Влада Риґи «українізувала» Пушкіна, Полтава ж пасе задніх

СВІТ
03.06.2023, 16:09
Влада Риґи «українізувала» Пушкіна, Полтава ж пасе задніх
Фото: Останній Бастіон

Трубадур російської імперії, який насміхався з української культури та особисто з гетьмана Івана Мазепи, поступово йде на цвинтар історії.

Відповідний фотозвіт з одного із парків латвійської столиці оприлюднив міський голова Мартіньш Стакіс, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як вдалося з'ясувати, бронзову статую російському ефіопу Алєксандру Пушкіну у повний розмір мали демонтувати ще місяць тому 7 травня, але мер Риґи змінив дату, аби не збирати натовп розгніваних московитів.

«Цей пам'ятник був незаконно встановлений за негласною згодою моїх попередників у 2009 році. Довгий час патріоти та громадськість вимагала прибрати його, що свідомо ігнорувалося. Тепер же пам'ятник перебуватиме у музеї», – прокоментував ситуацію Мартіньш Стакіс.

Окремо мер латвійської столиці додав, що правоохоронці знали про провокації представників російськомовної громади з-поміж так званих негромадян на захист Пушкіна, тож демонтаж відбувся на тижні рано-вранці, коли борці за "русскій мір" ще спали.

Власне, московити та ті, хто затято намагається зберегти їхню культурно-історичну присутність в Європі у цілому та Україні зокрема, згадує про Пушкіна, Толстого чи Достоєвського виключно за якимись своїми "святами", перетворивши трубадура імперії на символічний карґо-культ, передаваний із покоління у покоління.

Радимо депутатам Полтавської міської ради, чиновникам і комунальникам наслідувати наочний приклад латвійців, прибравши нарешті з березового скверу російського боввана, який люто ненавидів Україну й українців.

Натомість "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, що чиновникам, депутатам і більшості громадянам слід перш за все переосмислити вітчизняну історію, але аж ніяк не робити поспішних помилок.

Читайте також:
Історія
Віднайдений в українських степах «Керносівський ідол» старіший за шумерський гобелен. Західні історики досі свідомо ігнорують цей факт.
06 травня, 19:57
Історія
Цей давньогрецький мислитель зі стоїчної школи жив після великих подій. Однак попри це мав багато чого додати до своєї галузі знань...
01 травня, 21:41
Світ
Серед пагорбів на сході смарагдового острова височіють стародавні земляні вали. Вони схожі на ті, що знаходяться в анґлійському Стоунхенджі.
28 квітня, 19:49
Історія
Московія немає жодного стосунку до давньоруської спадщини. Цей болотно-лісистий улус держави Чинґізидів забув своє справжнє минуле.
05 квітня, 21:39
Історія
Харків'янин Юрій Кнорозов першим у світі дешифрував писемність жителів півострова Юкатан. Опісля нього цивілізацією майя зацікавилися інші.
31 березня, 17:20
Опінії
Російсько-українська війна триває як за землі, так і за людей та нашу культурно-історичну спадщину. Ворог знову хоче привласнити чуже.
28 березня, 13:38