Єрмак продався Лукашенку, – білоруська опозиція

ПОЛІТИКА
11.12.2021, 19:13
Єрмак продався Лукашенку, – білоруська опозиція
Фото: bastion.tv

Самопроголошений президент Білорусі та голова Офісу Зеленського налагодили тісну взаємовигідну співпрацю в енергетичній галузі.

Фактично, Олександр Лукашенко купив Андрія Єрмака, стверджує опозиційна діячка з Мінська Аня Новікова в одній зі спільнот у Facebook.

За її словами, схему заробітку обох можновладців на постачанні електрики в Україну можна сміливо оцінити кількома сотнями мільйонів американських доларів.

«Лукашенко купив собі ще одного союзника. Україна більше не допомагатиме народу Білорусі боротися з диктатурою. Верхівку сусідньої країни підкупили постачанням електроенергії, на якій гріє руки оточення президента Володимира Зеленського. Електроенергія купується через компанію-прокладку "Вектор Енерджі", зареєстровану в Об'єднаних Арабських Еміратах. Ця компанія близька до голови президентської фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давида Арахамії та голови Офісу Президента Андрія Єрмака. Схема полягає в тому, що фірма-прокладка купує електрику у "Беленерго" по $59 за 1 МВт, а продає українській стороні вже за $100. Весь надлишок залишається в еміратському офшорі – з нього не сплачуються податки ні до білоруського, ні до українського бюджету. Але це лише частина правди», – запевняє діячка білоруської опозиції.

Крім того, на думку Ані Новікової, купівля Києвом електрики у Мінська є частиною угоди, за якою держава Україна відмовляється від боротьби з режимом Лукашенка.

За інформацією опозиційної діячки, завдяки білоруському диктатору на кожному мегаваті учасники схеми одержують доларові надприбутки.

«Ситуація виглядає дивною, адже все це відбувається у той час, коли у нас у телевізорі ледь не війна з Україною. Зрозуміло, що це не просто так. Україна вже зобов'язалася не протидіяти Лукашенкові. А крім того, домовленості включають участь у схемі "гаманця" Лукашенка – підсанкційного олігарха Ніколая Воробья, якому надходить половина прибутку. Вірогідно, Зеленський сам перетворюється на Лукашенка – йому теж начхати на закони», — підсумовує Аня Новікова.

Зазначимо, що про схему постачання білоруської електроенергії через еміратський офшор та можливу причетність до нього Давида Арахамії раніше справді писали українські ЗМІ; однак імена безпосередніх учасників із білоруської сторони стали відомі вперше.

Олігарх Воробєй входить до Лукашенківського оточення вже понад 20 років і є одним із головних його фаворитів, покриваючи брудні справи Віктора Лукашенка.

В останні роки старший син білоруського диктатора й олігарх Воробєй отримали безпрецедентні привілеї у різних сферах бізнесу, зокрема монопольний контроль над транзитом російського вугілля через Білорусь до Європейського союзу.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що КГБ Республіки Білорусь за наказом так званого "аґрофюрера" створює фальшиві сторінки у Facebook.

Єрмак продався Лукашенку, – білоруська опозиція_1
Читайте також:
Світ
Німеччина домовилася із Катаром про постачання зрідженого газу
20 травня, 19:55
Економіка
У спільній декларації країни Північного моря заявляють про намір стати «зеленою електростанцією Європи».
19 травня, 13:55
Життя
12 тисяч великих сонячних панелей розміром як 4 футбольні поля розташували посеред водосховища Алкева у Портуґалії.
10 травня, 07:09
Світ
Уряд та компанії Фінляндської республіки готуються найближчими днями повністю припинити імпорт природного газу з московії.
01 травня, 08:40
Опінії
Європейські партнери України повинні припинити купівлю енергоресурсів із РФ, не чекаючи на виявлення нової Бучі.
25 квітня, 08:47
Економіка
Це перший етап випробування енергосистеми України в ізольованому від енергосистем Росії і Білорусі режимі
17 лютого, 10:13