«Яремчук: Незрівнянний світ краси»

МИСТЕЦТВО
10.08.2024, 11:17
«Яремчук: Незрівнянний світ краси»

В український прокат вийшов документальний фільм про Назарія Яремчука

На екрани кінотеатрів вийшов документальний фільм про першу українську попзірку – співака Назарія Яремчука, який зробив важливий внесок у розвиток вітчизняної музичної культури.

Фільм має назву «Яремчук: Незрівнянний світ краси». Розповідає він про становлення легенди, також передає культурну атмосферу 1970-1980-х років в Україні.

«Яремчук: Незрівнянний світ краси»_1

Виробництво стрічки здійснила компанія KNIFE! Films.

Режисером є Артем Григорян, автором ідеї та продюсером – донька співака Марія Яремчук.

У процесі створення фільму автори також використали сімейні архіви виконавця (фотоальбоми та відеокасети), архіви героїв фільму, зокрема матеріали, що зберігаються у Центральному державному аудіовізуальному та електронному архіві.

«Ідея виникла до початку повномасштабного вторгнення. На створення спонукав той факт, що очевидці та творці основ україномовної попсцени, естради – не вічні, як би це не звучало… Ми повинні знати своїх героїв, і зараз це вже починає бути мейнстримом, що дуже круто», – вважає Марія Яремчук, співачка та виконавча продюсерка фільму.

У межах промокампанії до фільму створений альбом каверів під назвою «Re: Яремчук».

Послухати альбом можна на усіх платформах – Spotify, Apple Music, Youtube Music.

Робота над платівкою почалася ще до початку повномасштабного вторгнення. Кавери на пісні Назарія Яремчука:

  • «Коли заснули сині гори» від гурту Kazka

«Немає єдиного фактора, через який українська культура стала відомою у всьому світі. Проте такі митці, як Назарій Яремчук, зробили її зрозумілою кожному, попри мовний бар'єр. Коли лунає будь-яка з його пісень, одразу повертаюсь думками в щось дуже рідне і без слів зрозуміле», — говорять музиканти.

  • «Усміхнися мені» від Jamala

Пісня «Усміхнися мені» написана 1990 року і є частиною альбому «Чумацький шлях».

«Я у захваті від лірики, від музики, тому й обрала цю пісню. Сподіваюсь дуже, що і фани саме цієї пісні оцінять мою версію, і хочеться, щоб люди, які не знають, хто такий Назарій Яремчук, почули. Хай для них вона звучатиме як супернова композиція. Маємо знати свою історію», — поділилася враженнями про роботу над кавером Джамала.

  • «Два перстені» від Pianoboy

До альбому також увійшов кавер від Pianoboy на пісню «Два перстені», яку в 1973 році написав Володимир Івасюк.

«На мою думку «Перстені» одна з найкрасивіших українських пісень і музично і лірично. Хоча ми записували її ще у 2021 році, версія «Pianoбой», на мою думку, вийшла з нотками ностальгії, ніби дивишся сон про прекрасні часи, яких більше вже не буде, але які завжди житимуть десь біля серця», — розповів музикант.

Він додав: щоб підкреслити «аналоговість», до запису долучили 10 музикантів, які грали одночасно в студії наживо, як це робили колись.

  • «Гай, зелений гай» від гурту Adam

Фронтмен гурту Михайло Клименко поділився, що саме цю пісню співали його батьки у дитинстві, а також слухали її наживо у виконанні Яремчука на одному з концертів.

«Дуже радий, що саме сьогодні виходить збірка пісень Назарія Яремчука, це необхідно суспільству! Дуже радий бути в команді людей, які створювали фільм, а також виконати одну з пісень в збірці!» — додає музикант.

  • «Запроси мене у сни» від гурту «Друга ріка»

Фронтмен гурту Валерій Харчишин розповідає: з одного боку, тішить, а з іншого — засмучує, що незнайомі з творчістю Яремчука, коли вперше слухали цю пісню у виконанні «Другої ріки», вважали, що це трек їхнього авторства.

«Але це надихає закликати українців формувати свою ідентичність, а для цього — згадати своє ім'я, своє коріння та звернути увагу на національну культурну спадщину, зокрема музичну!» — додає музикант.

  • «Квітка Розмарія» від Ivan Navi

Музикант розповів, що «Квітка Розмарія» — одна з його найулюбленіших пісень.

«Для мене цікавим було зробити кавер на пісню, яка, можливо, не була у всіх на вустах, як десятки добре знаних хітів цього легендарного артиста, але яка особисто мені звучить тією епохою внутрішньої свободи, молодості і музичного бунтарства в важких умовах для всієї української культури», — додає він.

  • «Стожари» від Володимира Дантеса

Дантес розповідає, що «Стожари» — це улюблена пісня його матері.

«В «Стожарах» я зробив куплети та приспіви в трьох різних жанрах, але так, щоб між собою вони були співзвучними. Головною метою було не переспівати, а подивитись на цей хіт по-новому. Хоча третій куплет я наблизив максимально до оригіналу. На мою думку, вийшло дуже класно, і сподіваюся, що сподобається усім», — розповідає співак.

  • «Сонце в твоїх очах» від Balsam

«Для мене було дуже важливим взяти участь в проєкті Re:Yaremchuk, адже я пишаюсь своїм видатним земляком та захоплююсь ним як митцем», — розповідає музикант.

Він додає, що з інструменталом до пісні допоміг інструменталіст Михайло Мелкумян.

«Також дуже раджу подивитись фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси», який якраз вийшов в прокат, бо це надзвичайно потужна стрічка про легенду попсцени та нашу історію».
  • «Запитай у серця від гурту» від гурту Tember Blanche

«Ми її відчули не так, як оригінал, а зробили більш ліричну версію і таку мрійливу, тому що ми дуже любимо, як і ліричний герой пісні, згадувати нашу першу зустріч — як почалася наша історія кохання», розказали виконавці про процес створення пісні.

  • «Водограй» від гурту O.Torvald

У гурті розповіли, що одразу погодилися на пропозицію записати кавер для альбому, адже «цінуємо те, що роблять сучасні українські зірки для сучасної української культури».

«Нам завжди подобався «Водограй» і те, як цю пісню співав Назарій Яремчук. Тому ми відразу взялися до справи і зробили свою інтерпретацію треку так, як ми її відчуваємо. Яремчук залишається в наших серцях назавжди», — додають музиканти.

Читайте також:
Історія
Процеси уподібнення та розподібнення — не лише мовознавчі терміни. Вони глибоко вкорінені в історію взаємин українців із сусідами.
09 січня, 17:37
Життя
Головні священники церкви християн утвердили Різдво Христа на третій день після найдовшої ночі в році
27.12.2024, 17:39
Опінії
Наша історія, у своїй повноті, ще й у шляхетстві й лицарстві.
23.12.2024, 10:19
Історія
Історик Грицак розповів про своє бачення російського в культурі України
24.08.2024, 13:10
Політика
Почесний і доволі символічний титул надано естонському місту Нарва. Так, після тривалих обговорень, вирішило конкурсне журі.
01.07.2024, 08:25
Історія
Гітара культового британського музиканта пішов з молотка у нью-йоркському Hard Rock Cafe.
30.05.2024, 17:49