ЄС і НАТО не воюватимуть за Україну, — американський професор політології

ВІЙНА
14 листопада, 13:36
ЄС і НАТО не воюватимуть за Україну, — американський професор політології
Фото: Google

У разі розгортання повномасштабної агресії РФ проти України, Захід утримається від втручання в конфлікт, ставши спостерігачем.

Таку думку в розлогому інтерв'ю для "UKRLIFE.TV" висловив історик і політолог Університету Ратґерса Александер Джон Мотиль.

Дослідник наголошує, що ні США, ні тим паче країни Євросоюзу не допоможуть нам здолати російських окупантів через наявність власного внутрішньополітичного розколу.

«Французи та німці не прийдуть зі зброєю в руках відстоювати ваш суверенітет. Єдині, хіба, поляки могли б якось зарадити українцям у такій складній ситуації. При цьому, підкреслю, що навіть членство у НАТО не є гарантією безпеки від російського вторгнення. На мою думку, Путін і решта це добре розуміють», — зазначив професор Мотиль.

За його словами, Україна лишається з власними силами у "сірій зоні" міжнародної політики, де паном ситуації поки є Кремль.

«Чудова ініціатива створити військово-політичний блок країн трьох морів — Балтійського, Чорного й Адріатичного. Тоді ситуація покращилась, оскільки "сіра зона" стала б менш сірою. Адже Україна — це не Словаччина чи Словенія, вона доволі велика, її важко ігнорувати. Ось чому, ми бачимо, як Туреччина зацікавлена у співпраці з вами, нав'язує тісні зв'язки, зокрема у військовій сфері, показуючи Росії, що не варто сунутися на Захід», — наголосив професор Мотиль.

Читайте також:
Пам'ятник втілює «міжособистісну і міжнаціональну солідарність» тих, хто допоміг захистити Польщу і Європу.
10 листопада, 16:11
В США не існує демократії вільних можливостей про яку голосять на увесь світ.
08 листопада, 08:23
Чемпіон UFC виклав пост, на якому Макрон зображений з відбитком черевика на обличчі.
30 жовтня, 17:19
Vatan-e Emrooz зобразила президента Франції у вигляді диявола.
29 жовтня, 20:25
Колишній член фракції «Слуга народу» вніс проєкт постанови про події на Закавказзі.
29 жовтня, 13:04
Джо Байден обмовився під час онлайн-заходу зі збору коштів.
26 жовтня, 21:16