На хіба нам такий суд?

КРИМІНАЛ
15.09.2023, 09:45
На хіба нам такий суд?

ВАКС відмовився пояснювати, чому засекретив вирок Злочевському, який відбувся штрафом за хабар

Вищий антикорупційний суд не став пояснювати, чому засекретив весь текст вироку ексміністру екології та природних ресурсів Миколі Злочевському, який пішов на угоду зі слідством у справі про підкуп керівництва НАБУ і САП.

У судовому реєстрі йдеться, що вирок Злочевському засекречений у зв’язку "з пунктом 4 частини 1 статті 7 Закону України "Про доступ до судових рішень".

Однак цей пункт закону передбачає вилучення не повного тексту, а лише тієї інформації, для захисту якої справу слухали в закритому режимі. Це може бути, наприклад, інформація щодо свідків.

Посилаючись на це, "Українська правда" просила повідомити, з яких причин було засекречено вирок, хто клопотав про закрите слухання і чи мало це стосуватись лише окремих даних чи всієї справи. Також ми просили надати копію вироку за виключенням тих даних, які мали бути приховані.

ВАКС відмовився відповідати на ці питання, обґрунтовуючи це лише тим, що закон не зобов’язує надавати пояснення у відповіді на запит на інформацію.

Так само, на думку ВАКС, він не має надавати копії рішень, оскільки це не передбачено процедурою запиту на інформацію.

"Українська правда" також зверталась із запитом до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо обставин засудження Злочевського і засекречення справи. Однак протягом тижня відповідь від САП не надійшла.

Вироки щодо двох інших співучасників злочину, засуджених за хабар, оприлюднені в судовому реєстрі.

Вирок Злочевському ухвалили судді Сергій Мойсак, Катерина Широка та Ольга Саландяк.

Мойсак Сергій Мирославович
Мойсак Сергій Мирославович

Широка Катерина Юріївна
Широка Катерина Юріївна
 САЛАНДЯК Ольга Ярославівна
САЛАНДЯК Ольга Ярославівна


"Останній Бастіон" нагадує, що 12 червня 2020 року перший заступник голови Державної податкової служби Києва Микола Ілляшенко з подільниками дав хабар НАБУ і САП в 5 мільйонів доларів за закриття справи проти ексміністра часів Януковича Миколи Злочевського (за ч. 5 ст. 191 ККУ - привласнення, розтрата майна і ч . 3 ст. 209 ККУ - відмивання грошових коштів, здобутих злочинним шляхом).

Також серед групи осіб, що давали хабар, фігурують один з керівників групи компаній, афілійованої з Злочевським, Андрій Кіча та довірена особа Злочевського, колишній керівник одного з департаментів ДФС України Олена Мазурова.

5 мільйонів доларів були призначені керівникам НАБУ і САП, ще 1 мільйон доларів Ілляшенко, Кіча та Мазурова збиралися поділити між собою.

У липні НАБУ і САП заочно повідомили Злочевському про підозру.

У серпні його оголосили в розшук і заочно заарештували.

Останній Бастіон вже повідомляв про те, як компанія з орбіти «Бурізма груп», завдяки злочинним схемам очільника приватної НАК "Надра України" Тараса Кузьмича, скуповує за безцінь нерухомість ДП «Полтавнафтогазгеологія». 

Останній Бастіон вже повідомляв про те, як компанія з орбіти «Бурізма груп», завдяки злочинним схемам очільника приватної НАК "Надра України" Тараса Кузьмича, скуповує за безцінь нерухомість ДП «Полтавнафтогазгеологія». 

Попри це, Тарас Кузьмич продовжує очолювати приватну НАК «Надра України» та "ефективно розпоряджатися" викраденим у держави майном.

У 2006 році попри арешт і заборону на відчуження всього майна ДП НАК «Надра України» «Полтавнафтогазгеологія», накладені виконавчою службою Полтавської області в рамках зведеного виконавчого провадження, тодішній керівник НАК «Надра України» Едуард Ставицький передав майно, спецдозволи на користування надрами підприємства, підряди на буріння та капітальні ремонти новоствореній ним та його компаньйонами компанії «Голден Деррік».

Водночас Ставицький украв у «Полтавнафтогазгеології» спецдозвіл на стратегічне для держави Сахалінське родовище, тільки підраховані запаси на якому налічували понад 30 млрд. куб. м. газу.

Щоб вивести родовище зі стратегічних запасів держави, Ставицький, Присяжнюк, Медведчук, Аваков, Коломойський, Котвицький, Злочевський, Данілов, Льовочкін, Фурсін, Фокін сфальсифікували в ДКЗ геологічні дані по запасах родовища, зменшивши їх у кілька разів.

Зазначені особи в рамках спільної діяльності роками експлуатували родовище на "віджатих" у «Полтавнафтогазгеології» свердловинах, завдавши державі збитків у кілька мільярдів доларів, - зазначив колишній очільник «Полтавнафтогазгеології» Геннадій Сікалов.

Цими діями Ставицький та інші фактично вкрали у держави підприємство «Полтавнафтогазгеологія», нанісши державі Україна шалених збитків.

Потім голова НАК «Надра України» Тарас Кузьмич домігся визнання банкрутом ДП НАК «Надра України» «Полтавнафтогазгеологія». Цим самим він унеможливив повернення викраденого стратегічно важливого для держави Сахалінського родовища у державну власність, бо ДП НАК «Надра України» немає жодного відношення до Сахалінського родовища, а єдиним ліцензіатом, який мав право на розробку родовища було «Полтавнафтогазгеологія», яке було створене у 1996 році. А саме НАК «Надра України» було створено у 2000 році Злочевським і компаньйонами з метою розкрадання державного майна та передачі його в руки олігархів.

Реалізуючи золоте правило революції : "грабувати награбоване", в ситуації з Сахалінським родовищем неозброєним оком видно, що Кузьмич і компанія хочуть пограбувати грабіжників.

Виходячи з очевидного  перерозподілу Зеленським, Єрмаком, та іншими бенефіціарами  награбованого майна, цікаво, чи будуть грабувати заграбоване у ДГП "ПОЛТАВНАФТОГАЗГЕОЛОГІЯ" Семиренківське газоконденсатне родовище, завідувачем якого є Ахметов, чи будуть грабувати італійську  Ені на Загорянське і Пірківське родовища, вкрадені знову у "Полтавнафтогазгеології", чи будуть грабувати заграбоване Карайкозівське нафтогазоконденсатне родовище, та десятки інших?

Чекаємо пояснень від СБУ, ОГП, САП, НАБУ чому обшуки пройшли тільки у одного із восьми бенефіціарів крадіжки спецдозволу на Сахалінське родовище. Що з іншими? Коли оголосять підозри, коли відшкодують збитки державі, коли відновлять пограбоване ДГП?

Ми очікуємо на пред'явлення нових підозр Миколі Злочевському, який завдяки прокурорам САП зміг уникнути справедливого покарання.

Автор : Іван Правдін
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Фірма газового олігарха Злочевського зникла зі справи про ухилення від сплати податків
07 березня, 15:10
Кримінал
Гроші Зло перемагають. Історія засекреченого вироку Злочевському.
18.10.2023, 16:27
Блоги
Представники т.з. «антикорупційної екосистеми» зобов'язані пояснити таке своє щонайменше суперечливе рішення
06.08.2023, 14:21
Війна
Його родина заробляє на держбюджеті навіть під час повномасштабної війни
04.08.2023, 08:47
Кримінал
Колишній топменеджер Burisma Group отримав умовний термін покарання та задонатить 100 млн грн на ЗСУ
28.03.2023, 14:19