Укробуддизм у християнському прочитанні

3 роки стійкості України у світі нагадує реформацію Мартіна Лютера. Цей німецький священнослужитель кинув виклик папському престолу.
«Ти залишаєш у моєму серці незабутні спогади! До побачення, народе-друже», — цими словами ввечері, 27 червня 2001 року, святий Папа Іван Павло ІІ на львівському летовищі прощався з Україною. Понтифік стверджував, що «із великою тугою» покидає цю землю.
Тоді я був ще у званні рядового і нас направили на організацію безпеки молитви й Божественої Літургії Івана Павла ІІ у Києві. Навіть вдалося зблизька роздивитися папамобіль.
«Ніхто неспроможен любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає», — ці слова Ісуса, записані у 15-му розділі Євангелії від Івана, лягли в основу проповіді Святішого Отця в той його візит. Але, схоже, що все змінилося...
У липні 2024 року Тулсі Ґаббард відвідала Ватикан для зустрічі щодо питань «миру й злагоди». Ніде не оголошений і не прокомунікований захід був організований людьми, які мають досить дивні контакти; одним із них був Пьєр Луврьє.
Позавчора у Ватикані неочікувано і терміново опинився Джей Ді Венс, який із ненульовим ступенем вірогідності може стати наступним президентом США. За умови того, що нині спочилому у Бозі понтифіку Франциску I вже навіть сидіти було складно, про що сам Венс говорив у своїх постах.
3 роки стійкості України у світі, в якому конструкція влади все ще побудована на сприйнятті «делегування влади від Бога», мають значення реформації Мартіна Лютера. Те той, який кинув виклик папському престолу, сказавши, що кожен сам несе свою відповідальність перед Господом за свої вчинки.
До речі, врешті решт Реформація була, фактично, перемелена католицькою інфраструктурою. Так, звісно, якісь зміни та якась децентралізація відбулася.
Однак, ні у протестантських вірян, ні у англіканських — немає такої потужної світової влади як у Папи. А у 1999 році була підписана Спільна декларація про доктрину виправдання — документ, який нівелює розбіжності між різними церквами.
Тобто, Папа і його престол, фактично, залишаються намістниками Бога на землі, а отже, — концепція делегування влади Господом конкретним особам залишається непорушною. Що ж це означає?
Це означає, що якщо пітун каже, що хоче Україну, — то це така воля Божа, і обмежена вона може бути тільки словом Донні Трампа, бо його слово — це теж «воля Божа». По суті, Україна — це і є Мартін Лютер, який ставить увесь цей фестиваль під питання.
І тому, це збурення, яке нікому не вигідне — ніхто не любить. Тому, Франциску раз по раз підкидали різні заходи та фразочки, які так тероризували й дратували вірян в Україні.
У разі, якщо Україна переможе — це нібито підважить «Божу волю» пітуна. А, якщо нам може бути насрати на «Божу волю» пітуна, то, хто, в такому разі нас зупинить.
Щоби зламати вам мозок фінально — подумайте, як найкраще можна перекласти українською мовою словосполучення «free will» (московською «свободная воля»; латиною «liberum arbitrium»). Але це взагалі трошки інше.
Українською не можна сказати «вільна воля», бо це масло масляне, а якщо воля є, то вона a priori не може бути невільною. «Воля» — це те що ламає всю концепцію божественої влади, тому не можна допустити, щоби ця пошесть ініціювала народи старої Європи на розвиток і вивела їх з ситого сну.