротах у Києві на замовлення Святого князя Ярослава Мудрого. Вона датується приблизно 1022 роком.

За однією із версій, ікона написана у Корсуні, тобто у сучасному Севастополі, за іншою ж — написана корсунськими майстрами у Києві, звідси й назва «Корсунське Благовіщення».

Ця ікона була однією із найвідоміших святинь великокняжого стольного Києва. Цю ікону спіткала доля Вишгородської ікони Божої Матері — її викрали та вивезли на Московщину.

Точно відомо, що у середині XVI століття вона перевезена московським царем Іваном IV Грозним до Москви із Новгорода. Ванька-цар мріяв про славу Москви, як нового Риму — «Третього Риму, нової столиці світу», — тому і збирав різноманітні реліквії у Москві.

Для ікони була вигадана нова біографія, що нібито вона була написана майстрами у місті Великий Устюг. І з того часу московські переписувачі історії називають цю ікону «Устюжскає Благовєщєніє».

Від Івана IV Грозного ікона була храмовим образом Благовіщенського собору Московського Кремля, а на початку XVII століття її перенесли в Успенський собор Кремля. У 1918 році ікона з легкої руки більшовиків потрапляє до музею, а у 1930-му — до Третьяковської галереї.

Пам'ятаймо про святині княжої України-Руси. Не віддаваймо нашої історії споконвічному ворогу!

Читайте також:
Історія
Всі ми любимо занурюватися у світ життєписів славетних і не дуже постатей. Із головою поринати в їхні дивовижні історії.
16 травня, 21:46
Опінії
До часів московитської окупації за царювання Пєтра I українські міста були рівнею європейським. Але ворог зробив усе, щоби знищити це...
13 травня, 07:12
Історія
Віднайдений в українських степах «Керносівський ідол» старіший за шумерський гобелен. Західні історики досі свідомо ігнорують цей факт.
06 травня, 19:57
Історія
Цей давньогрецький мислитель зі стоїчної школи жив після великих подій. Однак попри це мав багато чого додати до своєї галузі знань...
01 травня, 21:41
Світ
Серед пагорбів на сході смарагдового острова височіють стародавні земляні вали. Вони схожі на ті, що знаходяться в анґлійському Стоунхенджі.
28 квітня, 19:49
Історія
Московія немає жодного стосунку до давньоруської спадщини. Цей болотно-лісистий улус держави Чинґізидів забув своє справжнє минуле.
05 квітня, 21:39