Вороги України бояться історичної правди

Опінії
06 червня, 14:04
Вороги України бояться історичної правди
Фото: Таймер

На думку більшості росіян, а подекуди навіть і поляків, українське самопізнання непотрібне і навіть шкідливе для сучасності.

Український науковець, публіцист, дослідник історії визвольного руху

"Переписування історії" – словосполучення, яке неодноразово чув від депутатів чи журналістів, які засуджували українську політику національної пам'яті. У відповідь повторював: ми не переписуємо свою історію, ми щойно намагаємося писати її.

Написати історію України не з точки зору сусідів, а – так би мовити – від першої особи. Написати українську історію саме як історію України, а не Росії, Польщі чи ще когось.

Такий підхід не подобається тим нашим сусідам, які вже написали для нас/замість нас/без нас цю історію. Вони самі визначили наших героїв, зрадників, ключові та другорядні події.

З їхньої точки зори – наше самопізнання непотрібне і навіть шкідливе. З нашої – неминуче і необхідне.

Відкриття архівів КГБ робить можливим написання історії України "від першої особи", надаючи безліч раніше прихованих матеріалів про події нашого минулого.

І не лише: ці документи свідчать як, ким і для чого спотворювалося українське минуле колись. Вони пояснюють як, хто і для чого намагається це робити сьогодні, звинувачуючи нас у "переписуванні".

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Влада іранської столиці взялася змінювати топоніміку міського району Сасун, населеного переважно етнічними вірменами.
10 червня, 11:14
Його вбили під час військового вишколу, в часи першої хвилі "зачистки" українських націоналістів.
08 червня, 18:35
Під час Революції Гідності він регулярно чергував на Майдані. Неодноразово їздив на східний фронт підтримати українських військових.
24 травня, 17:07
18 травня 1944-го — 77 років тому — почалася депортація кримських татар, а потім інших народів Криму.
18 травня, 10:47