Коли ми втрачаємо співчуття?

01 травня, 15:36
Коли ми втрачаємо співчуття?
Фото: Facebook

Місис Джамбо любила свого сина-слоненя всім серцем. Їй було байдуже, що його вуха виростають велетенськими, адже зовнішність не головне...

Днями довелося розмірковувати про долю мультиплікаційного персонажа, на ім'я Дамбо. А саме, — про сцену, де люди замикають маму слоненяти, називаючи її «шаленою» твариною, просто тому, що вона хотіла захистити своє дитинча.

Підступні особи з мандрівного цирку цілеспрямовано роз'єднали їх, а маленький Дамбо просто хотів бути поруч із мамою. Це ж так природно, бажати родинного затишку і сімейного щастя у колі своїх.

Пам'ятаю, як сильно ця сцена поранила мене у дитинстві. Я відчувала це і так само знала, що це неправильно, але потім усе частіше запитувала себе:

В який саме момент ми перестаємо відчувати так глибоко, коли втрачаємо співчуття?

У дитинстві ми бачимо страждання та переживаємо, хоч і не питаємо, «просто це так» або ж хтось цього заслуговує. Ми не думаємо про гроші, традиції чи промисловість, щобільше, просто відчуваємо, плачемо, коли тваринам завдають болю.

Ми сердимося й гніваємося, коли щось відбувається несправедливо, а потім поступово суспільство каже нам зупинитися й прийняти неминучу дійсність. Ми чуємо: «Таке життя... Не будь таким чутливим. Тварини тут для нас просто засіб».

Нам кажуть брати речі, які ми колись вважали неправильними, але що, якщо ця дитяча емпатія була слабкістю? Що, якщо це була правда до того, як світ спробував змусити нас забути?

Отже, хочеться питатися — коли, на вашу думку, ми втрачаємо співчуття і чому? І тим, хто ніколи не дозволяв суспільству заглушувати своє співчуття — тим, хто відстоював те, у що вірив, навіть коли світ казав їм не робити цього — варто захоплюватися.

Ви весь цей час боролися за те, що правильно, а решта із нас просто наздоганяє. Можливо, нам не потрібно «виростати» із турботи, потенційно нам просто потрібно знову у неї врости.

Коли ми втрачаємо співчуття?_1
Автор : Ольга Мудра
Читайте також:
Опінії
3 роки стійкості України у світі нагадує реформацію Мартіна Лютера. Цей німецький священнослужитель кинув виклик папському престолу.
22 квітня, 13:46
Світ
Тлумачний словник стверджує, що емпатія є чуйним ставленням до чийого-небудь горя, чиїхось переживань. США ніколи не були співчутливими.
08 квітня, 08:24
Опінії
Ті, для кого американських консерваторів уособлював Рональд Рейґан, а потім Джон Маккейн, шоковані тим, що відбувається. США грають за РФ.
18 березня, 14:53
Політика
Попри те, що деякі співробітники ТЦК і СП не янголи, здебільшого вони — воїни. Отруєне ворожими вкидами суспільство не хоче бачити правду.
18 лютого, 19:28
Життя
Справжнє зло, навіть коли діє достатньо відкрито, — маскується під добро. Воно використовує благородні ідеї та маніпулює свідомістю інших.
09 лютого, 19:52
Опінії
Свої символи, своя мова, свої традиції, своя культура... Саме це й робить Україну Україною, де немає малоросів, хохлів і Homo Sovietucus.
02 січня, 21:42