Як Полтавська обласна прокуратура допомагає уникнути справедливого покарання Ігорю Скорику

19.05.2023, 15:10
Як Полтавська обласна прокуратура допомагає уникнути справедливого покарання Ігорю Скорику

Прокурор Савченко робить все можливе для того, щоб ставленик іллі киви Ігор Скорик уникнув справедливого покарання.

У березні 2023 року Управління СБУ у Полтавській області повідомило про викриття посадовців Полтавської міськради на розкраданні бюджетних грошей. Ці кошти були виділені на благоустрій вулиць міста Полтави.

За попередніми оцінками, сума збитків становить близько 4 мільйонів гривень.

"За даними слідства, керівництво Управління житлово-комунального господарства Полтавської міськради уклало договори з харківською компанією.

Відповідно до угод фірма зобов’язувалась виконувати роботи з благоустрою міських вулиць, скверів та паркових зон. Проте, було встановлено, що вартість робіт була завищена, а вони виконувалися не в повному обсязі. До актів виконаних робіт, в рамках договору укладеного влітку минулого року, вносилися недостовірні відомості щодо спецтехніки і автотранспорту, який не задіювався.

За попередніми оцінками фахівців, протиправна схема завдала місцевому бюджету збитків близько 4 млн грн.

Під час обшуків на робочих місцях та у помешканнях фігурантів правоохоронці виявили бухгалтерську документацію, що підтверджує протиправну діяльність.

Наразі одному з учасників схеми повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість). Вирішується питання щодо повідомлення про підозру іншим учасникам протиправної схеми", - зазначили у СБУ.

Як Полтавська обласна прокуратура допомагає уникнути справедливого покарання Ігорю Скорику_1Як Полтавська обласна прокуратура допомагає уникнути справедливого покарання Ігорю Скорику_2Як Полтавська обласна прокуратура допомагає уникнути справедливого покарання Ігорю Скорику_3Як Полтавська обласна прокуратура допомагає уникнути справедливого покарання Ігорю Скорику_4

У Полтавській обласній прокуратурі уточнили, що про підозру було повідомлено заступнику керівника одного з управлінь виконавчого комітету Полтавської міської ради, який є депутатом районної у місті Полтаві ради.

Заступником керівника УЖКГ, якому було оголошено про підозру є Ігор Скорик — депутат Шевченківської райради Полтави від «ОПЗЖ».

Ігор Скорик
Ігор Скорик

На виборах у 2020 році Ігор Скорик балотувався до Полтавської міської ради та Шевченківської районної ради у місті Полтаві від проросійської партії ОПЗЖ.

Як Полтавська обласна прокуратура допомагає уникнути справедливого покарання Ігорю Скорику_7

До Полтавської міської ради йому не вдалося потрапити, але він став депутатом Шевченківської районної у місті Полтаві ради.

Після виборів 2020 року у Полтавській міській раді була сформована коаліція, до якої увійшли представники партій  «За Майбутнє» (Олександр Мамай), «Європейська Солідарність» (Андрій Карпов), «ОПЗЖ» (Ілля Кива) та «Партія простих людей».

 Олександр Мамай, Андрій Карпов, Ілля Кива
Олександр Мамай, Андрій Карпов, Ілля Кива

Карпов за входження до коаліції отримав посаду секретаря міської ради, а зрадник та колаборант Ілля Кива отримав чималу квоту у комунальних підприємствах, комісіях та управліннях міської ради.

Саме за квотою Іллі Киви заступником очільника УЖКГ виконавчого комітету Полтавської міської ради було призначено Ігоря Скорика.

29 березня Октябрський районний суд міста Полтави обрав Ігорю Скорику запобіжний захід.

Як повідомив заступник начальника поліції Полтавщини Сергій Рекун: «фігуранту, який обґрунтовано підозрюється в неналежному виконанні службових обов’язків, що призвело до мільйонних збитків для бюджету Полтавської громади, судом обрано запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт з використанням засобів електронного контролю».

Наприкінці квітня стало відомо, що Полтавська обласна прокуратура направила до суду обвинувальні акти з угодами про визнання винуватості стосовно Ігоря Скорика, та власниці харківського підприємства ТОВ «ХСМБ-7» Інни Топчій.

Матеріали кримінального провадження №1203170000000258 від 12.04.2023 року, за обвинуваченням Скорика І.А. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України надійшли на розгляд Октябрського районного суду міста Полтави досить швидко - 19 квітня 2023 року.

Обвинувальний акт надійшов разом з угодою про визнання винуватості від 13 квітня 2023 року, укладений між обвинуваченим Скориком І.А, за участю захисника обвинуваченого, та прокурором Полтавської обласної прокуратури Савченком О.І.

Згідно з вказаною угодою, обвинувачений Скорик І.А. зобов'язується під час судового розгляду беззастережно визнати обвинувачення в обсязі, пред'явленого відповідно до обвинувального акту.

Сторонами також узгоджено, що при затвердженні угоди Скорику І.А. буде призначено покарання за ч. 2 ст. 367 КК України у вигляді позбавлення волі строком на два роки зі звільненням від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України зі штрафом у розмірі двохсот п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 4250 гривень.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 69 КК України не призначати додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

У судовому засіданні прокурор, обвинувачений Скорик І.А. та його захисник просили затвердити угоду про визнання винуватості та призначити узгоджене сторонами покарання.

Проте, суддя Октябрського районного суду міста Полтави Горбунова Яніна Михайлівна вислухавши думку учасників процесу з приводу затвердження угоди, дослідивши матеріали судової справи та перевіривши угоду на відповідність вимогам ст.ст. 472-473 КПК України та нормам КК України, дійшла висновку про необхідність відмови у затвердженні угоди.

Суддя Октябрського районного суду міста Полтави Горбунова Яніна Михайлівна
Суддя Октябрського районного суду міста Полтави Горбунова Яніна Михайлівна

Суддя також ретельно обґрунтувала причини відмови у затвердженні угоди.

Із наданих суду матеріалів суд встановив, що сторона обвинувачення вважає доведеним, що через неналежне виконання заступником начальника Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради з питань утримання житлового фонду Скориком І.А. своїх службових обов`язків, що виразилося у несумлінному вставлені до них, неналежної перевірки відповідностей об`ємів виконаних робіт ПП «Харківспецбутмеханізація-7» тим роботам, відомості про обсяги та різновид яких ПП «Харківспецбутмеханізація-7» внесено до актів форми КБ-2в, та передані для перевірки та оплати до Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради, місцевому бюджету м. Полтави завдано матеріальних збитків на суму 3 993 608, 06 грн., що відповідно до п. 4 примітки до ст. 364 КК України є тяжкими наслідками.

Крім того, сторона обвинувачення вважає доведеним такі обставини, які пом'якшують покарання, як: щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення та його вчинення через службову залежність.

Між тим, ані в обвинувальному акті, ані в угоді про визнання винуватості не зазначено, чому саме на думку обвинувачення слід враховувати таку пом'якшуючу покарання обставину, як вчинення кримінального правопорушення через службову залежність, і які саме обставити свідчать про наявність даного юридичного факту.

Суд вважає, що враховуючи той об`єм обвинувачення та ті обставини, які зазначені в обвинувальному акті та в угоді про визнання винуватості, досягнута між сторонами домовленість щодо виду та розміру покарання для Скорика І.А. не відповідає інтересам суспільства, враховуючи розмір завданої матеріальної шкоди місцевому бюджету м. Полтави, значущості для суспільства тих робіт, які підлягали виконанню виконавцем, а саме, прибирання вулиць та інших територій Полтавської територіальної громади (утримання в належному санітарно-технічних об'єктів благоустрою, у т.ч. утримання вулично-дорожньої мережі), відсутність реального відшкодування шкоди, завданої злочином, наявність виявленого суспільного інтересу у засобах масової інформації щодо даного факту, та неконкретність викладення окремих обставин, що впливають на визначення покарання.

Враховуючи викладене, суд вважає, що у затвердженні угоди слід відмовити, продовжити судове провадження у загальному порядку зі стадії підготовчого судового засідання.

Угода не є обов'язковою для суду. Суд вправі не затвердити угоду, якщо має обґрунтовані сумніви щодо відповідності угоди вимогам закону, фактичним обставинам справи або сумніви стосовно справедливості запропонованої в угоді міри покарання чи юридичній кваліфікації діяння.

Ігор Скорик з такими висновками суд не погодився, та оскаржив Ухвалу Октябрського районного суду міста Полтави від 8 травня 2023 року в апеляційному порядку.

Як Полтавська обласна прокуратура допомагає уникнути справедливого покарання Ігорю Скорику_13

Також Ігор Скорик подав позов до Полтавського окружного адміністративного суду з вимогою про: визнання незаконним розпорядження, поновлення на посаді та стягнення заборгованості і компенсації по заробітній платі.

Як Полтавська обласна прокуратура допомагає уникнути справедливого покарання Ігорю Скорику_15

Тут варто зауважити, що після пред'явлення Ігорю Скорику підозри, секретар Полтавської міської ради, який наразі виконує обов'язки засудженого за корупцію голови полтавської міської ради Олександра Мамая, Андрій Карпов звільнив Ігоря Скорика з посади заступника начальника УЖКГ виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Як Полтавська обласна прокуратура допомагає уникнути справедливого покарання Ігорю Скорику_17

01 травня суддя Полтавського окружного адміністративного суду Чеснокова А.О. винесла ухвалу про залишення без руху адміністративного позову Скорика І.А. до т. в. о. Полтавського міського голови Карпова Андрія Анатолійовича, Виконавчого комітету Полтавської міської ради про визнання незаконним розпорядження, поновлення на посаді та стягнення заборгованості і компенсації по заробітній платі.

Судова справа щодо очільниці  ПП «Харківспецбутмеханізація-7» Топчій Інни Володимирівни призначена до судового розгляду на 23 червня 2023 року.

Як Полтавська обласна прокуратура допомагає уникнути справедливого покарання Ігорю Скорику_19

За даними слідства, влітку 2022 року власниця підприємства, що забезпечувало благоустрій території Полтавської громади Інна Топчій, підписала та надала в управління виконавчого комітету Полтавської міської ради акти із завищеними обсягами виконаних робіт.

Заступнику керівника управління Ігорю Скорику щось завадило перевірити достовірність внесених у документи даних щодо наданих послуг. Як наслідок, харківське підприємство безпідставно отримало з місцевого бюджету майже 4 млн грн.

Як зазначили у Полтавській обласній прокуратурі під час досудового розслідування вказані збитки підприємством відшкодовано.

Окрім цього, власниця підприємства після затвердження судом угоди про визнання винуватості зобов’язується перерахувати на підтримку ЗСУ (Проєкт UNITED24 «Оборона та розмінування») 500 тис. грн.

У цьому випадку ми спостерігаємо ситуацію, коли Полтавська обласна прокуратура намагається відмазати корупціонерів та хабарників, забезпечивши їм мінімальне покарання.

І якщо у ситуації з ПП «Харківспецбутмеханізація-7» збитки були повністю відшкодовані, а Інна Топчій має заплатити 500 тис. грн. на підтримку ЗСУ, то ситуація з Ігорем Скориком виглядає абсурдно.

Прокурор Савченко хоче, щоб суд затвердив угоду про визнання винуватості підписану з Ігорем Скориком, відповідно до умов якої Скорик отримає "умовний термін" та заплатить штраф в розмірі 4250 грн. Ігоря Скорика навіть не буде позбавлено права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Тобто після оголошення вироку Скорик спокійно зможе поновитися на посаді та продовжить розкрадати бюджет міста.

Прокурор Савченко продовжує ганебну практику "відмазування" зрадників та колаборантів з Полтавської міської ради.

"Останніій Бастіон" не зміг отримати в прокуратурі "прайс на укладення угод з Полтавською обласною прокуратурою". Також наразі невідомо, чи затвердить суд угоду, яку з Полтавською обласною прокуратурою уклала Інна Топчій.

Свою рішучу незгоду з ганебною практикою укладення Полтавською обласною прокуратурою угод про визнання винуватості з хабарниками та колаборантами висловив полтавський прокурор відкривач Дмитро Коваленко. Але про це у наступному матеріалі.

Нагадаємо, що ВАКС визнав винним мера Полтави у завданні збитків місцевому бюджету на 570 тисяч грн, засудив його до 5 років розбавлення волі з іспитовим строком 1 рік, а також заборонив протягом 1 року обіймати керівні посади.

Замість призначення справедливого покарання ОПЗЖшнику Ігорю Скорику, прокуратура зараз робить все можливе для того, щоб Скорик отримав мінімальне покарання, поновився на посаді та продовжив розкрадати бюджет міста.

Ставленик зрадника та колаборанта киви Ігор Скорик, повинен отримати максимальний термін покарання за вчинені ним корупційні злочини, та не має знову повернутися на посаду. 

Депутати та чиновники, які були обрані та призначені на посади за квовотою заборонених в Україні проросійських партій повинні бути негайно звільнені. Їм потрібно заборонити балотуватися на будь-які виборні посади, та працювати на державних посадах.

Автор : Гнап Нерушима
Читайте також:
Політика
Дії «Державного оператора тилу» (ДОТ) завдають значної шкоди державним фінансам, а також зривають процес забезпечення армії харчуванням.
вчора, 16:37
Кримінал
НАБУ розшукує двох бізнесменів, котрих підозрюють в участі у схемі контрабанди на митниці.
вчора, 15:35
Опінії
Для розуміння того, наскільки укорінена у нас була корупція.
вчора, 15:07
Кримінал
Його звинувачують у заволодінні державною землею на майже 300 мільйонів гривень
вчора, 09:45
Кримінал
Його підозрюють у завданні збитків комунальному підприємству у розмірі 1,7 млн грн.
22 квітня, 17:36
Політика
Ексгенпрокурор часів Порошенка Ярема та його заступник Даниленко займаються поборами на евакуаторах у Києві
22 квітня, 17:04