Як гроші Зло перемагають. Частина друга

ПОЛІТИКА
07 березня, 15:10
Як гроші Зло перемагають. Частина друга

Фірма газового олігарха Злочевського зникла зі справи про ухилення від сплати податків

ОВ «Енерго-Сервісна компанія «Еско-Північ», котра входить до Burisma Group газового олігарха Миколи Злочевського, зникла зі справи про ухилення від сплати податків.

Про це редакція 368.media дізналася з матеріалів кримінального провадження №42018000000002900 за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212 КК.

Справу відкрили ще наприкінці 2018 року. Спочатку їй займалося СБУ, потім його передали до Нацполіції. Майже всі ухвали виносив Соснівський райсуд Черкас.

За даними слідства з 2016 по 2019 роки група осіб з числа, використовуючи фінансові інструменти ПАТ «Банк «Український капітал», а також групи компаній, пов’язаних з ТОВ «Укрінвест Групп», ухилялися від сплати податків, шляхом незаконного переведення безготівкових коштів у готівку, безпідставного формування податкового кредиту з податку на додану вартість для суб’єктів господарської діяльності реального сектору економіки, сприяння у привласненні грошових коштів та легалізації доходів одержаних злочинним шляхом.

До підконтрольних підприємств, які водночас ведуть реальну фінансово-господарську діяльність, належать наступні суб’єкти господарювання: ТОВ«Скела Терциум», ТОВ «ГК «Інвестсервіс», ТОВ «Синергія Газ Енерджи», ТОВ «Газторгпостач», ТОВ «Еско-Північ» , ТОВ «Газенергопостач», ТОВ«Газоторгова Компанія», ТОВ «Газпромінвест ЛТД», ТОВ «Українська Газоторгова Компанія», ТОВ «ГП «Промсервіс», ПАТ«ЗНВКІФ «Верден».

У подальшому, дані грошові кошти з метою ухилення від сплати податків, для незаконного переведення безготівкових коштів у готівку, безпідставного формування податкового кредиту з податку на додану вартість, сприяння у привласненні грошових коштів та легалізації доходів одержаних злочинним шляхом перераховуються на рахунки підконтрольних суб`єктів підприємницької діяльності з ознаками фіктивності.

Так, лише протягом 2018 року на рахунки ТОВ «Скела Терциум» від ПАТ«Укрзалізниця» надійшли грошові кошти у сумі близько 200 млн гривень, а загальний обсяг незаконних фінансових операцій, що здійснюється за вказаною схемою щомісячно складає понад 100 млн гривень.

ТОВ «Газторпостач» скуповував газ у транзитного підприємства «Газтранспроект» (Онищенко), а також напряму у видобувників, в основному ТОВ «Еско-північ» (Злочевський) та ПрАТ «Укрнафтобуріння» (Ставицький), та невеликі об’єми у ТОВ «Карпатигаз» (Фірташ).

Далі газ продавався переважно ТОВ «Скела Терціум» та ТОВ «РГК Трейдінг». Плюсова різниця в ціні (в середньому тисяча 1,5 тис. гривень на тисячу кубометрів) задля уникнення оподаткування, виводилася в тінь, шляхом відображення операцій з отримання агентських послуг.

Як гроші Зло перемагають. Частина друга_1

Через ТОВ «Скела Терціум» працював Ставицький і Злочевський. Ланцюжок виглядав так: видобувник «Еско-північ», ПрАТ «Укрнафтобуріння» – ТОВ»Газтранспостач» – ТОВ «Скела терціум». За два місяці ТОВ «Газторгпостач» продав ТОВ «Скели терціум» газу на суму 454 млн гривень.

У лютому 2024 році Шевченківський райсуд зняв арешт з мультивалютних рахунків компанії «Еско-Північ».

Цікаво, що це сталося після звільнення Злочевського від кримінальної відповідальності у серпні 2023 року. Злочевський перерахував 500 млн гривень на допомогу ЗСУ для проєкту «Армія дронів», проте все одно потрапив до списку корупціонерів. Злочевський проходив обвинуваченим у «хабарній» справі, але участь у судовому засіданні брав дистанційно.

Річ у тім, що він останні кілька років мешкає на Кіпрі. Однак на фінальному етапі Феміда з відкритого розгляду справи перейшла у закритий. Це дозволило приховати від громадськості повний текст вироку щодо Злочевського.

Газодобувний бізнес Миколи Злочевського оформлений в групу Burisma. До складу Burisma входять 12 операційних компаній:

 • «Еско-Північ»,
 • «Парі»,
 • «Перша українська нафтогазова компанія»,
 • «Алдеа-Україна»,
 • «Сістемойлінжінірінг»,
 • «Бурісма Сервіс»,
 • «Технокомсервіс»,
 • «Надрагаз»,
 • «Надрагазвидобування»,
 • «Газойлінвест»,
 • «Куб-Газ»,
 • «Нафтопромислова геологія».

У 2021 році ексміністр екології і природних ресурсів Злочевський переоформив компанії з видобутку корисних копалин на двох дочок Анну і Карину.

Редакція 368.media заявляє, що усі матеріали будуть передані Марку Скарси – це призначений Трампом суддя, що опікується кримінальними справами проти Хантера Байдена, та має багаторічний досвід роботи в сфері законодавства про інтелектуальну власність.

Скарси, який раніше захищав таких технологічних гігантів, як Apple Inc. і Google у патентних спорах, головуватиме на суді над сином президента в Лос-Анджелесі за звинуваченням у скоєнні кримінального злочину і інших звинуваченнях, пов’язаних з податками.

Для Злочевського все тільки починається.


Від «Останнього Бастіону»:

Справа Миколи Злочевського — це справа про найбільший хабар владі, правоохоронній та судовій системі. Тепер всі злочинці будуть знати про те, що можна уникнути справедливого покарання, давши хабар Зеленському та Єрмаку.

Комерціалізації правосуддя в Україні набула неймовірних масштабів. Тепер прокурори мають можливість офіційно торгувати справами.

Якщо у злочинця є гроші, то він безумовно зможе уникнути покарання. Свідченням цього є справи Миколи Злочевського, Олександра Трухіна, Олександра Мамая, Кирила Тимошенка, Роттердам плюс та багато інших.

Читайте також:
Кримінал
Гроші Зло перемагають. Історія засекреченого вироку Злочевському.
18.10.2023, 16:27
Кримінал
ВАКС відмовився пояснювати, чому засекретив вирок Злочевському, який відбувся штрафом за хабар
15.09.2023, 09:45
Блоги
Представники т.з. «антикорупційної екосистеми» зобов'язані пояснити таке своє щонайменше суперечливе рішення
06.08.2023, 14:21
Війна
Його родина заробляє на держбюджеті навіть під час повномасштабної війни
04.08.2023, 08:47
Кримінал
Колишній топменеджер Burisma Group отримав умовний термін покарання та задонатить 100 млн грн на ЗСУ
28.03.2023, 14:19
Політика
На превеликий жаль, «невідворотний» шлях України до Північноатлантичного альянсу вимощений невизначеністю. Не всі держави-члени «за».
17:21