Вулиця сотника УПА Мирослава Симчича з'явилася у Запоріжжі

ІСТОРІЯ
30.11.2023, 14:18
Вулиця сотника УПА Мирослава Симчича з'явилася у Запоріжжі
Фото: Facebook

Декомунізація та дерусифікація топоніміки українських міст на марш. На цвинтар історії пішла тверська комсомолка-провокаторка Ліза Чайкіна.

Відповідне рішення ухвалили напередодні, 29 листопада, на сесії Запорізької міської ради, повідомляє пресслужба. Тепер вулиця, яка знаходиться у Заводському районі, найменована на честь сотника Української Повстанчої Армії Мирослава Симчича.

Зміну назви підтримали одноголосно всі присутні на засіданні органу місцевого самоврядування депутати. Ідейна більшовичка Ліза Чайкіна немає жодного відношення ні до України в цілому, ні тим паче до Запоріжжя.

Мирослав Симчич — уродженець Прикарпаття від 1941 року був членом ОУН, а від 1943-го воює у лавах УПА проти совєцьких окупантів. У 1948 році заарештований та засуджений, усього відбув в ув'язненні 32 роки, 6 місяців і 3 дні.

Слід розуміти, що сотник Симчич має пряме відношення до Запоріжжя, і Заводського району зокрема. Після звільнення він жив і працював у місті, на Павло-Кічкасі, адже західну частину Україну повертатися було заборонено.

У Запоріжжі пан Мирослав одружився із Раїсою Мороз — робітницею металургійного заводу «Запоріжсталь», де працював і сам. У 1994 році вони переїхали до Коломиї; реабілітований у 2017 році, нагороджений званням Героя України у 2022 році.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує, що Мирослав Симчич відійшов у засвіти 18 січня поточного року на Прикарпатті. В останню путь незламного борця за волю України провели всією громадою в його рідній Коломиї.

Читайте також:
Політика
Чин загиблого за незалежність України Тараса «Хаммера» Бобанича вшанований Організацією Української Молоді «ГРІМ»
06 лютого, 18:26
Опінії
Як би це не звучало, але всі імперії (поки) завжди виграють в однієї людини чи навіть у бездержавної нації коштом ресурсів. У цьому сила.
24 січня, 20:36
Полтава
На центральній площі міської громади відкрили Галерею Героїв. У перспективі планується створити меморіальний комплекс з мармуровими стелами.
24 січня, 12:32
Мистецтво
23 січня 1921 року більшовики убили композитора Миколу Леонтовича
23 січня, 09:16
Історія
Унікальне поєднання часів і просторів: біля села Сичавка, на головному військовому кладовищі Південнівської громади.
20 січня, 09:23
Мистецтво
«Митці такого масштабу, як Китастий, приходять одиницями на століття».
17 січня, 09:41