Влада Фінляндії навздогін КНР і РФ закликала цивілізований світ визнати талібів

СВІТ
18 серпня, 08:48
Влада Фінляндії навздогін КНР і РФ закликала цивілізований світ визнати талібів
Фото: bastion.tv

Колективний Захід буде змушений налагоджувати відносини з новим урядом Афґаністану, попри відразу до руху "Талібан".

Про це заявив президент Фінляндської республіки Саулі Нійністьо в інтерв'ю телеканалу "Yle 1", інформує аґенція "Останній Бастіон".

За його словами, швидка зміна влади у середньоазійській країні свідчить про те, що ні США, ні ЄС, ані НАТО не змогли досягти цілей з побудови там справді демократичного суспільства; місцева адміністрація виявилася наскрізь корумпованою і слабкою.

«Це має навчити нас, що складно експортувати цілком новий для афґанців чи кого-небудь іншого державно-суспільний устрій і відмінний світогляд. На це потрібне не одне покоління, а в Афґаністані весь цей час діяв добре озброєний радикальний рух. Зараз, мені здається, було б проблематичним, якби Афґаністан опинився сам на сам, ізольованим від решти світу, тому все ж доведеться налагоджувати якесь спілкування, можливо і не зовсім дипломатичне», — прокоментував ситуацію  Саулі Нійністьо.

Президент Фінляндії додає, західним країнам нині необхідно замислитися, з ким зі світових держав, окрім РФ і КНР, у нового афґанського уряду збережуться прямі зв'язки, а його самого буде визнано єдиним законним на міжнародній арені.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що адміністрація американського президента — демократа Джозефа Байдена — заявила про прорахунки в ситуації на території Афґаністану.

Читайте також:
Це вже не перший випадок таких страт
25 вересня, 17:45
Події у далекому Афґаністані розвиваються доволі стрімко і все вказує на те, що пуштунським повстанцям вдалося опанувати всю країну.
07 вересня, 13:46
Лідер афґанської антиталібської коаліції відкинув ультиматум радикального пуштунського руху про капітуляцію на будь-яких умовах.
23 серпня, 10:36
Єдиний син відомого афґанського моджахеда Ахмада Шаха Массуда на ймення "Панджшерський лев" звернувся до лідерів США і ЄС.
20 серпня, 13:52
Чому таліби так швидко захопили всю територію Афганістану?
15 серпня, 16:18
Російське дипломатичне відомство вважає наступ ісламістського руху "Талібан" на всій території Афґаністану ґеополітичним успіхом.
21 липня, 13:39