Як японські олімпійці медалі ділили

ІСТОРІЯ
15.10.2023, 10:23
Як японські олімпійці медалі ділили
Фото: Google

Жителі Країни висхідного сонця виховували потомство на цінностях честі. Шляхетність, якою надихаються на Заході, у них досі у крові.

На Олімпійських іграх 1936 роки японські стрибуни з жердиною Сюхей Нісіда і Суео Ое показали однаковий результат. Обидвоє були другими після лідера — американського легкоатлета Ерла Мідовза.

Відтак, аби визначити, хто з японських спортсменів має отримати срібну, а хто бронзову медаль, судді оголосили про проведення додаткового спарингу. Але змагатися один з одним вони відмовилися, вважаючи таку дуель нижчим за власну честь (і Сюхей Нісіда, і Суео Ое походили з аристократичних родів — прим. ред.).

Тоді у суддів не виявилося інших засобів, як тільки за жеребом присудити срібло Нісіді, натомість Ое дісталася бронза. (Ці змагання зі стрибків із жердиною згодом увійшли до знятого пропагандисткою Лені Ріфеншталь документальної стрічки «Олімпія»).

Повернувшись на батьківщину, японські легкоатлети віддали свої медалі місцевому ювеліру, щоби той розрізав їх навпіл, а потім поєднав срібні половинки із бронзовими. Так з'явилися єдині в історії спорту срібно-бронзові медалі дружби Нісіди-Ое, які досі є символом шляхетності та поваги до суперника.

Як японські олімпійці медалі ділили_1
Читайте також:
Життя
Відомий німецький письменник міжвоєнного періоду здобув світову славу своїми пацифістськими творами. Проте не мав сімейного щастя.
26 березня, 19:14
Політика
Російська мова на вустах українця — зрада свого етносу. Не для цього вмирали наші Воїни, щоб у Полтаві, Одесі, Луцьку белькотіли язиком.
24 березня, 14:57
Полтава
«По їхніх плодах ви пізнаєте їх». Так, Христос заповів учням розрізняти людей не за словами, але за вчинками, які зчаста невидимі загалу.
17 березня, 15:42
Політика
Станом на тепер держава не є для українців Вітчизною, радше мачухою, котра постійно лізе у кишеню. За неї віддавати життя — сором.
13 березня, 13:47
Позиція
Мислителі минулого добровільно відмовлялися від свого майбутнього. Власні діти для них були життєвим тягарем...
27 лютого, 07:12
Війна
Боятися — це нормально. Боятися мобілізації — це природно. Для людини дійсно природно триматися якомога далі від війни.
14 лютого, 07:14