Як японські олімпійці медалі ділили

ІСТОРІЯ
15 жовтня, 10:23
Як японські олімпійці медалі ділили
Фото: Google

Жителі Країни висхідного сонця виховували потомство на цінностях честі. Шляхетність, якою надихаються на Заході, у них досі у крові.

На Олімпійських іграх 1936 роки японські стрибуни з жердиною Сюхей Нісіда і Суео Ое показали однаковий результат. Обидвоє були другими після лідера — американського легкоатлета Ерла Мідовза.

Відтак, аби визначити, хто з японських спортсменів має отримати срібну, а хто бронзову медаль, судді оголосили про проведення додаткового спарингу. Але змагатися один з одним вони відмовилися, вважаючи таку дуель нижчим за власну честь (і Сюхей Нісіда, і Суео Ое походили з аристократичних родів — прим. ред.).

Тоді у суддів не виявилося інших засобів, як тільки за жеребом присудити срібло Нісіді, натомість Ое дісталася бронза. (Ці змагання зі стрибків із жердиною згодом увійшли до знятого пропагандисткою Лені Ріфеншталь документальної стрічки «Олімпія»).

Повернувшись на батьківщину, японські легкоатлети віддали свої медалі місцевому ювеліру, щоби той розрізав їх навпіл, а потім поєднав срібні половинки із бронзовими. Так з'явилися єдині в історії спорту срібно-бронзові медалі дружби Нісіди-Ое, які досі є символом шляхетності та поваги до суперника.

Як японські олімпійці медалі ділили_1
Читайте також:
Політика
Ворог прагне знищити українську згуртованість, тому розпалює конфлікти всередині нашого суспільства. Одним із них є так зване мовне питання.
12 листопада, 11:45
Полтава
Ви — опора нації. Ваша праця — безцінний дар для поколінь, які зростають. Вам завдячують юні українці за наданий квиток у майбутнє.
01 жовтня, 18:57
Війна
Попереду шалені повоєнні роки. Вижити у цьому лихолітті буде важче, ніж на фронті...
01 жовтня, 16:39
Життя
Слово одного старого карпаторуського боярина іменем Горзова...
27 серпня, 21:31
Світ
Начебто нічого особливого, просто щемлива сцена на фото: чоловік читає газету, а поряд стоїть його дружина...
26 серпня, 16:01
Війна
Переважна більшість населення України хоче, щоби війна скоріше закінчилася. Від умовного Лиману до Хуста люди прагнуть не помічати її...
19 липня, 20:02