Вороги України бояться історичної правди

Опінії
06.06.2021, 14:04
Вороги України бояться історичної правди
Фото: Таймер

На думку більшості росіян, а подекуди навіть і поляків, українське самопізнання непотрібне і навіть шкідливе для сучасності.

Український науковець, публіцист, дослідник історії визвольного руху

"Переписування історії" – словосполучення, яке неодноразово чув від депутатів чи журналістів, які засуджували українську політику національної пам'яті. У відповідь повторював: ми не переписуємо свою історію, ми щойно намагаємося писати її.

Написати історію України не з точки зору сусідів, а – так би мовити – від першої особи. Написати українську історію саме як історію України, а не Росії, Польщі чи ще когось.

Такий підхід не подобається тим нашим сусідам, які вже написали для нас/замість нас/без нас цю історію. Вони самі визначили наших героїв, зрадників, ключові та другорядні події.

З їхньої точки зори – наше самопізнання непотрібне і навіть шкідливе. З нашої – неминуче і необхідне.

Відкриття архівів КГБ робить можливим написання історії України "від першої особи", надаючи безліч раніше прихованих матеріалів про події нашого минулого.

І не лише: ці документи свідчать як, ким і для чого спотворювалося українське минуле колись. Вони пояснюють як, хто і для чого намагається це робити сьогодні, звинувачуючи нас у "переписуванні".

Читайте також:
Війна
У Києві на Аскольдовій могилі вшанували пам’ять Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла
02 листопада, 10:35
Війна
Світлій пам'яті героя-захисника України Сергія Сімчишина.
01 листопада, 15:35
Історія
Комітет гуманітарної й інформаційної політики здійснив виїзне засідання. Полтаву обрано не випадково, бо вона потребує якісної українізації.
18 жовтня, 19:25
Історія
Не забудемо подвигів українських героїв, які у боротьбі за Батьківщину, за вільне майбутнє рідних і близьких, віддали найцінніше
29 серпня, 09:25
Політика
Рідні та близькі мовознавиці запрошують усіх українців віддати шану пані Ірині Фаріон.
24 серпня, 07:13
Історія
Минуле неможливо змінити, але образ піддається перероблюванню. Його контури задаються потребами сьогодення, майбутнє ж невизначене.
12 серпня, 13:41