Як Сваровскі винайшов штучні діаманти

18.06.2023, 18:15
Як Сваровскі винайшов штучні діаманти
Фото: Facebook

Прості скельця завдяки таланту чоловіка стали найдорожчими ювелірними виробами у світі та досі користуються шаленою популярністю і попитом.

Засновник австрійської кришталевої імперії "Swarovski" Даніель Сваровскі (нім. Daniel Swarovski) народився 24 жовтня 1862 року у селі Ґеорґінталь на півночі гірської чеської провінції Богемія. Це – батьківщина всесвітньовідомого богемського скла.

Маючи гарну освіту та виховання, Даніель з дитинства цікавився електротехнікою та конструюванням електрообладнання. На початку 1890 року він став займатися проєктуванням машин для автоматичного огранювання кришталю.

У 1892 році він отримує патент на перший свій винахід – машину, що обробляє кристалічні камені із безпрецедентною точністю. Після винайдення пристрою для спеціальної масової обробки кришталю, у 1895 році, він перебрався з Богемії до австрійського Тиролю, де у селі Ваттенс заснував завод із виробництва виробів із кришталю.

У перші роки роботи фірми Сваровскі займався покращенням технології ограновування та шліфування кришталю, довівши її до досконалості. 1911 рокі зі своїми синами Вілгельмом, Фрідрихом і Альфредом він зумів знайти найкращий склад вихідних сумішей для виготовлення високоякісного кришталю, що має високу прозорість і блиск.

Цей технологічний склад досі є таємницею компанії та зберігається в найсуворішому секреті. Власне, якість отриманих кришталевих виробів дозволило розглядати їх як альтернативу дорогоцінним каменям і, зокрема, діамантам.

Перші зразки прикрас, виготовлених на підприємстві "Svarovski", були відправлені до Парижа та Санкт-Петербурґа. В елітних салонах, де збиралися виключно наближенні до владної верхівки особи, вироби родини Сваровскі викликали захоплення публіки та завоювали популярність модниць.

Міжвоєнний період став одним із плідних для Даніеля та його синів, хоча здоров'я та вік давалися у знаки. Помер Даніель Сваровскі у Ваттенсі 1956 року, залишивши спадкоємцям справу, яка приносить шалені прибутки й до нині.

Чи варто згадувати, що прикраси із кристалами від фірми "Swarovski" розглядаються фахівцями як самостійний вид ювелірного мистецтва. На правду, богемський майстер перевершив себе і попередників.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" вкотре інформує читачів про те, що американець Джоел Розенталь є людиною-загадкою і водночас відомим ювеліром, у чергу до якого стають Рокфеллери, Баффети, Трампи.

Читайте також:
Життя
20 цікавих фактів про каву.
21.10.2024, 18:49
Історія
Яскрава особистість Франсуа де Вандома коротко змальована у вступі до книги Александра Дюма. Мова про «Двадцять років по тому».
08.10.2024, 06:08
Історія
Звідки ми прийшли й для чого існуємо? Питання, на які люди шукають відповіді протягом усієї історії, звертаючись до релігії та до науки.
02.06.2024, 19:02
Історія
Не всі розуміють наскільки великі та розкидані малюнки у Перу, зроблені 2000 років тому. Геогліфи притягують до себе нових Індіанів Джонсів.
06.05.2024, 08:12
Історія
Науковці десятиліттями вивчають проблематику центральноамериканських людських культур. Але досі лишається таємницею їхнє походження.
23.04.2024, 14:45
Книги
Задовго до шумерів у Передній Азії виникла добре згуртована спільнота, що мала унікальні знання. Люди контактували із позаземними істотами.
14.04.2024, 20:58