Влада Аргентини готується до відвоювання Фолклендських островів?

СВІТ
10.02.2022, 11:07
Влада Аргентини готується до відвоювання Фолклендських островів?

Аргентинський президент-соціаліст Альберто Фернандес оголосив про намір повернути спірний із Великою Британією архіпелаг.

Таку заяву лідер південноамериканської країни зробив на зустрічі з Сі Цзіньпіном під час нещодавніх відвідин Пекіну, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

За словами Альберто Фернандеса, 2022 рік стане роком "підвищення міжнародної обізнаності про суверенне право" Буенос-Айреса на Фолклендські (Мальвінські) острови, де діє юрисдикція Лондона.

«Протягом усіх демократичних урядів Аргентина сумлінно відкидала застосування сили та виявила, що постійно готова брати участь у двосторонніх переговорах як засобі досягнення мирного вирішення суперечки відповідно до з резолюціями Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй та принципами міжнародного права. Однак на 40-річчя завершення війни, в якій полягло 650 аргентинських вояків, будуть вжиті заходи з метою поширення та підвищення обізнаності про наші суверенні права на Мальвінський архіпелаг, який помилково називають Фолклендами», — йдеться у повідомленні президента Аргентини на Twitter-сторінці.

Фактично, на тлі пандемії та затяжної соціально-економічної кризи у себе на батьківщині пан Фернандес хоче роздмухати іскру "маленької переможної війни", ніби наслідуючи приклад кремлівського "бункерного щура".

Водночас достеменно не відомо, чи готова армія Аргентини до зіткнень із добре озброєними британськими військовими, до всього ще й загартованих у боях в Іраку та Афґаністані.

У разі, якщо чинна влада в Буенос-Айресі таки насмілиться переглянути невтішні для неї результати війни 40-річної давнини, варто очікувати блискавичної відповіді Лондона, котра, певно, не обмежуватиметься санкціями.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що урядовці Чилі своєю чергою вимагають президента Аргентини не втручатися у внутрішні справи сусідів.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Криза влади у Лімі загострюється через небажання прихильників колишнього голови держави Педро Кастільо домовитися з опозицією.
27 січня, 14:30
Світ
Кремль намагається шукати військових союзників серед "країн-ізгоїв"
17.02.2022, 14:43
Світ
Колишній сільський учитель, а нині ультралівий президент Республіки Перу Петро Кастільо може втратити найвищу державну посаду.
08.12.2021, 11:39
Світ
Чинний президент Венесуели й колишній водій шкільного автобуса Ніколас Мадуро висловив бажання домовитися "полюбовно" з опозицією.
26.07.2021, 11:24
Світ
Поки Володимир Зеленський нервово вживає айкоси та думає про рейтинґи, Жаїр Мессіаш Болсонару допомагає тисячам співгромадянам.
19.06.2021, 16:15
Світ
Аргентинський президент-соціаліст Альберто Фернандес знову опинився у центрі міжнародного скандалу.
10.06.2021, 09:37