Як ми свідомо втратили Слобідську Україну

ІСТОРІЯ
18.03.2023, 19:04
Як ми свідомо втратили Слобідську Україну
Фото: Facebook

Керівництво "Укрзалізниці" використало громадян, які не знають свого минулого. Навіть війна не навчила українців берегти пам'ять.

Днями оприлюднили результати голосування по новій назві Південної залізниці у додатку "Дія". Всім охочим проголосувати запропонували 4 варіанти: Харківська, Слобожанська, Слобідська та Східна залізниця.

Виграв варіант "Харківська"! Мені дуже прикро, що результат наперед містив маніпуляцію.

По-перше, присутність двох однакових назв "Слобожанська" та "Слобідська". Це розділило голоси опитуваних, які мали проголосувати за одну з однакових назв.

Загалом назви "Слобожанська" та "Слобідська" набрали 33,96% – тобто, третину. Окремо це було 27,28 та 6,68%.

Безперечно, коли дивишся на варіант, що виграв ("Харківська"), то відсоток переможця – 39% - видається репрезентативнішим ("Східна" набрала 27,03%). Але, це маніпуляція.

По-друге, варіант "Харківська" стоїть першим. А у правилах етики, якщо перша назва не є рекомендованою, то слід назви подавати за абеткою.

Я не проти назви "Харківська залізниця", але ХОЧУ ЗВЕРНУТИ УВАГУ НА ВЕЛИКУ ВТРАТУ ДЛЯ УКРАЇНИ!

В Україні є багато назв, які фіксують старовинні українські назви, чим підкреслюють нашу історичну спадщину. Зокрема, у нас не Луцька область, а Волинська – на честь могутнього історичного регіону, яким сьогодні Волинська область не обмежується.

Є місто Новгород-Сіверський, хоча і не має іншого тезки "Новгорода", але зберіг назву старовинної землі "Сіверщина". Є місто Кам'янець-Подільський зберігає назву історичного регіону "Поділля".

Один із потужних українських історичних регіонів мав назву Слобожанщина / Слобідська Україна. На моє переконання, якби ми отримали назву залізниці "Слобідська" чи "Слобожанська" – ми б зафіксували серед населення назву цієї важливої історичної землі, яка дала нам 5 козацьких слобідських полків.

А яка ж з цих назв була б актуальнішою? – Відповідь дає історія.

На 16-й день (увага!) проголошення Української Держави на чолі із Гетьманом всієї України Павлом Скоропадським "Південна залізниця" була перейменована на "Слобідську залізницю". На 16-й день, а не 32 рік незалежності було викинуто назву, яка орієнтувала подорожуючих, що це залізниця Південної Росії "Юго-Западного края".

Разом із тим – акцентую: Слобідська Україна – це етнічний український регіон. Це частина якого була відшматована від України у часи більшовицької окупації 1920-х років.

Мабуть, краще, з урахуванням відновлення назви та з огляду на збереження історичних назв України "Південну залізницю", враховуючи значну підтримку під час голосування перейменувати на "Слобідську залізницю". Це відновлення історичної справедливості.

Автор : Олександр Алфьоров
Читайте також:
Опінії
Служба Божа України однією рукою карає українців, а іншою карає ворогів. Дарма, що зчаста ворогами є саме патріоти, а не українофоби...
09 квітня, 07:09
Полтава
Чиновники із депутатами не вважають за потрібне звітувати перед виборцями. Особливо, що стосується бюджетних питань; хоча не тільки.
08 квітня, 06:01
Політика
«Президент Голобородько» і його вірні слуги не були та відтак не будуть щирими українськими патріотами. Своя кишеня їм ближча до тіла.
03 квітня, 07:14
Полтава
У міській раді склалася типова для всіх органів виконавчої влади ситуація. Так, одним набридло виконувати свої обов'язки, іншим їх мало.
27 березня, 12:18
Політика
Втрата керованості системи державного управління, параліч міністерств — аж ніяк «не менше зло». Слуги олігархів ріжуть по живому.
05 березня, 20:28
Політика
Некомпетентні слуги олігархів продовжують ганьбити Україну на міжнародній арені. Вони роблять усе, щоби світ від нас відвернувся.
28 лютого, 13:45