Все вище керівництво Держпродспоживслужби отримало підозри від СБУ
Посадовці ДПСС підозрюються в організації схеми з фіктивною фірмою, яка мала перемагати в тендерах.
Топ-менеджери намагалися незаконно "освоїти" понад 650 мільйонів гривень із держбюджету.
Підозри за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) і ч. 2 ст. 366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки) отримали:
- в.о. голови Держпродспоживслужби;
- заступник голови;
- директор фінансового департаменту;
- Керівник сектору державних закупівель;
- в.о. директора одного із державних підприємств;
- Керівник приватної компанії.
Вони хотіли створити підконтрольне їм підприємство для участі у тендерних процедурах, повідомили у СБУ.
"Високопосадовці розрахували, що для старту роботи такого підприємства необхідно 2,5 млн грн. З метою отримання вказаних коштів Держпродспоживслужба оголосила тендер на закупівлю послуг з розробки бази даних електронного державного реєстру кормових добавок. На це виділили 2,6 млн грн із державного бюджету", – зазначили в СБУ.
Тендер виграла афілійована з держустановою фірма. І це при тому, що у порівнянні з іншими учасниками тендерної процедури ця компанія запропонувала найвищу ціну.
Кіберфахівці СБУ задокументували, що переможець "надав" Держпродспоживслужбі "готовий реєстр" уже через добу після укладання договору.
За це з державного бюджету фірма отримала 2 313 000 грн. Однак перевірка показала, що зараз у Держпродспоживслужби нема бази даних електронного реєстру, а укладання вказаного договору спричинило збитки державі у розмірі 2 313 000 грн.
В ДБР уточнили, що керівництво Держпродспоживслужби вигадало оборудку з фіктивною закупівлею програмного забезпечення, аби привласнити собі кошти. Для цього вони організували тендер на створення програмного забезпечення, який виграла заздалегідь визначена компанія.
З лютого 2022 року тимчасовим в.о. голови Держпродспоживслужби уряд призначив Анатолія Вовнюка. До цього він працював заступником голови Держпродспоживслужби з питань цифрового розвитку.
За цей час він встиг організувати корупційну схему з незаконного "освоєння" понад 650 мільйонів гривень із держбюджету.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" хоче нагадати, що місяць тому Володимир Зеленський заявив про те, що Україна має кращу антикорупційну інфраструктуру, ніж багато членів ЄС.
Дивно на цьому фоні виглядають заяви конгресвумен Вікторії Спартц про те, що Офіс Президента затягує призначення незалежного антикорупційного прокурора понад рік, що призвело до непрацездатності САП та НАБУ.
У нас виникає питання до Володимира Зеленського : ми точно подолали корупцію ?