Який брехливий ухилянт, такий і його міністр

ПОЛІТИКА
21 травня, 10:05
Який брехливий ухилянт, такий і його міністр

Мінкульт анонсує «трансформацію» єдиного ЗелеМарафону.

На початку війни Єдиний телемарафон забезпечував правдиве і оперативне інформування, але сьогодні українці хочуть отримувати дещо іншу інформацію.

З цієї причини на телемарафон чекає трансформація, розповів виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв в інтерв’ю «Главкому».

Карандєєв наголосив, що трансформації відбуватимуться, проте відмовився розкривати деталі до моменту отримання конкретних результатів.

«Що люди хочуть сьогодні? Більше практичної інформації, цільової, з лінії фронту. Вони хочуть бачити більше воєнкорів, більше розуміння того, що відбувається, де відбувається. Разом з тим слід дотримуватися інформаційного балансу, маю на увазі чутливий контент», – розповів він.

Виконувач обов’язків міністра розповів, що всі канали, які до повномасштабної війни були доступні у Т2, пішли у телемарафон.

«Деякі канали з Т2 випали: «Еспресо», «Прямий», «П’ятий». Аудиторія цих каналів просто пішла їх дивитися в інтернет, вона ж нікуди не ділася. Тобто монополії інформаційної не склалося в країні. Хто кого хоче – того і дивиться. Люди за два роки звикли до нових форматів», – зауважив в.о. міністра.

Карандєєв зауважив, що після повномасштабного вторгнення Єдиний телемарафон забезпечив людей перевіреною і нецензурованою інформацією. Він наголосив, що вона хоч  не була повною, але точно не фейковою.

«Також на початку повномасштабної війни був виклик, коли майже всі великі телевізійні компанії одразу опинилися у фінансовій скруті. Обвалився повністю рекламний ринок, і за які кошти було існувати? Конфігурація, яка була сформована, дозволила забезпечити роботу найбільш потужних телеканалів, які забезпечують сталість інформаційного процесу в країні», – зазначив він.

Ростислав Карандєєв також прокоментував питання ефективності фінансування «Суспільного» та інших каналів, які мовлять за державний кошт, яке нещодавно обговорювала мережа. За його словами, у ЄС та США, скільки би це не коштувало, є фінансування суспільного мовлення з державних коштів.


У Держдепі США заявили, що влада обмежує свободу слова в Україні.

У квітні Державний департамент США опублікував «звіт про стан справ із правами людини в Україні».

Наводимо переклад цієї частини звіту Держдепу США:

Конституція та закон передбачали свободу вираження поглядів, у тому числі для преси та інших ЗМІ, але влада не завжди поважала ці права.

Президент Зеленський підписав указ про введення воєнного стану в лютому 2022 року після повномасштабного вторгнення росії в Україну, що дозволило подальше обмеження ЗМІ та свободи ЗМІ.

Наприклад, національний телемарафон — змінна платформа каналів, які дотримуються урядової лінії щодо репортажів про війну — забезпечив безпрецедентний рівень контролю над телевізійними новинами у прайм-тайм.

На додаток, деякі ЗМІ повідомили про відсторонення від вигідних контрактів на наземне мовлення та тиск з боку Офісу президента ще навесні 2022 року.

Уряд забороняв, блокував або накладав санкції на ЗМІ та окремих журналістів, які вважалися загрозою національній безпеці або які висловлювали позицію, яка, на думку влади, підривала суверенітет і територіальну цілісність країни.

Деякі оратори, які критикували уряд, також були занесені до чорного списку урядових програм новин.

Журналісти-розслідувачі, які критикували уряд, інколи ставали мішенню негативних кампаній у соціальних мережах, іноді через дружні до уряду канали. Інші практики продовжували впливати на свободу ЗМІ, включаючи самоцензуру.

У 2024 році українці заплатять за Єдиний ЗелеМарафон ще понад пів мільярда гривень.

Найбільший контракт на 2024 рік вартістю 190 млн грн узяло ТОВ «Ми - Україна». Ціна години контенту для «Єдині новини #UAразом» не змінилась - 196 тис грн. Фірма з’явилась в телемарафоні «МПІУ» в кінці 2022 року.

Після того, як «Новинна група Україна» Ріната Ахметова здала свою ліцензію державі, а її тележурналісти перейшли на новий телеканал «Ми - Україна». За чиї гроші фінансувався телеканал до отримання першого державного підряду - невідомо. Бенефіціаром нової фірми є Ігор Петренко. За даними видання «Детектор медіа», це директор департаменту внутрішньої політики Міжнародного центру перспективних досліджень, а фінансувати канал могли нібито через «Енергоатом».

Решту замовлень розподілили між телеканалами традиційних олігархів, як і минулого року.

ТОВ «СЛМ Новини» Віктора Пінчука отримало цьогоріч два замовлення на суму майже 190 млн грн. У тому числі 142 млн грн – на «Єдині новини #UAразом» по 158 тис. грн за годину та 48 млн грн – на «Freeдом» по 90 тис грн за годину. При цьому в минулому році ціни від цієї фірми були на 9% нижчими – 143 тис грн і 82 тис грн за годину відповідно.

Група Ігоря Коломойського взяла 187 млн грн. Зокрема ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1» дали 139 млн грн на «Єдині новини #UAразом» по 155 тис грн за годину, а Іноземне підприємство «1+1 Продакшн» – 48 млн грн на «Freeдом» по 92 тис грн за годину. У минулому році ціни були на 9% нижчими – 141 тис грн і 84 тис грн годину відповідно.

Угод з телеканалом «Інтер» в «Прозорро» досі немає.

Ці телеканали – не єдині учасники телемарафонів. Також у них бере участь «Парламентський телеканал «Рада». Але державний телеканал виготовляє контент не сам, а замовляє його ТОВ «Кінокіт», і за час вторгнення заплатив їй вже 228 млн грн. Фірму раніше відносили до сфери впливу Кирила Тимошенка, колишнього заступника голови Офісу президента, який курував телемарафон. Наразі фірма належить Юлії Дроздовій, випускниці Української кіношколи, заснованої дружиною Кирила Тимошенка.

Загальна сума платежів приватним каналам за контент для марафонів становила 1,21 млрд грн.

Отримувачі коштів на виробництво контенту для Єдиного телемарафону та «Freedom» (з 1 березня 2022 року по 25 березня 2024 року) Сума, грн
«Студія 1+1» та «1+1 Продакшн» від МПІУ 292 532 285
«СЛМ Новини» від МПІУ 290 691 761
«Кінокіт» від «Ради» 227 755 336
«Інтер» від МПІУ 216 687 244
«Ми-Україна» від МПІУ 183 636 278
Загалом: 1 211 302 904 

У квітні Денис Шмигаль відповів на петицію щодо переспрямування коштів, призначених для виробництва телемарафонів «Єдині новини» і телеканалу «FreeДом», на фінансування безпілотників та пікапів для ЗСУ. 

Як зазначено у відповіді, Шмигаль вважає це недоцільним.

У петиції йшлося про те, що телемарафони «Єдині новини» та «Фрідом» є надзвичайно дорогими для державного бюджету.

«За 2022 та 2023 роки на них було витрачено 2,13 млрд грн. За цю суму можна було б купити 21 515 квадрокоптерів DJI Mavic 3 або 4000 пікапів в доброму стані. На 2024 рік на фінансування телемарафонів вже заклали майже 2 млрд гривень», –  зазначив автор петиції Павло Білоус.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Позиція
А саме, грабунку, стеження за журналістами і політиками.
07 листопада, 11:55
Політика
В Україні хочуть запровадити в законодавство покарання за сталкінг та переслідування в соцмережах
14 жовтня, 10:04
Політика
Приватні джети та фуа-ґра для себе — суворий раціон для всіх інших. Такий порядок денний проштовхують західні адепти фройдомарксизму.
25 вересня, 19:23
Політика
Коміка Чиркова силою вивели зі сцени «Atlas Weekend», коли він зачитував передвиборчі обіцянки Зеленського
26 липня, 10:46
Політика
Верховний Суд відмовив «Еспресо» у справі щодо виключення з цифри
08 липня, 16:27
Світ
Свобода слова, друга поправка до Конституції? Не чули! У США закрили юридичний журнал із 123-річною історією за підтримку Палестини.
07 червня, 21:45