Як японські олімпійці медалі ділили

ІСТОРІЯ
15.10.2023, 10:23
Як японські олімпійці медалі ділили
Фото: Google

Жителі Країни висхідного сонця виховували потомство на цінностях честі. Шляхетність, якою надихаються на Заході, у них досі у крові.

На Олімпійських іграх 1936 роки японські стрибуни з жердиною Сюхей Нісіда і Суео Ое показали однаковий результат. Обидвоє були другими після лідера — американського легкоатлета Ерла Мідовза.

Відтак, аби визначити, хто з японських спортсменів має отримати срібну, а хто бронзову медаль, судді оголосили про проведення додаткового спарингу. Але змагатися один з одним вони відмовилися, вважаючи таку дуель нижчим за власну честь (і Сюхей Нісіда, і Суео Ое походили з аристократичних родів — прим. ред.).

Тоді у суддів не виявилося інших засобів, як тільки за жеребом присудити срібло Нісіді, натомість Ое дісталася бронза. (Ці змагання зі стрибків із жердиною згодом увійшли до знятого пропагандисткою Лені Ріфеншталь документальної стрічки «Олімпія»).

Повернувшись на батьківщину, японські легкоатлети віддали свої медалі місцевому ювеліру, щоби той розрізав їх навпіл, а потім поєднав срібні половинки із бронзовими. Так з'явилися єдині в історії спорту срібно-бронзові медалі дружби Нісіди-Ое, які досі є символом шляхетності та поваги до суперника.

Як японські олімпійці медалі ділили_1
Читайте також:
Життя
Завжди вкладайтеся у компетентність дітей і розвивайте себе, досягайте нових висот. Не бійтеся дратувати сміливістю та відвагою своїх ідей.
03 червня, 14:54
Спорт
Пам'ятаєте кенійського легкоатлета Абеля Мутаї? Він — чемпіон Африки з бігу 2012 року і бронзовий призер Олімпійських ігор у Лондоні.
19 травня, 15:42
Мистецтво
Такі постаті з'являються на світ рідко, поєднуючи у собі мистецький хист і талант політика. Мова про Ігнація Падеревського (1860-1941).
19 травня, 07:59
Історія
Якщо у країні бракує офіцерів, тоді дуже складно організувати армію. Ці слова промовив на зламі XVIII-XIX сторіч перший імператор Франції.
15 травня, 21:47
Війна
Відповідь на, задавалося б, цілком риторичне запитання очевидна. Але як завжди, не все так просто і не все однозначно...
10 травня, 07:19
Життя
Відомий німецький письменник міжвоєнного періоду здобув світову славу своїми пацифістськими творами. Проте не мав сімейного щастя.
26 березня, 19:14