Як російські пенсіонери електричками вивозять продукти з України

Опінії
03.11.2014, 09:05
Як російські пенсіонери електричками вивозять продукти з України

Електрички сполученням «Білгород - Харків» дуже популярна у російських пенсіонерів

«Учора моя мама, яка живе в Бєлгороді, їздила електричкою до Харкова. Вона це робить давно, але не часто, кілька разів на рік, купуючи в Україні якісь свої ліки, які там дешевше, і дещо з українських делікатесів, - пише на своїй сторінці в «Фейсбуці» Вадим Лукашевич. - Ці міждержавні приміські електрички вже давно нагадують підмосковні «ковбасні» електрички часів присмерті радянської влади. Люди, переважно пенсіонери, які рахують кожну копійку, снують між великими прикордонними містами, вигадуючи на різниці валют і цін. Збираються бабусі-сусідки по під'їзду, будинку або двору, домовляються - і гайда в Харків за продуктами або ліками. Звичайна справа. Але у зв'язку з відомими подіями, з деяких пір така поїздка стала сильно екстремальної для літніх нервів ... Ні, в Харкові та його околицях нічого не змінилося, в тому числі і щодо приїжджаючих на прикордонних електричках росіян. Але зате кардинально змінилося ставлення до них з боку російських митників, тепер сприймають наших пенсіонерів як зрадників.

До того ж різко посилилися норми дозволеного до ввезення кількості продуктів. І якщо раніше дотримання цих норм було достатньо формальним, то тепер літніх людей вибірково обшукують і роздягають прямо у вагонах, на очах у всіх, нерідко знущаючись над ними.

Цього року моя мама поїхала в Харків вперше за рік. Це зрозуміло - по-перше, ситуація на сході України викликає страх, ну а по-друге - численні розповіді знайомих про лютих російських митників не вселяли оптимізму. Але ... сусідка вмовила (їй там щось було дуже потрібно, але вона одна їхати боялася), тим більше що в Харкові «ніби як спокійно». За її розповіддю, вагон електрички з Харкова був забитий російськими пенсіонерами. Везли продукти - сало, горілку, м'ясо і т.п. Стабільний рубль, знецінився з початку року на чверть і майже зрівнявся з гривнею, але все ще дозволяє купувати деякі продукти з вигодою, що економічно виправдовує всю поїздку. Щось раніше істотно дешевше (наприклад, горілка, деякі продукти і ліки), щось - незамінне (наприклад, українське сало). Раніше все везли відкрито, але тепер всі продукти довелося ховати - на собі. Після відправлення, до кордону, в вагоні тільки й розмови стояли про прийдешню перевірку митників і хто, де і як сховав продукти. В рукавах, на грудях, під подолом...

Сусідка мами сховала відріз сала на животі - холодний шматок на голе тіло, під одягом - так і їхала «вагітної пенсіонеркою» до кордону. Як, втім, і все... Українські митники навіть не запам'яталися пройшли і все. Але наші митники зайшли у вагон під гнітючу тишу. Всі пасажири сиділи, втиснувши голови й потупивши очі в підлогу. Людина в погонах повільно, з почуттям переваги розглядав сидячих пасажирів:

- Ти !!! Встав і роздягнувся !!! Приречений, на кого вказував палець митника, повільно піднявся і почав роздягатися ... - Не пощастило, - подумали інші, ще глибше втягнувши в плечі голови. - Аби мене пронесло! Митники прекрасно знають, що «везуть» все. Але перевірка вибіркова, п'ять-шість чоловік на вагон. Решта мовчки чекають, поки митники обшукують і роздягають чергову жертву, демонстративно витрушуючи з рукавів, з-під одягу і з нижньої білизни її продукти. Публічна екзекуція одного під гробове мовчання інших ... Навряд чи всі ці люди у віці, вже на схилі своїх років, відчували у своєму житті більшу ганьбу ... Моїй мамі пощастило - митник пройшов мимо, з глузуваннями і образою «взявши» сусіда навпроти.

Начисто обшмонав кілька людей і вдосталь познущавшись над рештою, навантажившись вилученими «зайвої» горілкою та продуктами, митники попрямували до виходу з вагона. Біля самих дверей старший з них, картинно повернувшись до пасажирів, посміхнувся і наостанок голосно прокричав на весь вагон: - Бєлгородці, коли ж ви почнете Батьківщину любити ?! Вагон промовчав.

Я відповім, тут і публічно. Почну з того, що не цьому ... в погонах, що все життя риються в чужих особистих речах і саме так розуміючому свій борг перед Батьківщиною, вчити любові до неї сивочолих людей.

Ну і головне - навіщо людині взагалі потрібна Батьківщина, яка ставить його перед вибором - Батьківщина або ковбаса? Як всяка справжня любов, любов до Батьківщини - почуття взаємне. Можна і треба любити Батьківщину, яка піклується про тебе у твоїх бідах, що захищає і оберігає від різних негараздів. Батьківщину, в якій комфортно жити, не побоюючись за себе і майбутнє своїх дітей, рідних і близьких. Батьківщину, де доступна медицина, освіта, а рівень соціального забезпечення людей похилого віку не змушує їх їздити за більш дешевими продуктами і ліками в сусідню країну, ховаючи очі на кордоні.

Батьківщину, яка дозволяє пересічному громадянину, образно кажучи, одночасно любити і Батьківщину, і ковбасу. І ще багато чого. Але якщо сьогодні Родіна, знущаючись над своїми громадянами, ставить їх перед вибором «Батьківщина або ковбаса?», То така батьківщина здатна завтра поставити їх перед іншим вибором - «Батьківщина або смерть!».

PS: редактор сайту «Ехо Москви» відмовив у публікації цього поста в моєму блозі. Формулювання причини відмови - «Пост на загальну тему».

Костянтин Зельфанов


Читайте також:
Опінії
Вже можна говорити про наслідки, переможців і переможених, а також вплив подій у Сирії за минулий тиждень на решту світу.
10:04
Опінії
Чи є в алфавіті літери, на які можна послати пана Голобородька, аби в хаті з'явилося світло?
08:02
Опінії
Валерій Залужний лишається лідером довіри. Тож, у випадку його балотування Володимру Зеленському друга каденція не світить.
вчора, 13:43
Опінії
Запропонована Трампом на посаду Директора національної розвідки Тулсі Габбард є великою шанувальницею Асада
вчора, 11:47
Опінії
Вам не здається, що закордонні медіа (насамперед американські) замінили в нас офіційні канали інформування?
вчора, 09:00
Опінії
Де галас? Де обуренні натовпи патріотів зі свинками на Банковій?
12 грудня, 16:56