Який преЗЕдент, такі й міністри: Олександра Ткаченка впіймали на корупції

ПОЛІТИКА
17.12.2021, 12:28
Який преЗЕдент, такі й міністри: Олександра Ткаченка впіймали на корупції
Фото: Google

Очільник вітчизняного міністерства культури здійснив фіктивну оборудку на 14 мільйонів гривень; але у правоохоронців до нього питань немає.

Про це свідчить виправлена декларація Олександра Ткаченка для Національного агентства з питань запобігання корупції, частково викладена журналістом Олексієм Комахою.

За його словами, йдеться про продаж цінних паперів і корпоративних прав на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа Крос" (код ЄДРПОУ 39724812).

Який преЗЕдент, такі й міністри: Олександра Ткаченка впіймали на корупції_1
Який преЗЕдент, такі й міністри: Олександра Ткаченка впіймали на корупції_3

«На момент угоди Ткаченко та його дружина Ганна володіли акціями різних іноземних компаній, наприклад, однією акцією американської корпорації APPLE INC вартістю 7,8 тис. грн. Ганна також є власницею 72 акцій фірми "Equity Residential" (Чикаґо) сумарною вартістю 107 тис. грн. Ця фірма інвестує, головним чином, у нерухомість, зокрема – у квартири в США. Також дружина міністра володіє 77-ма акціями американської інвестиційної корпорації "SPDR State Street Global Advisors" на суму 512 тис. грн. Це – один з найбільших інвестфондів США, під керуванням якого активи понад 3 трлн доларів. Фонд вкладає гроші клієнтів в багатьох країнах світу в різні активи. Жінка Ткаченка має ще 64 акції інвесткомпанії "Vanguard" (Пенсильванія) загальною вартістю 152 тис. грн.

Крім того, в 2020 році було передано у "траст" і найбільшу фірму, яка належить Ткаченкові – ПП "А. Т. Трейдинг" з капіталом 15,6 млн грн. Фірма перебуває в стані ліквідації з 25 вересня 2018 року та навряд чи може бути продана. Міністр не зазначає, які саме компанії та цінні папери він продав торік за шалені 14 млн грн. Але якщо навіть уявити, що подружжя позбавилось усіх своїх акцій, то за них ніхто не дав би такі гроші. Як правило, для подібних оборудок знаходиться щедрий покупець, який заздалегідь отримав на придбання цінних паперів гроші від самого продавця (у нашому випадку  – від міністра). Або, наприклад, гроші покупцю потрапляють від людей, які щиро дякують міністру за розвиток культури та інформаційної політики в Україні», – стверджує Олексій Комаха.

На думку журналіста, наведені вище факти яскраво доводять: Зе-міністр Ткаченко особисто здійснив "відмивання" (тобто, легалізацію – прим. ред.) багатомільйонних коштів.

«Фірма, яка придбала акції у голови мінкульту – це ТОВ "Альфа Крос" зі статутним фондом 6 млн грн. Вона належить підставним особам: Вікторії Дедіщевій, яка за сумісництвом працює адвокатом, та Андрію Самченку, зареєстрованому  в окупованому Донецьку. Компанія, нібито, надає послуги з кредитування фізичних осіб, фінансового лізингу та скуповує борги банківських позичальників. Але на ринку вона не відома. За результатами перевірки аудиторами компанії "Device Group Audit Company" звітності ТОВ "Альфа Крос" за 2020 рік фірма займається підробкою документів на великі суми. Торік фірма протиправно завищила дебіторську заборгованість на 69 млн грн. Усього "Альфа Крос" тільки у 2018-2019 роках надала своїм клієнтам понад 57 млн грн фінансових позик, які переважно є сумнівними та не обслуговуються», – наголосив Олексій Комаха.

Журналіст переконаний, що за компанією "Альфа Крос" стоїть ніхто інший як олігарх Ігор Коломойський, який допомагає своїм бізнес-партнерам, зокрема таким як Ткаченко, "відмивати" брудні кошти.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", парламентар із фракції "Слуга народа" Руслан Горбенко має бізнес із луганськими терористами.

Читайте також:
Кримінал
Депутата спіймали на «гарячому» під час отримання хабара у розмірі 558 тис. грн
28 січня, 19:23
Опінії
...Це – не адюльтер, це – державна зрада!
20.12.2021, 09:42
Опінії
Або як скажений принтер підключали до трьохсот вісімдесяти тисяч вчительських ноутбуків...
06.12.2021, 09:47
Політика
Ліза Богуцька повідомила, що тепер не буде відвідувати телеканали. От тільки не уточнила, коли вона востаннє там була
25.11.2021, 14:48
Опінії
Статистика зграї – доволі цікава річ.
16.11.2021, 09:17
Економіка
У вересні 2020 році українцям було нараховано 8,3 млрд гривень плати за комунальні послуги. А у вересні 2021 року уже 11 млрд грн.
10.11.2021, 14:45