Як контрнаступи України змінили хід війни, – The Washington Post

ВІЙНА
29.12.2022, 19:27
Як контрнаступи України змінили хід війни, – The Washington Post
Фото: Facebook

Незламний всенародний спротив зіпсував усі плани Кремля з підкорення й знищення нашої державної самостійності. Боремося далі...

У ході багатомісячного дослідження успішних Слобожанської та Південнобузької офензив Сил оборони України авторитетне видання "The Washington Post" поспілкувалося із понад 35 дотичними до бойових операцій осіб у Києві.

Також свої коментарі дали високопоставлені американські та європейські посадовці, котрі сприяють наближенню поразки російського агресора.

Редакція "Останній Бастіон" люб'язно наводить деякі ключові висновки, висвітлені у великому за обсягом матеріалі:

  • Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський запропонував Слобожанську офензиву, натомість Генеральний штаб мав намір провести відвертальні операції.

Так, український контрнаступ на Харківщині був покликаний перешкодити росії сконцентрувати всі свої сили на обороні Херсона на Півдні, але це також була операція, яка, на думку Сирського, сама по собі мала великі шанси на успіх. Для планування наступу Сирський зустрівся в оперативній кімнаті на Сході України зі своїми головними помічниками та ключовими командирами бригад.

На роздрукованій на 3D-принтері мапі місцевості, частині Харківської області площею 520 квадратних футів утримуваної росіянами, кожен командир "пройшов" шляхом запланованого наступу свого підрозділу, обговорюючи координацію, непередбачувані обставини та найгірші сценарії розвитку подій. «Це була кропітка робота», – підсумував командувач Сухопутних військ ЗСУ.

  • Американські офіційні особи не були особливо залучені до планування Слобожанської офензиви.

У США були здивовані, так само як і українці, коли російські оборонні лінії розвалилися. Крім надання українцям зброї, яка змінила "правила гри", Вашинґтон передав критично важливу інформацію щодо наведення цілей.

Ці відомості допомогли українцям раціонально використовувати свої обмежені запаси боєприпасів. Україна регулярно надавала США та їхнім союзникам список "особливо важливих цілей", в якому зазначалися цілі, які б ЗСУ хотіли вразити, і часто отримували точні координати.

  • У відповідь на так званий харківський розгром російський диктатор Владімір Путін призначив генерала Сєргєя Суровікіна своїм першим головнокомандувачем над силами окупації в Україні.

Завдяки прямій лінії з Суровікіним Путін почав отримувати більш неприховану картину проблем на полі бою. За словами двох осіб, знайомих із цим питанням, раніше Путіну давали надто райдужні оцінки його вищі посадові особи в оборонному відомстві.

  • Американці брали активну участь у допомозі Україні у плануванні контрнаступу на Півдні.

Українські військовики перебували під значним політичним тиском, аби здійснити широкий контрнаступ по всьому Південному фронту. Операція мала б включати спробу просунутися вглиб на Південь аж до Запорізької області та перерізати сухопутний коридор від російського кордону до Криму.

Під час липневих військових навчань, які українські командири провели у Німеччині разом із західними колегами, американці та британці не змогли змусити операцію "спрацювати" під час симуляцій. Це допомогло переконати українців у тому, що вужча операція, зосереджена на Херсоні, є кращим військовим варіантом.

  • Розчарування у Києві відсутністю прогресу спонукало владу України замінити наприкінці вересня командувача Херсонської операції.

Це рішення на той час трималося в таємниці, щоби не дати росії жодної пропагандистської "перемоги"; американці були поінформовані. Генерал-майора Андрія Ковальчука замінив бригадний генерал Олександр Тарнавський, довірена особа Сирського.

«Я думаю, що були люди, які, ймовірно, втрачали терпіння щодо руху на Півдні. Це був дійсно гарний початок, а потім контрнаступ просто зупинився...», – прокоментував ситуацію неназваний високопоставлений чиновник Пентаґону.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
Також було знищено ворожий комплекс РЕБ «Полє-21».
09 квітня, 17:30
Війна
У ніч на п’ятницю, 5 квітня, російські міста, в яких розташовані аеродроми, атакували понад 50 безпілотників.
05 квітня, 11:27
Війна
З цього аеродрому відбувається зліт стратегічних бомбардувальників Ту-95МС, які є носіями крилатих ракет, що атакують Україну
20 березня, 10:13
Війна
На змаганнях нашу країну представляли 30 українських військовослужбовців та ветеранів із пораненнями. Вони здобули 70 медалей.
20 березня, 09:35
Війна
2 роки тому у Кременчуці під час російського вторгнення постало нове військове з'єднання. Бойове хрещення здобуто на Східному фронті.
08 березня, 20:32
Війна
Вартість потопленого корабля становить близько 65 мільйонів доларів.
05 березня, 10:01