Єдине, що може утримати українців після війни в Україні – це свобода!

09.08.2023, 16:00
Єдине, що може утримати українців після війни в Україні – це свобода!
Фото: Facebook

Всі наші зміни мають бути лише у контексті невідворотного набуття членства у НАТО та ЄС. І не треба вважати, що це неможливо...

Єдине, що може утримати українців після війни в Україні – це свобода. Свобода – жити у країні, яка відстояла свою незалежність у війні з однієї із найжорстокіших сучасних диктатур в історії людства і свобода не залежати від бюрократії нехай і благополучних, але чужих для мігрантів суспільств.

І тому після війни треба негайно відновити усі свободи, призупинені на час дії воєнного стану. Свобода обирати й бути обраним у владу, свобода вільно говорити та діяти, – це невіддільа частина України, без збереження якої неможливе збереження української ідентичності.

Свобода підприємництва має стати візитною карткою країни. Відверто кажучи, у нас просто немає іншого виходу, бо жодним іншим чином утримати й зацікавити інвестувати в геополітично складну Україну просто неможливо.

Приватна власність в Україні має стати святою. І всіх, хто захоче «забрати і поділити» або кошмарити бізнес "перевірками" треба жорстко карати, бо недоторкана приватна власність – це не лише робочі місця, а і безпека.

Іноземні інвестиції та заводи світових компаній, розташовані поближче до російських кордонів – це ще один аргумент для Заходу захищати Україну від нових загроз. Лібералізація бізнесу та тотальне зменшення податків – це абсолютно реалістичний план з огляду на те, що Захід вже бере на себе значні фінансові зобов’язання по відновленню України.

А ці кошти треба витрачати не на "проїдання", – на створення в Україні самодостатньої динамічної економіки!

Професійна армія з дуже високими зарплатами – це надпотужний аргумент мати впевненість у майбутньому України. Фінансування такої оснащеної потужної армії – це предмет перемовин із Заходом.

Зокрема, і про гарантії безпеки до вступу в НАТО. А Захід на це піде, бо там чудово розуміють, що ЗСУ захищають і їх теж.

Гуманітарна політика – це створення сприятливого середовища, яке можна буде знайти лише в Україні, а ще – це безпека. Там, де менше ошмать "руцкого міра" – там менше війни.

Якщо у питаннях економіки потрібна лібералізація, то тут треба невпинне плекання власної ідентичності. Так, як це робиться у переважній більшості успішних країн, де захищають своє розуміння історії, культури та майбутнього.

Наука та освіта – це окрема стратегія. В Україні державні інвестиції у інтелект ніколи не були пріоритетом, а зарплати у сфері науки та освіті – просто ганебні.

Це має раз і назавжди змінитися. Конкурентна освіта та наука – не лише збереже молодь та науковий потенціал в Україні, а і може привернути науковців з інших країн, – тих, за якими полюють у світі передові економіки.

Найбільший капітал сучасної економіки – це ідеї та ясні голови, а їх можуть привернути не гулагівські "шарашки", які вже, певно, хтось мріє маштабувати на всю Україну, а перспективи, свободи і гроші. Завдяки ним в України будуть свої найсучасніші технології та своє новітнє озброєння.

І останнє: всі ці зміни мають бути лише в контексті невідворотного набуття членства в НАТО та ЄС. І не треба вважати, що це неможливо, бо колись хтось вважав, що для України неможливо отримати "безвіз", або асоціацію з ЄС, або – бити Росію на полі бою...

Як колись були і ті, що не вірив у розпад СССР, або об'єднання Німеччини. Все можливо і в основі цих змін мають бути вільні громадяни.

Не відгороджені від світу стінами, а інтегровані зі світом правами, можливостями, повагою та визнанням.
Автор : Сергій Таран
Читайте також:
Опінії
На 11-й рік війни громадяни України, на жаль, ніяк не можуть зрозуміти: лиш об'єднавши зусилля проти ворога, зможемо досягти результату.
16 травня, 20:35
Полтава
Умови сучасної війни вимагають пристосування та постійних змін. Особливо, коли йдеться про технічне оснащення наших захисників.
09 травня, 14:43
Опінії
Чим довше затягується війна, тим важливішими стають ресурси. А чи відомо вам, який головний ресурс на війні?
23 квітня, 20:32
Полтава
«Зелені ямщики» готуються зустрічати з квітами московитів. Натомість селяни в області вкладаються у нашу спільну перемогу над ворогом.
22 квітня, 19:27
Полтава
Чиновники та депутати нашого краю здебільшого лишаються осторонь війни. Для них ніби не існує нічого, крім глибини власної кишені з грошвою.
18 квітня, 12:27
Опінії
Про консервативне прочитання капіталу... Долаймо зашкарублі колоніальні «норми», стереотипи взаємин та регуляції!
12 квітня, 13:41