Влада Фінляндії затягує з екстрадицією воєнного злочинця Яна Пєтровского

КРИМІНАЛ
26.08.2023, 18:45
Влада Фінляндії затягує з екстрадицією воєнного злочинця Яна Пєтровского

Російський терорист із незаконного збройного формування "Русич" уже місяць перебуває у комфортних умовах фінляндської тюрми.

Як вдалося з'ясувати інформаційній агенції "Останній Бастіон", 35-річний громадянин РФ Ян Пєтровскій неодноразово був допитаний правоохоронними органами, зокрема і Службою безпеки України.

Ця особа вже 10-й рік відверто здійснює воєнні злочини на українській землі – спершу у Луганській, а згодом у Донецькій та Харківській областях, – про що повідомили в Офісі Генерального прокурора:

«За даними слідства, підозрюваний у 2014 році спільно з учасниками терористичної організації "ЛНР" брав участь у бойових зіткненнях на території України у складі так званої "Диверсійно-штурмової розвідувальної групи "Русич". У 2016 році йому було повідомлено про підозру за фактом участі у терористичній організації (частина 1 статті 258-3 Кримінального кодексу України)».

Важлива деталь – терорист Пєтровскій особисто катував і вбивав наших полонених захисників, а також ґвалтував та публічно знущався з цивільних жінок у тимчасово окупованих Луганську та Ізюмі.

Бойовик із незаконного угруповання "Русич" приїхав до Суомі як турист ще 20 липня поточного року і відразу був затриманий місцевою державною митною службою під час проходження контролю в аеропорту Гельсинкі-Вантаа.

Потім Пєтровского передали поліційним органам для оголошення підозри у наданні недостовірних персональних даних, а також нелегальному перетині кордону.

За 2 дні, а саме вже 22 липня, його допитали співробітники СБУ, поставивши низку питань щодо факту участі у російсько-українській війні та скоєнні воєнних злочинів на теренах України.

«У рамках дотримання міжнародного законодавства, перед допитом іноземного громадянина правоохоронцями третьої країни, було повідомлено посольство РФ у Фінляндії, але жодної реакції російських дипломатів на затриманні російського громадянина поки немає», – прокоментували ситуацію у пресслужбі поліції Гельсинкі.

Водночас Окружний суд провінції Східна Уусімаа напередодні, 25 серпня, ухвалив рішення, що Пєтровскій продовжить утримуватися під вартою у в'язниці міста Вантаа ще мінімум місяць.

Прикметно, але поки російські дипломати відмовчуються, рятувати свого терориста взялася Луб'янка, зокрема через підкуплених політиків крайньолівого і крайньоправого спектра, які подали кілька заяв до поліції та суду з вимогою «не видавати на поталу київському режиму ідейного добровольця».

Зараз воєнний злочинець Ян Пєтровскій за позивним "Славян" очікує екстрадиції в Україну, проте фінляндські органи не поспішають ухвалити доленосне рішення й допомогти здійснитися правосуддю над співучасником геноциду українців.

Насамкінець "Останній Бастіон" закликає згадати, що уряд США співпрацюватиме із Міжнародним кримінальним судом у питанні притягнення Росії до відповідальності за скоєння воєнних злочинів в Україні.

Влада Фінляндії затягує з екстрадицією воєнного злочинця Яна Пєтровского_1
Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
У відповідь на ракетну провокацію угруповання ХАМАС, бойовики ЦАХАЛ завдали удару по табору біженців. Поселення Рафах у вогні й крові.
вчора, 12:23
Війна
Пов'язані з підпалами провокації мають на меті викликати суспільну паніку.
18 травня, 09:34
Світ
Єврейсько-баптистське лобі все більше зосереджується на близькосхідному питанні. Ізраїль у пріоритеті для США, а Україна — вже ні.
14 травня, 21:58
Війна
Серію вибухів і отруєнь у Європі координували за допомогою сім’ї російських шпигунів-нелегалів із чеським громадянством.
30 квітня, 11:39
Світ
США можуть вперше запровадити санкції проти підрозділу ЦАХАЛу
22 квітня, 09:25
Війна
Спершу ви чуєте далеке й огидне дзижчання, яке перетворюється на плач і прохання про допомогу. А за кілька хвилин настає смерть.
19 квітня, 13:47