Вони нас обдурили

ЕКОНОМІКА
04.03.2021, 20:05
Вони нас обдурили

Богуслаєв про контракт з китайцями

Коментар Богуслаєва розмістив на сторінці Facebook Igor Solovey :

«Ніякого договору про інвестиції з боку китайських товаришів (в МоторСіч - авт) - немає. Вони нас обдурили », заявив президент компанії «МоторСіч» В'ячеслав Богуслаєв на засіданні Комітету з питань нацбезпеки, оборони і розвідки в четвер, 4 березня.

Він заявив, що підтримує прийняте рішення президента і профспілка це підтримує - «треба кінчати бардак».

Богуслаєв розповів, що регулярно проводить телемости з китайською стороною і закликає їх не порушувати українське законодавство.

«Немає китайських інвесторів і китайської інвестпрограми. Обіцянки є: в договорі придбання акцій записано, що в 2018 році повинні $ 100 млн і $ 150 млн - всього $ 250 млн. Ні копійки! », Заявив Богуслаєв.

При цьому він уточнив, що з китайською стороною є договір позики, згідно з яким «МоторСіч» повинна в 2026 році повернути $ 100 млн.

«Яка націоналізація, ви що?»

Президент компанії «МоторСіч» В'ячеслав Богуслаєв проти націоналізації цього підприємства.

«Треба буде виплатити неустойку. І втрачену вигоду ... Все держава буде платити, бюджет. Яка націоналізація, ви що? Треба домовлятися з китайцями », - заявив він у четвер, 4 березня, відповідаючи на питання ТГ-каналу NACHTIGAL.

Богуслаєв пропонує дозволити китайцям володіти 35% акцій підприємства, решту вони повинні продати українській державі.

«Я б наполягав на тому, щоб контрольний пакет залишити у держави - в особі Укроборонпрому або мінекономрозвитку, але рвати відносини з китайськими товаришами не можна. Вони мені допомогли в критичний момент, позичивши 100 млн доларів. І я їх поверну », - сказав Богуслаєв.

Як відомо, Давид Арахамія заявив, що на наступному тижні до Верховної Ради буде подано законопроект про націоналізацію підприємства Мотор Січ.

"Ми будемо подавати законопроєкт про націоналізацію Мотор Січ ... Це питання обороноздатності. Для того, щоб врегулювати правовий статус цієї компанії", - сказав Давид Арахамія, підкресливши, що це частина ситуації, що стосується взаємин з Китаєм.

Як вийти з складної ситуації з Мотор Січчю?

Екс-глава мінфіну, а потім і РНБО Олександр Данилюк  пропонує піти на... націоналізацію МоторСічі.

Він вважає, що "в нинішніх обставинах націоналізація залишається ледь не єдиним оптимальним рішенням".

І хоча, у світлі останніх подій, на дипломатичний політес можна вже не звертати уваги, але з точки зору мінімізації юридичних ризиків націоналізацію пропонує обґрунтовувати загальними вимогами щодо прозорості структури власності, а не на підставі застосування адресних санкцій.

Алгоритм наступний:
— не тягнути з часом;
— забезпечити адекватну компенсацію китайській стороні — інакше ці дії можуть розглядатися як експропріація;
— одразу шукати стратегічного інвестора, бо у державній власності Мотор Січ довго не протягне.

"Під час перемовин з американським візаві Джоном Болтоном я зробив запит на залучення американського інвестора. Упродовж двох тижнів інвестор був знайдений. Але за півтора року перемовини з ним не просунулися — у владі не залишилося людей, які б розуміли, як проводити перемовини такого рівня. Окрім того, держава юридично не має стосунку до Мотор Січі. А відтак, потенційним інвесторам не було зрозуміло, кого вона представляє на цих перемовинах", говорить Данилюк.

Цікава ідея. Данилюк же ж проводив націоналізацію приватного Приватбанку Коломойського, чим врятувано фінансову систему України.

Може й тут спрацює?

Читайте також:
Світ
Корпорація "Beijing Skyrizon" подала позов до Міжнародного арбітражного суду у Гаазі, вимагаючи від уряду України грошову компенсацію.
29.11.2021, 12:19
Економіка
Олександр Ярославський зайшов на Мотор Січ разом із китайцями, а син олігарха Богуслаєва купив острів в Італії за €10 мільйонів
04.08.2020, 17:55
Економіка
Головний міжнародний економічний з'їзд ось-ось розчахне свої двері в Альпах для учасників з усього світу. За лаштунками відчувається страх.
17 січня, 07:10
Економіка
Маємо чергове «геніальне», а головне, — просте рішення від Зе-влади. Тож Київ добровільно допоможе Москві грошвою для свого знищення.
16 січня, 21:42
Економіка
РФ витратила майже чверть Фонду національного добробуту для підтримки економіки в умовах війни та фінансування свого вторгнення в Україну.
16 січня, 15:49
Економіка
Захід повільно, але системно обмежує російську економіку, яка збагачується від війни. Інші регіони світу поки споглядають за ситуацією.
16 січня, 14:55