Вороги України бояться історичної правди

Опінії
06.06.2021, 14:04
Вороги України бояться історичної правди
Фото: Таймер

На думку більшості росіян, а подекуди навіть і поляків, українське самопізнання непотрібне і навіть шкідливе для сучасності.

Український науковець, публіцист, дослідник історії визвольного руху

"Переписування історії" – словосполучення, яке неодноразово чув від депутатів чи журналістів, які засуджували українську політику національної пам'яті. У відповідь повторював: ми не переписуємо свою історію, ми щойно намагаємося писати її.

Написати історію України не з точки зору сусідів, а – так би мовити – від першої особи. Написати українську історію саме як історію України, а не Росії, Польщі чи ще когось.

Такий підхід не подобається тим нашим сусідам, які вже написали для нас/замість нас/без нас цю історію. Вони самі визначили наших героїв, зрадників, ключові та другорядні події.

З їхньої точки зори – наше самопізнання непотрібне і навіть шкідливе. З нашої – неминуче і необхідне.

Відкриття архівів КГБ робить можливим написання історії України "від першої особи", надаючи безліч раніше прихованих матеріалів про події нашого минулого.

І не лише: ці документи свідчать як, ким і для чого спотворювалося українське минуле колись. Вони пояснюють як, хто і для чого намагається це робити сьогодні, звинувачуючи нас у "переписуванні".

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Світ
У прикордонній з РФ естонській Нарві вирують справжні пристрасті щодо долі пам'ятника совєцькому танку, встановленого 70 років тому.
10 серпня, 09:09
Полтава
Боротьба за незалежність України та перехід на бік ворога (скажімо, більшовицьких окупантів) цієї незалежності – речі несумісні.
16 липня, 20:34
Виміри
"Останній Бастіон" приєднується до ініціативи ДУК ПС з увічнення українського захисника Тараса "Хаммера" Бобанича у топоніміці Полтави.
15 липня, 14:23
Опінії
Світ не знає про шахту Саліна. Та ми повинні пам'ятати...
27 червня, 15:45
Книги
Відомий літературний твір карельського і фінського народів висунуто на конкурс Європейської комісії зі збереження історичної спадщини.
15 червня, 07:52
Історія
Російська історія заснована на викрадених в інших і підкорених Москвою народів артефактах та неодноразово переписана на замовлення режимів.
02 червня, 09:08