Як японські олімпійці медалі ділили

ІСТОРІЯ
15.10.2023, 10:23
Як японські олімпійці медалі ділили
Фото: Google

Жителі Країни висхідного сонця виховували потомство на цінностях честі. Шляхетність, якою надихаються на Заході, у них досі у крові.

На Олімпійських іграх 1936 роки японські стрибуни з жердиною Сюхей Нісіда і Суео Ое показали однаковий результат. Обидвоє були другими після лідера — американського легкоатлета Ерла Мідовза.

Відтак, аби визначити, хто з японських спортсменів має отримати срібну, а хто бронзову медаль, судді оголосили про проведення додаткового спарингу. Але змагатися один з одним вони відмовилися, вважаючи таку дуель нижчим за власну честь (і Сюхей Нісіда, і Суео Ое походили з аристократичних родів — прим. ред.).

Тоді у суддів не виявилося інших засобів, як тільки за жеребом присудити срібло Нісіді, натомість Ое дісталася бронза. (Ці змагання зі стрибків із жердиною згодом увійшли до знятого пропагандисткою Лені Ріфеншталь документальної стрічки «Олімпія»).

Повернувшись на батьківщину, японські легкоатлети віддали свої медалі місцевому ювеліру, щоби той розрізав їх навпіл, а потім поєднав срібні половинки із бронзовими. Так з'явилися єдині в історії спорту срібно-бронзові медалі дружби Нісіди-Ое, які досі є символом шляхетності та поваги до суперника.

Як японські олімпійці медалі ділили_1
Читайте також:
Опінії
Свої символи, своя мова, свої традиції, своя культура... Саме це й робить Україну Україною, де немає малоросів, хохлів і Homo Sovietucus.
02 січня, 21:42
Опінії
Силу волі й жагу до життя українців не вдалося зламати. Те, про що у школах не розповідають дітям, а дарма, бо нація виховується змалечку.
30.12.2024, 21:45
Війна
Деякі вчені уми самовито стверджують, що за минулі 300 років тривалість життя людства збільшилася. А з нею подовжився період інфантильності.
30.10.2024, 07:14
Політика
Завдяки наполегливості США, Україна «зміцнила» свою обороноздатність. Від своєї ядерної зброї та стратегічної авіації до коктейлів Молотова.
23.10.2024, 19:21
Історія
Військо I-ї Французької імперії мало свій кодекс честі. На відміну від європейських сусідів там цінували життя, навіть заклятих ворогів.
13.10.2024, 16:21
Опінії
Західні політики, урядовці й інтелектуали вважають, що можна повернути час назад. Людська історія і життєвий досвід доводять, — це помилка.
15.09.2024, 18:49