Єдине, що може утримати українців після війни в Україні – це свобода!

09 серпня, 16:00
Єдине, що може утримати українців після війни в Україні – це свобода!
Фото: Facebook

Всі наші зміни мають бути лише у контексті невідворотного набуття членства у НАТО та ЄС. І не треба вважати, що це неможливо...

Єдине, що може утримати українців після війни в Україні – це свобода. Свобода – жити у країні, яка відстояла свою незалежність у війні з однієї із найжорстокіших сучасних диктатур в історії людства і свобода не залежати від бюрократії нехай і благополучних, але чужих для мігрантів суспільств.

І тому після війни треба негайно відновити усі свободи, призупинені на час дії воєнного стану. Свобода обирати й бути обраним у владу, свобода вільно говорити та діяти, – це невіддільа частина України, без збереження якої неможливе збереження української ідентичності.

Свобода підприємництва має стати візитною карткою країни. Відверто кажучи, у нас просто немає іншого виходу, бо жодним іншим чином утримати й зацікавити інвестувати в геополітично складну Україну просто неможливо.

Приватна власність в Україні має стати святою. І всіх, хто захоче «забрати і поділити» або кошмарити бізнес "перевірками" треба жорстко карати, бо недоторкана приватна власність – це не лише робочі місця, а і безпека.

Іноземні інвестиції та заводи світових компаній, розташовані поближче до російських кордонів – це ще один аргумент для Заходу захищати Україну від нових загроз. Лібералізація бізнесу та тотальне зменшення податків – це абсолютно реалістичний план з огляду на те, що Захід вже бере на себе значні фінансові зобов’язання по відновленню України.

А ці кошти треба витрачати не на "проїдання", – на створення в Україні самодостатньої динамічної економіки!

Професійна армія з дуже високими зарплатами – це надпотужний аргумент мати впевненість у майбутньому України. Фінансування такої оснащеної потужної армії – це предмет перемовин із Заходом.

Зокрема, і про гарантії безпеки до вступу в НАТО. А Захід на це піде, бо там чудово розуміють, що ЗСУ захищають і їх теж.

Гуманітарна політика – це створення сприятливого середовища, яке можна буде знайти лише в Україні, а ще – це безпека. Там, де менше ошмать "руцкого міра" – там менше війни.

Якщо у питаннях економіки потрібна лібералізація, то тут треба невпинне плекання власної ідентичності. Так, як це робиться у переважній більшості успішних країн, де захищають своє розуміння історії, культури та майбутнього.

Наука та освіта – це окрема стратегія. В Україні державні інвестиції у інтелект ніколи не були пріоритетом, а зарплати у сфері науки та освіті – просто ганебні.

Це має раз і назавжди змінитися. Конкурентна освіта та наука – не лише збереже молодь та науковий потенціал в Україні, а і може привернути науковців з інших країн, – тих, за якими полюють у світі передові економіки.

Найбільший капітал сучасної економіки – це ідеї та ясні голови, а їх можуть привернути не гулагівські "шарашки", які вже, певно, хтось мріє маштабувати на всю Україну, а перспективи, свободи і гроші. Завдяки ним в України будуть свої найсучасніші технології та своє новітнє озброєння.

І останнє: всі ці зміни мають бути лише в контексті невідворотного набуття членства в НАТО та ЄС. І не треба вважати, що це неможливо, бо колись хтось вважав, що для України неможливо отримати "безвіз", або асоціацію з ЄС, або – бити Росію на полі бою...

Як колись були і ті, що не вірив у розпад СССР, або об'єднання Німеччини. Все можливо і в основі цих змін мають бути вільні громадяни.

Не відгороджені від світу стінами, а інтегровані зі світом правами, можливостями, повагою та визнанням.
Автор : Сергій Таран
Читайте також:
Опінії
Проте тільки національно свідомі воїни, які знають ціну життя, й не позбавлені інтелектуальних здібностей, здатні змінити державу на краще.
17 вересня, 20:52
Блоги
Анархія не притаманна українцям, навіть попри таке явище, як Махновщина. Бо, що було, – загуло і нині час мурувати нову українську державу.
31 серпня, 16:49
Полтава
Зе-влада паразитує на війні та, що найгірше, кидає у топку найголовніший і невідновлювальний ресурс, який має Україна – людей!
17 серпня, 20:50
Опінії
Хочемо дорости до "великої політики" – мусимо навчитися спокійно і твердо декларувати свої національні інтереси. Третього не дано!
06 серпня, 20:06
Опінії
Коли закінчиться війна, більшість продовжить займатися тим, чим і займалася. Хто крав – крастиме, а того, хто здавав – візьмуть у поліцію.
02 серпня, 16:52
Опінії
Українську молодь відвертають від Героїв Нації медіашлаком. Маємо виправити цю ситуацію заради пам'яті про наших полеглих захисників.
01 серпня, 20:19